Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żylka na grunt


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem się dzisiał namówić w sklepie wędkarskim na żyłke Dragona HM 62 Super Strong 0,20, przezroczysta do federka. Czy może ktoś używał już takiej i może coś o niej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mikado Dino Hmmm ... miałem tą zyłke, można powiedziec że jeszcze niedawno ją cały czas kupowałem, ponieważ dobrze mi się na nią łowiło. Co do skręcania się tej żyłki to było różnie. Miałem mnóstwo srednic tej żyłki (0,22/0,24/0,26). Z tego co wiem to żyłka się zaczyna skręcac jak jest długo na szpuli kołowrotka i jest nie używana. Jeżeli regularnie chodziłem na ryby to nie miałem z nią żadnych problemów. Jak wiadomo żyłki trzeba co jakiś czas wymieniac. Tak na marginesie to używałem jej na spinning. 150 m Mikado dino kosztuje 6zł - 7,5zł. Za taką cene mogę ją polecic :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przypadkowo te Mikado w sklepiku z dala od miejsca mojego zamieszkania. Wytrzymało (0,20mm) 3 dni łowienia na Bugu i rwało się jak nitka. Jeśli już żyłka Mikado to UV. Dobra jakość za niewielkie pieniądze (można często zmieniać) i jest o wiele wytrzymalsza od Dino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Tobą. Ja naprzykład teraz jak mam zamiar zmieniac zyłke to zawsze na inną, ponieważ może jakaś mi spasuje to bede stosował. Przeważnie kupuje żyłki 7zł-8zł za 150m. Może teraz cos tanszego :?::wink:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam teraz na szpuli Dino Dynamica 0.24 i muszę przyznac ze cholernie mocna, przez kilka dni wędkowania uratowała mi kilka przynęt, jedyna nie uratowana to a przy której musiałem odciąć osobiście żyłkę bo nie było rady ciągnąc ze środka Dunajca. Wczoraj również odciołem kawałek, nawinąłem na kawałek kija i wyciągnąłem korzeń z wisły wraz z przynętą - kotwica wygięta a żyłce nic. Niestety ma i wady, przede wszystkim bardzo się skręca i plącze...narazie to wszystko co mam do powiedzenia na temat tej zyły ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ta zylke niedawno i szczerze powiedziawszy, jestem zawiedziony, niewiem czy to przypadek, ale wiele razy zylka pekala, nie zanuza sie w wodzie, tylko sciaga splawik z wiatrem.

Czekam na Wasze opinie.

Robal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żyłkę Mikado Dino stosuję zarówno jako główną, jak i przypony od kilku lat. Do tej pory nie mam żadnych zastrzeżeń, no może poza skręcaniem się tej żyłki po jakimś czasie (jednakże ze wszystkimi żyłkami w tych granicach cenowych miałem ten sam problem). Zgadzam się z przedmówcą, że żyłka jest bardzo mocna i wytrzymała. Problem natomiast miałem z Mikado Ultraviolet - przypony, w momencie zacinania bardzo często pękały w miejscach węzłów, czego nie doświadczyłem stosując inne żyłki (być może spowodowane to było starością żyłki, lub złym jej przechowywaniem...).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bardzo polecam Mikado Dino, mam ją teraz jako żyłkę główną i jako przyponową.

Jest tak mocna, że na ostatnim wędkowaniu gdy złapałam zaczep nic się nie zerwało - przytargałam do brzegu wielki cztero metrowy konar cały oblepiony mułem wodorostami i ślimakami. Ale to i tak wszystko zalezy od tego, czy żyłka jest świeża czy nie - mnie nie zawiodła, polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O bardzo polecam Mikado Dino, mam ją teraz jako żyłkę główną i jako przyponową.

Jest tak mocna, że na ostatnim wędkowaniu gdy złapałam zaczep nic się nie zerwało - przytargałam do brzegu wielki cztero metrowy konar cały oblepiony mułem wodorostami i ślimakami. Ale to i tak wszystko zalezy od tego, czy żyłka jest świeża czy nie - mnie nie zawiodła, polecam :)

trini a jaką zyłką wyciągnełas ten konar :?: Chodzi o srednice :?::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Sprzęt to nie problem. Najtrudniej znaleść miejsce gdzie takie potwory pływają. I to też czasem nie pomaga bo np. łapiąc z brzegu masz po jednej stronie drzewa po drugiej krzaki. Gdzieś niedaleko zatopiony pień, obok przycumowane łódki, brzeg wysokości 2 metry bez możliwości zejścia, duży uciąg wody na rzece itd. To dopiero są wyzwania! A w trudnych warunkach najlepszy sprzęt nie pomoże. Ten facet na filmiku miał komfortowe warunki. Ale nie każdy łapie z łódki na środku zbiornika.

