Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
skażenia wody nie stwierdzili
pewnie ryby się potopiły.

Ja byłem na nysie w sobotę, właśnie w tych okolicach. Ryby żerowały do południa, później lipa totalna. Złowiłem ładną świnkę 46cm, która pewnie teraz pływa do góry brzuchem.

Brak słów. I kolejne wody których i tak jest mało zostały skutecznie wyeliminowane. A tu człowiek się martwi o każdą złowioną rybę i wypuszcza, żeby nie nadwyrężyć słabej populacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów. I kolejne wody których i tak jest mało zostały skutecznie wyeliminowane. A tu człowiek się martwi o każdą złowioną rybę i wypuszcza, żeby nie nadwyrężyć słabej populacji.

Jarek - dokładnie tak ! Serce się "kraje" !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do Starostwa w Ząbkowicach i dowiedziałem się, że zakaz połowu może być zniesiony dopiero po otrzymaniu wyników badań martwych ryb, a te mogą potrwać jeszcze 2 tygodnia. Zakaz wprowadzono w trosce o zdrowie ludzi, którzy "ponoć" zaczęli zbierać martwe ryby. (W co jestem skłonny uwierzyć - a ryby pewnie dopiero co padnięte, szły na sprzedaż np: do smażalni).

A swoją drogą czy ktoś był na Pilcach na starym stawie przez który teraz płynie nysa? Widzieliście ile ryb padło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2, nie byłem ale pewnie ogrom masakryczny, pewnie resztki leża w krzakach bo nie ma możliwości posprzątania 100% fetor pewnie niezły był, teraz to wszystko spłynie do topoli bo niezła ulewa była i rzeka poszła w górę i to wszystko płynie do Topoli ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może jakieś aktualne informacje na temat tej katastrofy na Nysie? Najbardziej interesuje mnie i pewnie Was wszystkich co za kanalja przyczyniła się do tej katastrofy ekologicznej. Piszcie proszę jeśli coś wiecie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może jakieś aktualne informacje na temat tej katastrofy na Nysie? Najbardziej interesuje mnie i pewnie Was wszystkich co za kanalja przyczyniła się do tej katastrofy ekologicznej. Piszcie proszę jeśli coś wiecie. Pozdrawiam.

Ja się jutro wybiore na bartniki to morze się czegoś dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tę nieprzyjemność być na cmentarnym w zeszłą niedzielę. Około 15-tej zwodowałem łódkę, przy w pływie Nysy zobaczyłem kilka martwych uklejek, pomyślałem że ktoś żywca wyrzucił. Dalej od brzegu zobaczyłem pierwsze świnki pływające brzuchem do góry i to takie półmetrowe to one stanowiły większość ryb. Było też parę kleni może jedna brzana. Moim celem były okonie, o dziwo złapałem parę ładnych 30-taków. Proszę nie piszcie więcej, nie ma ryb, bo wędkarze je wyłowili, jak widać przyczyny są bardziej złożone. jareksm2, zebrałem trochę martwych ryb i trzymam je w zamrażarce w prawdzie smażalni nie mam ale zapraszam na grilla :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abc, pisząc o ludziach którzy zabierali martwe ryby, nie miałem na myśli wędkarzy lecz drobnych żuli, którzy wywęszyli możliwość zarobienia poprzez sprzedaż ryb i nie jest to coś nadzwyczajnego w naszym kraju (gdy kradną np.: trakcje kolejowe pod napięciem, to dlaczego nie mieliby pozbierać kilkunastu ładnych ryb). Takie zresztą jest uzasadnienie wprowadzenia zakazu połowu przez Starostę Ząbkowickiego (oczywiście nie ma tam mowy o żulach). Tzn: Nie dlatego że ryby zostały zatrute, lecz dlatego że ludzie zabierali te ryby.

Co do ilości padniętych ryb, sam nie byłem na miejscu w dniu skażenia, więc posiłkuję się przekazem z mediów (fotki), a także słowami znajomego z SSR, który był na miejscu. Ciężko jest oceniać skalę będąc w jednym miejscu.

Mam wrażenie, że nie jesteś za tym aby opisywać tego co się stało, ja wręcz przeciwnie, uważam że problem jest i to duży więc trzeba go nagłośnić. Im więcej osób wie i mówi o tym, tym większa szansa, że ktoś potraktuje to poważnie i podejmie próby rzetelnego wyjaśnienia sprawy.

Co do okoni - gratki za udany połów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdobyć kilka nieoficjalnych informacji na temat zatrucia. Prawdopodobnie główny sprawcą zatrucia ryb i żab i innych żyjątek jest oczyszczalnia w Przyłęku. Dzień przed zatruciem była czyszczona i odkażona i pewnie coś wypłynęło. W ten weekend miało mocno padać, gdyby polało to pewnie rozmyło by się po kościach. Jeszcze tydzień poczekamy na wyniki, jeśli będą to środki dezynfekujące to sprawca będzie oczywisty. Wędkarze ze związku są na tyle zdesperowani, że w razie nie wykrycia winnego, będą nagłaśniać sprawę do tv i gazet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calu, masz rację.

Zawsze uważałem że "krainą" są odcinki wyłącznie na muchę... to błąd, a pozostałe to tzw. wody górskie (spin, mucha oraz spławik z gruntem jedynie na przynęty roślinne). Zdaje się kiedyś chyba była taki podział - wówczas wnosiło sie odrębnie opłaty na nizinne i górskie. A metody dopuszczalne dla poszczególnych wód są mi doskonale znane z racji choroby - zapalenia muchowego :mrgreen:

Tak więc sprawa jasna :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prawda lipionków jest dużo, pstrążków też nie brakuje można się nałowić, ale pustych pudełek po czerwonych robakach też leży trochę po krzakach. Byłem w tym roku dwa razy na pstrągach ,ale kontroli naszej straży rybackiej jeszcze nie widziałem i nie słyszałem aby kogoś kontrolowali na Nysie i Ścinawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostało tylko pogratulować pięknego kardynała. Ja śmigałem w niedzielę na mojej Bialej Lądeckiej - kilka małych kropków nawiązało współprace również na nimfę.

A co do klenie to zdaje się ze suhhar, w zeszłym roku już je łowiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.