Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żwirownia Proszkowice-Maniów


babylonx

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że od 2 lat mam mały domek letniskowy w Proszkowicach, staram się dojść czy tam wolno z łodzi łowić.Miejscowi mi w kółko powtarzają że z łodzi łowić nie wolno.

Oficjalna wersja jest taka że obowiązuje tam zakaz silników spalinowych ,z uwagi że teren ponoć przynależy do parku krajobrazowego Doliny Bystrzycy,ale powinniście zobaczyć zbiornik latem.Skutery wodne urządzają sobie wyścigi.

Łowiących z łodzi też widziałem.

Zadzwoniłem do Koła PZW nr 11 BYSTRZYCA Mietków,które wg strony PZW ma siedzibę w Proszkowicach i zadałem pytanie.

Facet z PZW odpowiedział "RÓŻNIE Z TYM JEST", i zasugerował w dosyć otwarty sposób, żebym się nie czepiał tylko łowił :P .

Mam nawet problem żeby w rejestrze znaleźć numer zbiornika,a na dodatek w wykazie odstępstw,który jest zamieszczony w ZEZWOLENIU na rok 2013 nie ma słowa o tym zbiorniku.Jest standardowo wymienione ograniczenie czasowe co do połowu z łodzi w Mietkowie,ale o Proszkowicach nie ma słowa.

Więc jak to w końcu jest.Może ktoś z Was jest lepiej zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Poszukałem,popytałem, w końcu doszukałem się właściwej odpowiedzi.

Sprawa wygląda tak , że ze strony PZW nic nam nie grozi.Pływać nie wolno bo formalnie jest to teren wciąż czynnej kopalni.Więc ok dwa razy w roku ponoć pojawia sie urząd górniczy ,wzywa policję i daja mandaty..Ale sytuacja jest o tyle specyficzna, że tam w ogóle nie wolno pływać na niczym,ani wpław a rzeczywistość , jak to często bywa w naszym pięknym kraju wszytskie te zakazy weryfikuje.Każdy z miejscowych kto ma działkę dochodzącą do wody ma ją ogrodzoną i parking płatny. Ci co bardziej przedsiębiorczy mają także wyporzyczalnie kajaków i drobniutki żółciutki piasek wysypany na brzegu.Oprócz tego miejsca do zwodowania łodzi.W każdy weekend ,w który aura dopisuje,człowiek ma wrażenie że się znajduje w jakiejś miejscowości turystycznej.HORDY ludzi,w dużej mierze "nagrzanych",muzyka z każdego głośnika jaki jest dostępny,jednym słowem masakra.

Modlę się o zimny sierpień i wrzesień.

Od strony wędkarskiej:

Cały połudnowo-zachodni i zachodni do połowy brzeg osadzony przez karpiarzy.

Normalnie jak na polu namiotowym.Z aktualnych znanych mi efektów:

Około 3tyg temu padł amur 12kg, szczupak prawie 9kg, i sum 23.Wszystko to jedna ekipa która sobie z wyspy urzadziła zasiadkę trwająca tydzień czasu.

Moim zdaniem zbiornik jest baaaardzo mocno nie doceniony.Niestety weekendowe wypady z brzegu praktycznie niemożliwe a nawet jeżeli możliwe technicznie , to cała przyjemność z pobytu idzie "psu w du.." dzięki hordom "młodzierzy" a okolicznych miejscowośi ,ktore to upodobały sobie to jako miejsce na wakacyjne "tańce,hulańce swawole"

Zakupiłem świeżo echo i poznaję zbiornik.Jak by sie jakiś chętny znalazł zapraszam,do wspólnego poznawania zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam,

Ogólnie piękny zbiornik, bardzo często tam bywałem od września do prawie końca grudnia, głównie spinningować :mrgreen: z chęcia bym przetestował wspólnie. Łowiłem głównie przy przepompowni w lewo vis a vis trzcin, kilka szczupaków około 65 cm i małe okonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam 
Czy ktoś z forumowiczów łowi na tym zbiorniku w tym roku? Jak z białą rybą? Byłem kilka razy wiosną ze spławikiem po stronie przepompowni ale bez efektu, jeśli zestaw zarzuciłem na grunt daleko od brzegu, za to przy trzcinach jedynie wzdręgi i mikro krąpie. Czy zbiornik przetrzebiony czy też tzw. pech mnie  spotkał?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.