Ja w tamtym roku dopiero kupiłem sobie odpowiedni sprzęt i pojechałem pierwszy raz na suma i tylko na suma. Fajna przygoda. Ale jakby się uczepił jakiś potwór to nie miałbym szans. Za małe pole manewru. Dlatego szukam dalej jakiegoś fajnego miejsca. Muszę więcej pokręcić się nad Zegrzem. Ale tam niestety bez łódki ciężko coś znaleźć jak się nie zna dobrze wody. A najlepsze miejsca z brzegu zajęte są przez tubylców. Ale pokombinuję w wakacje. Czekam do lata.

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam,

Czy miał ktoś do czynienia z tą żyłką?:

http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=-3&pro=56746

O zakup jej poprosił mnie mój tata "zafascynowany" wytrzymałością. Mam jednak wątpliwości, czy nie jest to ... hłyt martetindowy :razz:

I ta cena... :shock:

Do sedna, czy żyłka warta jest tych pieniędzy - zastosowanie w lekkim feederze via matchówce jako główna wiązana bezpośrednio /bez przyponu/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na jednej szpuli do spinningu inną żyłkę SMART ma błękitno niebieski kolor, nie wiem jak z mocą, nie mierzyłem, ale nie rwie się z byle powodu, nie jest też jakaś strasznie rozciągliwa ani też bardzo twarda.

Krótko nie urzekła mnie czymś szczególnym.

Ale ogólnie do feedera możesz kupić ojcu trabucco oczywiście nie ma ona takiej rewelacyjnej mocy jak na opakowaniu (co zresztą gdzieś tam piszę małymi literami) ale ogólnie jest miękka, zauważyłem też że nie ściera się ona szybko na kamienistym dnie, całkiem przyjemnie się nią łowi.

Ciekawostka: jak ją przetniesz, to widać, że ma ona jakiś rdzeń wewnątrz.

Całkiem przyzwoita do DS, bez rewolucji, ale też bez przypałów.

Ps. Jak tak bardzo chcesz i masz możliwości (mikrometr i dynamometr ) to mogę Ci wysłać pocztą metr tego mojego SMARTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo chcesz i masz możliwości (mikrometr i dynamometr ) to mogę Ci wysłać pocztą metr tego mojego SMARTA

Dzięx, aż tak dociekliwy nie jestem, szukałem raczej argumentów by wypersfadować tacie zakup tej żyłki jako głównej, podczas gdy na rynku jest sporo produktów celowo do tego przeznaczonych. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś do czynienia z tą żyłką?

A i owszem. :wink: Co do wytrzymałości to aż tak dobrze z nią nie jest. Na początku niby wszystko ok ale po jakim czasie niejednokrotnie robiła się broda na kołowrotku.

Nie byłem zadowolony z tej żyłki, używałem jej do spławikówki i raz, jeden jedyny raz właśnie do feedera. Po powrocie z wypadu wielogodzinnego zdjąłem ją ze szpuli i wyrzuciłem.

Nie jest warta tej ceny. Jest wiele tańszych i o niebo lepszych żyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei namawiam do żyłek, ale ile głów tyle pomysłów, średnia 30 mysle ze spokojnie wystarczy i pozwoli na doscy silowy hol, polecam zylki w ciemnych kolorach, albo to przypadek, albo przy ciemniejszych odcieniach wiecej bran zauwazam ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zylka z przedzialu 0.25 w gore ;) ale jak PuS pisal na przypon daj plecionke... i nie cienka.. bo mi wegorz dziwnym trafem poszarlap plecionke tuz przy brzegu.. i wegorz grubiutki jak przedramie poplynal sobie... wiec jesli nastawiasz sie na wegorza to musisz wiedziec ze to silna ryba ;)) pozdrawiam jak cos to pytaj ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.