Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Speedo jak łowiłeś już kropki powinieneś umieć wytypować miejsce w którym one stoją

nigdy nie łowiłem na Ścinawce ale pierw poszukał bym interesujące miejsce potem

próbował każdej przynęty którą mam w pudełku któraś napewno się sprawdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw poszukał bym interesujące miejsce potem

próbował każdej przynęty którą mam w pudełku któraś napewno się sprawdzi ;)

ilu wędkarzy tyle sposobów łowienia i każdy jest dobry pod warunkiem że daje efekty (no i jest prawnie dozwolony). Ja np. łowię zupełnie inaczej: w jednym miejscu rzucam średnio 2 - 3 razy i idę dalej.

Mam swoje zaufane przynęty, nie muszę tak dużo eksperymentować, zazwyczaj przez cały dzień używam 2, max 3 przynęt. Tak samo z typowaniem miejsc - w małej rzece przy niskiej, czystej wodzie w polaroidach można szybko ocenić atrakcyjność miejsca. A najbardziej klasyczne miejsce na pstrąga w nysie i ścinawce to dołek pod krzakiem/konarem/korzeniami drzewa. Nie musi być głęboki, ale dobrze jeśli jest omywany przez przynajmniej umiarkowany nurt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobote na walnym zebraniu pod Wałbrzychem i padł wniosek o informowaniu wędkarzy o miejscach dokonywanych zarybien przez nasz okręg. Wniosek nie przeszedł i nadal nie będzie wiadomo ile ryb zostało wpuszczonych,ale też nie będą wiedzieli pseudo wędkarze czekający na taką okazje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, karta się musi zwrócić ?? :twisted: Najczęsciej takie poinformowanie wędkarzy przed zarybieniem kończy się wyjęciem zarybionych ryb w ciągu tygodnia. Według mnie zarybienie rybami oczywiście jeżeli mówimy tu o rybkach wymiarowych powinno wiązać sie z zamknięciem łowiska na czas do tego aż rybki nie przystosują się do nowego środowiska i wiadomo nie będą brać na wszystko co wrzuci się do wody :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Dawid powinien byc jakis termin całkowitego zakazu połowu. Co do zawodów to chyba sie nie odbeda przed chwila widziałem Nyse i płynie wysoka woda i kakao a prognozy nie sa najlepsze bo lac ma w piatek i sobote wiec bedzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ! tutaj przynajmniej jakies info bo o Zawodach na Nysie wielkie ECHO zawody zakończone i nie wiadomo kto wygrał ile ryb złowiono itp, mam nadzieje ze po pana zawodach bedzie tutaj takie info. PS. ostatnio byłem na podtyniu i ani brania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie u mnie słabo z braniami. Udało mi się ostatnio złowić pstrąga małego na cykadę i od tej pory nic nie padło. Wczoraj trzy brania na trzy różne obrotówki jedno ładnego pstrąga uderzył pod brzegiem ale na braniu się skończyło. Może dziś będzie lepiej.

Na muchę też byłem po tym jak zobaczyłem ilość skaczących ryb do muchy ale też bez efektu widocznie nie utrafiłem muszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczygu nie martw sie gadałem z kumplem co na scinawke jezdzi regularnie i to samo 2-3 pstrazki ok 20 cm i to wszystko nic wiekszego nie bierze. Teraz woda kakao to lipa ale jak sie bedzie oczyszczac to warto spróbować. Ciekawe jak tam zawody w Podtyniu chyba sie nie odbyly ze wzgledu na pogode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody Pstrąg Kotliny Kłodzkiej

Klub Spinningowy „Potok” z Ziębic 3 maja zorganizował zawody spinningowe „Pstrąg kotliny Kłodzkiej”.

Mimo, iż pogoda tego dnia była fatalna i nasze rzeki po raz kolejny były wysokie i brudne po ciągłych opadach deszczu do zawodów zgłosiło się 20 zawodników z zaprzyjażnionych klubów Paproszka Wrocław i Wydry Oława.

Po siedmiogodzinnych zmaganiach okazało się że zostały złowione dwa wymiarowe pstrągi. II miejsce po złowieniu 32 centymetrowego pstrąga zdobył Józef Wyspiański a mistrzem został Tomasz Fusiarz, który wyciągnął z wody pstrąga o długości 38 cm obydwaj panowie z klubu Potok Ziębice

Zwycięzca otrzymał puchar ufundowany przez Staroste miasta Kłodzka Macieja Awiżeń, oraz sprzęt wędkarski ufundowany przez Honorowego Patrona Zawodów Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego.

Sędzią głównym zawodów był aktualny Mistrz Europy Drużynowych Mistrzostw Wędkarstwa Morskiego Roman Olma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeka wróciła do normy lekko przybrudzona.

Wybrałem się koło czerwonej góry w Krosnowicach.

Pstrągi wychodziły do muchy niestety nie współpracowały na spinning.

Zakładałem po kolei przynęty z pudełka aż trafiłem.

Ładny pstrąg był z niedowierzaniem patrzyłem na wędkę bo obławiałem to miejsce

z dobre półgodziny bez efektu przynętą był woblerek robiony przez strugacza z kłodzka

zawsze jak testuje przynętę z braku kotwic daje tylko jedną.. więc można gdybać co by było gdybym miał dwie. Niestety w tym roku straciłem z 15 ryb a 6 tylko wyjąłem :( pech to pech..

Napewno się jeszcze tam wybiorę bo bardzo obiecujące miejscówki tam są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczygu, a łowisz koło tego mostku drewnianego na łuku Nysy ?

chodzi ci o ten koło czerwonej góry? nie przygądałem mu się ale chyba drewniany :P

tam własnie miałem jedyne branie

wql obok którego mostku by się nie poszło w Krosnowicach to dobra miejscówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.