Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szczupaki 2013


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...

Temat zapoczątkowałem konkursem. Rozstrzygnięcie:

1 miejsce: - Zdrapek

2 miejsce: - DzikiWąż

3 miejsce: - Musol

Osoby wyróżnione proszę na PW o dane do przesłania nagród. :cool:

A wracając do tematu. Szczupaki jeszcze łowicie czy już się w tym roku skończyły? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik, szczupaki niestety ograniczyły swoje brania :cry: Trudno je zlokalizować, temperatura ciagle się waha, raz woda w jednym miejscu jest ciepła, raz zimna, drobnica się cały czas przemieszcza.

Ostatnio złapałem wyjątkowo czarnego szczupaczka, szkoda ze był taki malutki.

W okolicy pierwszego tygodnia lipca wybieram się nad wodę - ok. 3-6 dni łapania z łódki po 2 podejścia dziennie, pierwsze miedzy 4-11 a drugie ok 16-20 (wszystko zależy od pogody, temperatury i wiatru). Mam nadzieje,ze na konto wpadną jakieś szczupaki oraz sandacze to się nimi tutaj podzielę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyróżnienie - majowe, wędkarskie pudło :)

Szczupaki jeszcze łowicie czy już się w tym roku skończyły? :wink:

Łowicie, łowicie i miałem kolejną piękną sztukę.... lecz nie zauważyłem, że kotwiczka była wątpliwej jakości (przynęta no name ale skuteczna :)) i zostało ostrze "wyprostowane" a maluszków nie liczę jako połów :) Ostatnio zameldowały się 4 sztuki ok 45-50cm a przy polowaniu na okonka napatoczył się jaź :)

Co do lokalizacji szczupłego, to huśtawka pogodowa jest w tym roku strasznie rozbujana i jest ciężkooooo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

dawno nic nie pisałem, ale dzisiejszy dzień tak mnie zaskoczył, że podzielę się przynętą która ostatnio daj mi wiele zabawy, niestety fotek brak - nie sądziłem że aparat w lipcu się przyda :neutral:

Wczoraj byłem w środku dnia na pontonie na ulubionym jeziorku - płytkie zarośnięte, ciężko gdziekolwiek teraz poprowadzić przynętę.

Wtedy wygrzebałem z pudełka przynętę jaką dostałem od znajomego z Australii (ale widziałem że u nas też można czasem kupić) - chodzi o powierzchniowego woblera Rapala X-RAP Walk (ja mam w kolorze wściekły pomarańczowy). Od niechcenia w pełnym słońcu przez godzinę ok 6 brań szczupaków z czego jeden ok 60 cm.

Zachęcony zabawą z zębatymi dziś skoro świt bylem na pontonie, przynęta ta sama - pierwszy rzut i szczupak 65cm, potem przez następne 3 godziny wędkowania miałem jeszcze ponad 50 ataków (wspaniale widowisko jak zębate atakują przynętę na powierzchni) łącznie złowiłem 7 wymiarowych zębatych w przedziale 55cm-70 cm. 2 wymiarowe wypięły się podczas holu. reszty w okolicy 40 cm nie liczyłem. Takie czegoś dawno nie widziałem. Na żywca i inne przynęty ledwo jednego ktoś od czasu do czasu złowi.

Podsumowując może komuś się przyda namiar na przynętę - którą można skutecznie i bardzo daleka obłowić płytką zarośniętą wodę. Ataki są naprawdę bardzo widowiskowe i agresywne. przynęta bardzo grzechocze - słychać ją z daleka.

Pozwolę sobie wstawić link do strony przynęty na australijskiej stronie rapali, widac jak pracuje. Niedługo dokupuję inne kolory. Do jesieni nie zmieniam :-)

http://www.rapala.com.au/rapalahome/show_one_product.aspx?productgroup=Lures&iid=310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Krótki wypad, 1 szczupak + 1 krótki hol zakończony spadnieciem ryby - mimo zacięcia ryba była za słabo zapięta.

Szczupak mocno skoczyl 2 razy, dlatego troszkę krwi mu poszło.

