Skocz do zawartości
tokarex pontony

Tani kołowrotek Okumy


zieloczek100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup kołowrotka do mojej wędki gruntowej. Rzadko łowię na grunt więc nie zamierzam wydawać dużo kasy na ten kręciołek (no czasami zdarzy się pojechać gdzieś na nockę ;))

Myślałem o tym kołowrotku : okuma-trinity-tnf-fd-320 co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kup to co uważasz i się przekonasz czy to dobry wybór, to nie jest wydatek na kołowrotek rzędu 2tys zł, abyś tyle nad tym rozmyślał.Zarówno Okuma jak i Dragon prezentują się podobnie i mają podobne " bebechy" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie, to rzeczywiście zostaje Ci tylko coś z Okumy, bo reszty nie można nazwać sprawdzony sprzętem. Tylko weź większy rozmiar niż w tym kołowrotku co podałeś w 1. poście. A poza tym, tak jak napisał Booseib, tu sie nie ma o wiele za tą cenę zastanawiać. Ten sam chińczyk składał. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie pocieszyliście ;)

Zastanawiam się czy nie dołożyć do Okumy Compressa albo kupić CHALLENGE FD 130 (on ma 1 łożysko) czy to jedno i to samo?

Dodam, że kołowrotek z linku który podałem jest celowo z tego sklepu ponieważ, u tego sprzedawcy mam zamiar zakupić Okumę motion do spinninga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dołóż te 5 dyszek i kup sobie Spro Passion za 150 zł. W większym rozmiarze będzie pasował i do spina i do gruntu, a opinie o nim są takie, że w tej klasie cenowej nie ma konkurencji. Załatwisz sprawę w jednym porządnym kręciołku. Problem tylko w tym, że nie ma szpuli zapasowej (chociaż na znanym polskim serwisie aukcyjnym zajdziesz pewno i z zapasowymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kołowrotek do feedera chciałbym przeznaczyć ok 50zł, co nie znaczy, że 60zł się nie znajdzie ;)

No nie wiem, czy kupić 1 lepsieszy czy 2 średnie? ;)

Ten mógłby być?

Kołowrotek Spro Passion 730 FD

http://allegro.pl/kolowrotek-spro-passion-730-fd-i3116685882.html

ogólnie gdybym dokupił 2 szpulę to wystarczyło by tylko kręciołek przekładać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani kręciołek do feedera ok 50zł + 87za motiona + przesyłka daje nam ok 150zł, a jeżeli mam mieć dużo lepszy kręciołek za 130-150zł to na jedno wyjdzie ;)

Gdybyś miał oceniać to ten Spro o ile % jest lepszy od tego Motiona?

Miałeś go w rękach jak się sprawuje?

Edit, trochę poczytałem o nim w necie i ludzie piszą, że ten kręciołek bije na głowę Catany itp, tylko spotkałem się z opinią, że nie jest zbyt cichy, czy to prawda? i czy jego praca jest na tyle lekka, ażeby ręka się nie męczyła po dłuższym kręceniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kołowrotek Spro klasę wyżej - Red Arca. Żeby w nim szum usłyszeć musisz zwracać uwagę na pracę kołowrotka, chodzi cichutko. Pokręciłem sobie nim, wziąłem Jaxona z drugiego spinningu... to mi się wydawało, że tamten się zepsuł. :grin: Chodzi leciutko. Wiadomo, Passion ma 4 łożyska mniej, parametry będą trochę słabsze, ale na pewno Passion - biorąc pod uwagę, że to podobna konstrukcja i mechanizm będzie sporo lepszy od Motiona. Jednak za cenę 90 zł nie można się spodziewać cudu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.