Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co wybrać Shimano czy Dragon?? więcej w temacie


Niedzwiedz_48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczne mam ogromny dylemat oba kije jak czytałem są dla mnie idealne ale właśnie co wy sądzicie czy Wędka Shimano Beastmaster CX Spin 270ML a może Wędka Dragon Fishmaker Spin 275/18g dodam że wybrałem moim zdaniem świetny kołowrotek Kołowrotek Dragon Fishmaker II FD930i proszę tylko o konkrety wady i zalety a nie odpowiedzi typu bo mi się bardziej podoba proszę o konkrety z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Po pierwsze jakie ryby chcesz tym kijem łowić? Po drugie na jakie przynęty? To wszystko jest ważne. Dragon na pewno będzie "szybszy" i bardziej cięty od Shimano. Wytrzymałość blanku moim zdaniem przemawia na korzyść Shimano. Beastmaster to uznana seria i kije mają naprawdę spory zapas mocy (nawet te z niskim cw.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marewel, Beastmastery to troche inne kijki Shimano, aż tak kluchowate nie są jak reszta, to chyba jedna z najfajniejszych serii.

Niedzwiedz_48, wedki fishmakera są to wklejanki, najlepiej określ jakie ryby chcesz tym połowiać i opisz typ łowiska będziemy mogli lepiej pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marewel tak jak pisze kolega wcześniej , i dodatkowo zanim zaczniesz pisać głupoty to pomacaj chociaż kilka serii od BeastMastera w górę w różnych CW i zacznij dopiero wyroki dawać.

Niedzwiedz_48, powiedz najpierw gdzie na co i na jakie ryby się nastawiasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Polodowcowe rynnowe łowienie raczej z brzegu głównie na okonia i od czasu do czasu jak się zdarzy to niewielkiego szczupaczka głównie na woblery od 4-7cm i przeróżne przynęty miękkie twistery i inne np. savage soft for play 9,5cm (będę testował dopiero w nowym sezonie) obrotówka nr.3 zamierzam także potestować na tym kiju drop-shot, i boczny trok na paprocha. Za wszelką pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz się skupiał na przynętach gumowych i łowieniu okoni to Dragon Fishmaker będzie bardzo dobry rozwiązaniem. Jednak jeśli więcej będziesz łowił na obrotówki, woblery czy wahadłowki, wędka z wklejaną szczytówką odpada. Wybrał bym wtedy w tej cenie coś z serii Team Dragon lub wspomnianą przez ciebie serie z Shimano Beastmaster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z tego co napisał zamierza pogodzić praktycznie wszystkie rodzaje przynęt, od paprocha i dropszota po woblery i obrotówki. W tym przypadku chyba lepszy będzie Shimano Beastmaster. Fishmaker to mimo wszystko wklejka i nie do wszystkiego będzie ona pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Wędka Dragon Team Dragon Spin 270/14g też wydaje się ciekawy z opisu w katalogu jest napisane że kij z przeznaczeniem na okonia, klenia, jazia warto się nad nim zastanowić może ktoś powiedzieć więcej niż w katalogu jest napisane z własnego doświadczenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzwiedz_48, ja łowie na Team Dragon 3-14 cw 2,75 med-fast, łowie tym kijkiem pstrągi, klenie, okonie, ale zdarzało mi się łowić na niego też duże bolenie i wymiarowe szczupaki, z czystym sumieniem moge polecić ten kijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam i używam Shimano Beastmasterów tylko wersji AX oba 3 metrowe jeden do 15 gram drugi do 50 gram, znam też Dragony T.D (świetne) Fishmakera...widziałem tylko na filmie, moja rada jeśli to początki spiningu to raczej wędka o akcji bardziej parabolicznej wybacza wiele błędów, taki jest Shimano zwłaszcza do 15 gram poza tym są bardzo wytrzymałe, wersje AX można wyrwać za niezłą kasę, wymieniane Dragony są bardzo drogie......i tak przy okazji troszkę mniej technik, przynęt, dylematów plecionka, żyłka....a jeziora w tym kraju właściwie wszystkie są polodowcowe i życzę ryb które będą w stanie połamać wymieniane tu marki i modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jako podstawowy Team Dragon 270 14-35 - czuć wszystko. Polecam! Kołowrotek do tego to Dargon Destiny FD1140i (nie polecam!), który wqrwił mnie niemiłosiernie w poprzednim sezonie i w 2011 też (naprawa łożyska oporowego w październiku i wrześniu, zawsze po 1,5 miesiąca). 4 dni temu dostałem w końcu Penn Slammera 360, którego mam zamiar dołożyć do tego kijaszka i będę chyba spiningistą spełnionym (sprzętowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Polodowcowe rynnowe łowienie raczej z brzegu głównie na okonia niewielkiego szczupaczka głównie na woblery od 4-7cm i przeróżne przynęty miękkie twistery i inne np. savage soft for play 9,5cm, obrotówka nr.3, na tym kiju drop-shot, i boczny trok na paprocha.

Wg twoich zamiarów lepszym wyborem będzie wklejanka Fishmaker, a to dlatego, że blank posiada ogromny zapas mocy, niespotykany w wędziskach innych firm (o porównywalnych parametrach i przeznaczeniu), blank jest sztywniejszy i bardzo szybki. W dodatku dobrze obsłuży obrotówkę, obsłuży drop shot, no i poradzi sobie z okoniami na każdej głębokości łowione na paprochy i rippero-twistery uzywane jako jigi.

Jestem zdania, że wersja do 18 g nie obsłuży lżejszych woblerów 4-5 cm, ale z 6-7 o wadze tonących nie będzie mieć problemu.

Ogólnie, to zgadzam się, że wklejanka nie za bardzo na obrotówki nr 3, ale to wędzisko w wersjach do 18 g i 21 g poradzi sobie, a cienka szczytówka nie będzie przeszkadzać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.