Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Gratulacje piękny pstrąg Speedo! Ja w ten weekend nie miałem tyle szczęścia w sobotę ktoś mnie uprzedził na moich miejscówkach a dzisiaj dokładnie to samo czyli dwa brania zero ryb na brzegu do tego kilka moich  kilerów zostało w wodzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Szczygu,to mój najwiekszy kropek w PL jak dotąd i to z mojej rodzimej Nysy klodzkiej co jeszcze bardziej cieszy.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lany Poniedziałek też połowiłem na Nysie, widać że zarybienia przez nasz Okręg  odnoszą skutek. Złowiłem 15 ryb w przedziale 30-35cm i jednego pod 50cm. Były miejsca że po dwóch, trzech rybach rezygnowałem z dalszego kucia i szukałem następnej miejscówki. Nysa Kłodzka zrobiła się wspaniałym łowiskiem aby tylko miejscowi nie wytłukli na nimfy ogrodowe.

ronin1.png

ronin.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro już pierwsze zawody w tym roku organizowane przez nasz klub Potok, zapraszamy wszystkich  chętnych do udziału. W zawodach potwierdzili  udział  koledzy z kadry narodowej Andrzej Lipiński i Łukasz Panas więc będziecie mieli okazja zmierzyć się z  najlepszymi  w zawodnikami w Polsce.

zaproszenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po zawodach !!!
Dnia 3.04 w niedzielę klub Potok Ziębice organizował otwarte zawody o Puchar "Pstrąg Kotliny Kłodzkiej". Do rywalizacji stanęło 34 zawodników z czego trzech z Kadry Narodowej. Wyniki przerosły najśmielsze oczekiwania, ponieważ zgłoszono 32 sztuki a zasady przewidywały możliwość zgłoszenie trzech największych pstrągów, tak więc złowionych pstrągów było jeszcze więcej. Warto zaznaczyć, że zawody zostały rozegrane na "żywej rybie" czyli po zrobieniu zdjęcia na macie wracały do wody. Oczywiście najliczniejszą grupę wędkarzy stanowili zawodnicy z naszego Klubu, a było nas siedemnaścioro. Po zdaniu kart startowych oraz upieczeniu kiełbasy i boczku w przyjacielskiej atmosferze wyczytano najlepszych. A oto pierwsza trójka:

1. Marcin Buczko - Potok Ziębice ( 111 cm)
2. Józef Wyspiański - Potok Ziębice ( 104 cm)
3. Andrzej Lipiński - Gunki ( 102 cm)

potok.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nalewator napisał:

Gratuluję wyników. Mam pytanie czy w okolicach Pilc , Dzbanowa można liczyć na kropki?

Ja również jestem ciekawy. W zeszłym roku pojawiałem się z muchówką na wieczór, ale niestety kropków nie widziałem. Był klenik, jaź, świnka ale kropka niet. Na spining wiosenny udało się zahaczyć 2 lub 3 sztuki okołowymiarowych pstrągów, ale czy jest tam większa populacja???? Niby woda wartka, są dołki ....... może ktoś coś napisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym zasięgnąć informacji ponieważ wybieram się nad Nysę Kłodzką w okolice miejscowości Kamieniec Ząbkowicki na 4 dni weekendu majowego. Interesuje mnie sama rzeka w tej okolicy bez zbiorników zaporowych. Zamierzam łowić na bolonkę. Już się dowiedziałem, że do Topoli jest to woda górska i będę musiał uiścić dopłatę. Co byście mi doradzili gdzie mogę znaleźć dobre miejscówki, jaka tam jest woda w sensie uciąg, ukształtowanie dna, przejrzystość wody no i na jakie ryby można liczyć w tym okresie. Czy można w ogóle nęcić kulami, łowić na białego robaka itd? Dziękuję wszystkim za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, nalewator napisał:

Hej

Ostatni raz łowiłem tam kilka lat temu. Rybostan był urozmaicony. Możesz liczyć na jazia,klenia,leszcza,jelca,swinkę,brzanę,okonia,boleń,szczupak.Woda górska tylko przynęty roślinne. Ja wędkowałem  na wysokości Bartniki-Byczeń.

Kilka lat temu mówisz to pewnie zanim zatruli rzekę w sierpniu 2014 roku. Ciekawe jak z rybą teraz. No nic posiedzę 4 dni to sam zobaczę, ale dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Rafting pontonowy na Nysie Kłodzkiej to skandal !!!
Presja kajakarzy jest tak ogromna, że ta woda jest "zabita", wszelka ryba i inna zwierzyna wodna wypłoszona na amen. Natężenie spływu to kilkadziesiąt do stokilkadziesiąt kajaków na godzinę !!! Od Młynowa do Barda nie da się łowić ani złowić ryby !!! SKANDAL I NISZCZENIE WODY !!!

