Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spro Passion i jego praca


zieloczek100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W poniedziałek przyjechał do mnie Spro Passion FD730 i jego praca wydaje mi się dość głośna, a dokładniej jest to dźwięk podobny do szumienia. Dodatkowo wydaje mi się, że pracuje dość ciężko (ale może tylko tak mi się wydaje), czy jest to normalne w tych kołowrotkach i po pewnym czasie te problemy znikną?

Dodam, że kręciłem cataną w sklepie i wydaje mi się, że pracowała lepiej(lżej) i ciszej, ale było to jakiś czas temu i w sklepie a tam wiadomo inaczej rozkłada się hałas.

Nie miałem okazji jeszcze jechać z nim nad wodę, ponieważ, czas mi nie pozwala.

Nawinąłem sobie na 2 szpule żyłki i jego praca jest nieco lżejsza, ale to dalej daleka droga do tego jak pracowała Catana w sklepie. Dodatkowo denerwuje mnie szmer z przekładni ...

Nie wiem co mam robić, czy iść z nim nad ryby i zobaczyć co będzie, czy zadzwonić do sprzedawcy, że chcę go odesłać...

Dodam, że mojemu kołowrotkowi bardzoooo daleko do płynności pracy tego kołowrotka

http://www.youtube.com/watch?v=N8mZyrPQohc

I jeszcze jedna sprawa, na jednym z filmików widziałem, ze gdy ktoś odkręcił to pokrętło trzymające szpulę, na na hamulcu szpuli miał dużo smaru, u mnie praktycznie go nie widać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

szum może być wynikiem zbyt małej ilości smaru..

ciężka praca - odwrotnie - zbyt dużej jego liości lub zapaćkanej nim oporówki

oczywiście przyczyn może być więcej - np kiepskie spasowanie ale to problem mniejszy bo kołowrotek z czasem się dociera

miałem bardzo podobny problem - i pozwolę sobie zgadnąć - kołowrotek kupowany na allegro u pewnego sprzedawcy o nicku zaczynającym się ...cyframi 42 i beż nalepki holograficznej na pudełku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 730 i 740. Oba szumią, ale chodzą płynnie. 740 ma za sobą 2 sezony na spiningu i daję nadal radę. 730 była dopiero na kilku wypadach z quiverem, lekkie koszyczki 15-20g. Chodzą płynniej niż mój Ryobi Zauber, ale ten już jest nieźle styrany. Jeżeli przeszkadza Ci praca kołowrotka masz prawo do zwrotu towaru, kwestia tego jak zachowa się sprzedający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciołek kupiłem od użytkownika SLAVA-pl

Kołowrotek SPRO PASSION 730 + Szpula Od SMOK24 (3129414796)

Byłem dzisiaj w jednym ze sklepów w mieście i sprzedawca powiedział mi, że kołowrotek ma prawo szumieć i jego zdaniem + zdaniem jego kolegi który akurat też był w sklepie kołowrotek pracuje dobrze, po prostu kołowrotek z linku który podałem pracuje dużooo bardziej płynnie (po puszczeniu korbki kręci się przez długi czas = lekka i bez oporowa praca).

ChaoTic, jak rozwiązałeś swój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.