Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żylka na grunt


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. UV to bardzo dobra żyłka. Używam jej na spinningu okoniowym, a moj znajomy w zeszlym tygodniu wyjął na tą żyłkę (0,16) Karpia o wadze 9,37kg. Był to niespodziewany przyłów podczas łowienia okoni na kanale Elbląskim w miejscowosci Nowakowo. Ryba połakomiła sie na twister 3,5cm w kolorze motoroil ze złotym brokatem:) Nie przesadzaj z grubością bo naprawde jest mocna na wężle, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie polecam żyłek na węgorza. To jest bardzo dziwna ryba. Po braniu potrafi fantastycznie okręcić się wokół żyłki raczej ją porwie. Nie mówię już o zaczepach podczas holu itd. Osobiście używam plecionki Berkleya z serii i tu nie pamiętam :( Dość cienkiej ale bardzo wytrzymałej. Tak samo przepon. Tylko plecionka cienka ale wytrzymała. Jak po zacięciu jest zerwany przypon wymieniam na cienki wolfram, bo oznacza to że szczupaki weszły w łowisko. Łapię na trupka któremu obcinam łepek skrobię i zaczepiam za ogon. I jeszcze jedna zaleta plecionki. Jak węgorek już jest na brzegu a często jest to noc to wszystko jest strasznie poskręcane. Żyłka nadawała by się do wymiany. A plecionkę można rozplątać na tzw. chama. Ciągniesz i nie patrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ja na węgorza używam żyłki nie pamiętam jakiej firmy ale była przeznaczona na grut brązowa i mocna ja osobiście używam 0,25 Węgorzowi nie wolno pzwolic na jaką kolwiek walkę trzeba go ciągną zdecydowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem początkującym wędkarzem i nie bardzo kumam jak to jest z tymi żyłkami.

Żyłka 0,25 która ma 300mb i kosztuje tylko 13zł ma wytrzymałości 11 kg przykład http://www.allegro.pl/item189311624_zylka_crocodyl_carp_300m_0_25_mm_11_kg_c_braz.html

A żyłka też 0,25 która kosztuje drożej i ma tylko 150mb ma wytrzymałości tylko 5,4kg http://www.allegro.pl/item193267299_zylka_sufix_feeder_mono_0_25mm_150m_100per.html .

Jak z tym jest tańsza dłuższa i jeszcze raz tyle wytrzymałości ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Nie kupuj tej pierwsze to szajs. Miałem ją. Była super ale przez 1 tydzień. Wyrywałem nią wszystko a po tygodniu była jak nić. Najczęściej takie żyłki mają zawyżoną wytrzymałość. Nie kieruj się tylko wytrzymałością. Zobacz na rozciągalność - amortyzacja. Wyobraź sobie 20m. kawałek żyłki i ryba na haku 7kg. na żyłce 5kg. Masz dobrze ustawiony hamulec, żyłka w miarę dobrze dopasowana do warunków łowiska, do upodobań swoich, oraz która ma w miarę rozciągalność to spokojnie wyjmiesz 7kg. rybkę. Nie liczy się tylko wytrzymałość, także umiejętności wędkarza. Takiej ryby nie ciągniesz na chama. Najpierw ją osłabiasz. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he :grin: to się ma tak jak piernik do wiatraka :grin: po prostu:

sufix to sufix i kosztuje tyle ile kosztuje :mrgreen: chociaż to ta dolna póła :grin:

a crocodyl to crocodyl, więc co tu się dziwić :idea: nigdy bym jej nie kupił :!:

sprawa jest podobna do marek samochodów, więc myślę że wiesz o co chodzi :grin:

jeśli chcesz kupić dobrą żyłę to polecam "mustad ayaka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym crocodylu jest błąd w opisie aukcji. W tytule i na zdjęciu jest żyłka 0,25, a pierwsze zdanie opisu towaru odnosi się do żyłki 0,35.

Poza tym, nie bierz zbyt dosłownie tego, co producenci wypisują na opakowaniach żyłek, w bardzo wielu przypadkach to tylko chwyty marketingowe. Podają na przykład wytrzymałość liniową, a nie na węźle, która jest np. o połowę mniejsza, podają na opakowaniach mniejszą średnicę niż w rzeczywistości itp.

Oprócz tego zwróć uwagę na zgrabny zabieg jaxona w tym crocodylu. Nie wytrzymałość (w przypadku 0,25) 12 kg, tylko "fish up to 12 kg". Prawie to samo, prawda ?Prawie :mrgreen:

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem żyłki, przejrzyj forum, dowiesz się, które warto kupić i opis na opakowaniu zgadza się z rzeczywistą wytrzymałością, a które należy omijać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym crocodylu jest błąd w opisie aukcji. W tytule i na zdjęciu jest żyłka 0,25, a pierwsze zdanie opisu towaru odnosi się do żyłki 0,35.