Kto pozwala na takie niszczenie wody !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem na majówce, wykupiłem 3 dniowe pozwolenia na wodę górską. Agroturystyka w Sosnowej pod Kamieńcem. Ponieważ poza jedną odpowiedzią na moje wcześniejsze zapytanie nikt mi nic nie podpowiedział pojechałem w ciemno. Woda w Kamieńcu nie nadaje się w ogóle pod metodę Bolońską. Znalazłem piękną miejscówkę pod mostem w Przyłęku i jakieś 500m w dół. Przez 5 godzin machania nie odnotowałem nawet jednego brania, w wodzie absolutny brak życia. Z mostu widziałem swoje kule zanętowe, a przy nich pustka, żadnej ryby. W ogóle przez okulary widać było, że tam nie ma w ogóle życia. Przechodzący mieszkaniec wsi powiedział, że podczas tego zatrucia 2 lata temu nie zostało nic żywego. Z tego co mówił, tam nic nie ma. Z tym się nie zgadzali wędkarze, których spotkałem później w Bartnikach, ale nie zmienia to faktu, że podczas mojej obecności w wodzie panowało absolutne bezrybie i nie było ani jednego wędkarza ( weekend majowy). Drugi dzień spinning od Bartnik w górę rzeki. Na cofce zero brań drapieżnika, a na samej rzece 7 pstrągów jednak same maluchy. Trzeci dzień bolonka na cofce Nysy. Tutaj już było lepiej. W 3 godzinki 12 ryb z czego Jazie 40 i 50 cm oraz leszcz 48 cm. Byłem zadowolony z tego wyniku biorąc pod uwagę, że w ogóle nie znam tej wody. W tym były 2 pstrągi potokowe znów niemiarowe, co dziwne wzięły na kukurydzę. Przypominają mi te pstrągi głupie ryby z hodowli karmione paszą. Ogólnie nie mam zdania na temat tej wody, ambiwalentne odczucia. Myślę jednak, że gdybym lepiej poznał tą wodę mógłbym tu fajnie połowić

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warcianin trzeba było iść jeszcze niżej w dół od strony Dzbanowa :) Woda tam jest głęboka na kilka metrów i się pięknie zatacza. Chociaż dawno tam nie łowiłem. A jeszcze niżej kiedyś można było wyrwać piękną brzanę na serek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Sezon sportowy oficjalnie rozpoczęty. 26.03.2017 r spotkaliśmy się w Podtyniu nad rzeką Nysą Kłodzką. W tym roku na Puchar "Pstrąg Kotliny Kłodzkiej" przyjechało 53. zawodników, a niektórzy musieli pokonać wiele kilometrów, ponieważ gościliśmy zawodników z Legnicy, Katowic,Opola, Żarowa, Lubinia,Oławy czy Sławy. Miłym akcentem jest fakt, że do rywalizacji stanęło kilku zawodników startujących w GPx Polski w dyscyplinie spinningowej, m. in. Sebastian Mazur - trener polskiej ka...dry spinningistów. Siedmiogodzinną rozgrywkę wygrał Marcin Romańczuk (kadra Narodowa) z wynikiem 1350 pkt., wyprzedzając o 50 pkt. Józefa Wyspiańskiego i o 350 pkt. Pawła Pitnera. Łącznie czternastu zawodników zgłosiło łącznie 19 pstrągów z czego pięciu złowiło ich po dwie sztuki. Nagrodą za pierwsze miejsce była świetna i cenna wędka z pracowni Mateusza Okonia wraz ze statuetką. Nagrodzonych zostało czterech zawodników i najmłodszy junior. Dziękujemy Mateuszowi Okoniowi (Perch Pro Rods & Equipment - Mateusz Okoń) za ufundowanie czterech zestawów świetnych obrotówek, których jest producentem oraz Rafałowi Buczko za ufundowanie kołowrotka za czwarte miejsce. Zawody zakończono ogniskiem i długimi

puchar 2017.png

puchar k.2017.png

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon sportowy oficjalnie rozpoczęty. 26.03.2017 r spotkaliśmy się w Podtyniu nad rzeką Nysą Kłodzką. W tym roku na Puchar "Pstrąg Kotliny Kłodzkiej" przyjechało 53. zawodników, a niektórzy musieli pokonać wiele kilometrów, ponieważ gościliśmy zawodników z Legnicy, Katowic,Opola, Żarowa, Lubinia,Oławy czy Sławy. Miłym akcentem jest fakt, że do rywalizacji stanęło kilku zawodników startujących w GPx Polski w dyscyplinie spinningowej, m. in. Sebastian Mazur - trener polskiej ka...dry spinningistów. Siedmiogodzinną rozgrywkę wygrał Marcin Romańczuk (kadra Narodowa) z wynikiem 1350 pkt., wyprzedzając o 50 pkt. Józefa Wyspiańskiego i o 350 pkt. Pawła Pitnera. Łącznie czternastu zawodników zgłosiło łącznie 19 pstrągów z czego pięciu złowiło ich po dwie sztuki. Nagrodą za pierwsze miejsce była świetna i cenna wędka z pracowni Mateusza Okonia wraz ze statuetką. Nagrodzonych zostało czterech zawodników i najmłodszy junior. Dziękujemy Mateuszowi Okoniowi (Perch Pro Rods & Equipment - Mateusz Okoń) za ufundowanie czterech zestawów świetnych obrotówek, których jest producentem oraz Rafałowi Buczko za ufundowanie kołowrotka za czwarte miejsce. Zawody zakończono ogniskiem i długimi

58d9805a198c0_puchar2017.thumb.png.0ff19eca1554bd833384c9258826ff85.png

58d9806c74dce_puchark_2017.thumb.png.02383bb4c95258bd84eecd1ca92e8be1.png

pstrągi chyba przetrzebione przez kłusoli bo tyle ludzi i tylko 19szt.?

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.