Wrocił do wody i wyglądało na to, ze ma się bardzo dobrze :)

kwuk.jpg

Jakieś fotki z łowisk:

01uw.jpg

o6so.jpg

lh43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Temat zapoczątkowałem konkursem. Rozstrzygnięcie:

1 miejsce: - Zdrapek

2 miejsce: - DzikiWąż

3 miejsce: - Musol

Osoby wyróżnione proszę na PW o dane do przesłania nagród. :cool:

A wracając do tematu. Szczupaki jeszcze łowicie czy już się w tym roku skończyły? :wink:

NAGRODA do mnie dotarła ! dziękuje ! jutro będę testował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie lipa. Dzisiaj spadl jeden ok. polmetrowy przy lodce. Jezdze po lowiskach,ale w moich okolicznych niestety drapieznika jest bardzo malutko. Czasem przestawiam sie tylko na okonia aby jakis kontakt z rybka miec. Na "moim" jeziorku okon 20cm to juz satysfakcjonujacy polow. Rybki kazdy zabiera,a nikt nie zarybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli coś się rusza. Wczoraj byłem tak dla rozpoznania i relaksu porzucać, dwa ewidentne ataki na gumki zanotowałem, czemu się cwaniaczki nie zapięły to nie wiem. Pojutrze spróbuje poważniej, jak coś się będzie działo - dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na koncie kolejne szczupaczki, ale tylko jeden wymiarowy i to tak na styk:), nagrałem sobie jak odpływa bo dorwę go jak będzie miał 100+ :) Zabawa była przednia tylko za szybko wyszło słońce, a w polarze i spodnio-butach uffff hehehe.

Większe jeszcze mają letnią drzemkę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszego wymiarowego w tym sezonie złapałem 26maja potem cisza , nic nie słychać aby ktoś złapał na mojej rzece :?: a w tym tygodniu zaczął się odzywać :mrgreen: szkoda że taki mały ,15-22cm chyba tegoroczny? złowiłem już w sumie 4 z tego samego miejsca :razz: a chodzę co dziennie nad rzekę za okoniem , który też już od wiosny podrósł :wink: wcześniej ciężko było złowić wymiarowego .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Szczupaczków to ja zaliczyłem tylko dzisiaj 8 sztuk, rozmiar od 15 do 35cm rzeka Odra. Wystarczy przejśc po dołkach zalewowych i tam tych maleństw jest setki, szkoda że niektóre zakończą żywot w mule jak dołki wyschną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weekend nad swoimi jeziorkami zakończony sukcesem ale w bardzo ciekawym wymiarze, złapałem ledwie 4 sztuki w 2 dni w tym 3x około 45cm i jednego ładnego zębola koło 4kg ale co jest najlepsze zaliczyłem chyba z 30 brań szczupaków za każdym razem w brzuch gumy i to były bardzo delikatne brania praktycznie nie do zacięcia , najgorsze jest to że nie miałem nic z czego możnaby zrobić dozbrojkę , mimo wszystko jestem mile zaskoczony bo dawno nie pamiętam już dni w których brania byłyby tak intensywne, kombinowałem jak mogłem z rozmiarami i kolorami ale wyszło tak że 80% brań miałem na mambe 2 błękitną z brokatemn na 12g główce , 3 takie gumy zostały zciachane do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirefree rzeczywiście szkoda i to bardzo :cry: może by skrzyknąć parę osób i po przerzucać ich trochę niech rosną i dają radość w przyszłości? Ja często łowię na starorzeczach Warty i kiedy tylko zaobserwuję coś podobnego, dzwonię do kumpli i ile się da odławiamy i wpuszczamy do rzeki. Dzięki temu nasz odcinek jest bardziej rybny niż te położone wyżej i niżej, a ponieważ jest stosunkowo trudno dostępny, rybka nie jest przełowiona :wink: odławiamy nie tylko szczupaki (ale ich jest najwięcej - wiadomo tarło w roślinach), trafia się też sporo okonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzisiaj czterogodzinna wyprawa na szczupłego w delikatnym deszczyku zaowocowała trzema pobiciami, a jedno udeżenie miało miarę 72cm. Kolejna siedemdziesiątka zaliczona więc można powiedzieć wyprwa udana. NIestety aparat został w domu - deszcz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.