No właśnie mi chodzi o żyłkę 0,25 która jest na zdjęciu i wytrzymałość też wyczytałem ze zdjęcia nie z opisu, a ta druga dla początkującego będzie dobra do połowu gruntowego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Jak dla początkującego to zbyt gruba. I chodzi Ci o Jaxona? Lepiej nie bierz. I nie ze względu, że nie lubię firmy, ale jest po prostu do.... :mrgreen: niczego :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uwarzam że taka żyłka jest za gróba. jak zaczynałem to kolega doradził mi żyłke 0.25 na spławik!! wtedy nie wiedziałem co robie ale teraz wiem że to było wyżycanie pieniędzy w błoto!!!! teraz na spławik używam zyłki 0.14, na grunt 0.18 a na spining za szczupakiem 0.20 mm. nie radze kupowac zbyt grubych zyłek bo na miejsce gróbej żyłki którą zaraz zdejmiesz ze szpuli i wyżucisz lepiej kupic jakieś chaczyki i spławiki. pozdro!!!!!!!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufix to sufix :mrgreen: ufaj marce ;) Co do Mikado Dino to używałem jej (mam do tej pory na szpulce - grubość 0.15) do robienia przyponów do feedera oraz do zestawu do bocznego troka na okonki. Jako przypony na feederze spisywała się bez najmniejszych zarzutów, natomiast przy troku po kilku godzinach spinningowania była okropnie poskręcana i wtedy zaczynała się już plątać niemiłosiernie. Slowem - sądzę że powinna być OK - choć z Mikadoskich żyłek polecał bym Ultraviolet i Crystal Line - obydwu używałem w zeszłym roku do feedera (0.24 i 0.26) i nigdy mnie nie zawiodły. A tak naprawdę to lepiej poszukaj Sufix-a :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uwarzam że taka żyłka jest za gróba. jak zaczynałem to kolega doradził mi żyłke 0.25 na spławik!! wtedy nie wiedziałem co robie ale teraz wiem że to było wyżycanie pieniędzy w błoto!!!! teraz na spławik używam zyłki 0.14, na grunt 0.18 a na spining za szczupakiem 0.20 mm. nie radze kupowac zbyt grubych zyłek bo na miejsce gróbej żyłki którą zaraz zdejmiesz ze szpuli i wyżucisz lepiej kupic jakieś chaczyki i spławiki. pozdro!!!!!!!!!!!!!1

ale wytłumacz mi dlaczego akurat dla początkującego jest za gruba ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tej żyłce http://www.allegro.pl/ite...0_28_100_m.html sprzedawca w sklepie bardzo mi ją zachwalał, grubość jaką chcę kupić to 0,25.

Korzystałem kiedyś z żyłek Strofta. Znam wielu ludzi którzy chwalą tą żyłkę. Ja też na nią nie narzekałem ale w pewnym momencie zacząłem eksperymentować z innymi żyłkami. i tak: na spławik używam żyłki MAX Fishing Tackle - Match Sinking 0,18

do Feedera używam żyłki SUFIX Mono Feeder 0,22 i 0,24

do gruntówki SUFIX Mono Feeder 0,26 i 0,28 (czasem plecionki)

Nie mam do nich żadnych zarzutów.

Dlaczego do spławika nie używać za grubej żyłki?? a między innymi że grubsza żyłka ma większą pamięć, że się bardziej skręca, że jest sztywniejsza a co za tym idzie gorzej się rzuca spławikiem i gorzej sie łowi na np przepływankę, stawia większy opór w wodzie płynącej.

Nie ma co się bać cienszych żyłek. można podregulować hamulcem kołowrotka by sie nie zerwała do tego jeszcze akcja wędki która amortyzuje gwałtowne szarpnięcia ryby (chyba że ma się teleskopa z targu za 15zł :twisted: ) :wink:

:wink::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupowałem w sklepie nowy kołowrotek i inne pierdoły i kupiłem nowe żyłki do feedera, i problem w tym że kupiłem nie te żyłki :roll: Kupiłem Żyłki Dragon Millenium Szczupak 0,22 i 0,20 :mad: Śpieszyło mi sie żeby na autobus zdążyć i chciałem żyłke do feedera robinsona ale nie było to powiedziałem zeby mi dał jakas do feedera w takich romiarach i dał mi takie niestety, oczywiście się nie patrzyłem na pudełko i kupiłem te żyłki wpadam do domu patrze a tu nie takie jak mi są potrzebne:(

Czy na takich żyłkach będę mógł łowić na feederze??

Nie za bardzo sie na tym znam więc się pytam was czy bedize to w czymś przeszkadzało, bo chciałem w tą niedizele pojechać na rybki i wypróbować nowy sprzęt a ty taka klapa :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje że powinieneś jednak wymienić te żyłki... Spinningowe żyłki mają inną rozciągliwość i gorzej jest na nie zacinać, jutro sobota wiec proponuję Ci jechać i zamienić te żyłki a jeśli nie to jesteś w plecy parę złotych i następnym razem kup odpowiednie żyłki. Życzę abyś nie miał większych kłopotów z tymi żyłkami choć one nie powinny być bardzo rażące. :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.