Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam. W tym roku zastanawiam się nad wybraniem się nad Dziećkowice. Nie chcę Was pytać gdzie łowić wielkie sztuki, ale mam na sam początek trzy pytania.

Pierwsze może dosyć banalne, czy będąc członkiem katowickiego koła (okręg w kostuchnie) mogę łowić bez dodatkowych opłat za to konkretne łowisko? ( mam opłaconą całą składkę ).

Drugie pytanie czy można pod sam zbiornik podjechać samochodem, tzn żeby mieć samochód w zasięgu ręki. (tak jak np. na łowisku Krajskie) I jeśli tak to z której strony są takie stanowiska.

Oraz czy jadąc A4 są na tym konkretnym odcinku bramki? :P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo się tyczy wywożenia.
a to wywozic tez nie mozna? :???: pierwsze słysze...

REGULAMIN ZBIORNIKA DZIEĆKOWICE

I Na zbiorniku zabrania się :

1. Kąpieli w zbiorniku,

2. Wstępu na narzuty kamienne i betonowe ubezpieczenia zapór zbiornika,

3. Chodzenia po odpowietrznej stronie skarpy czołowej i bocznej zbiornika,

4. Wstępu na koronę zapory czołowej i zapory bocznej (strona południowa oraz północno-wschodnia) zbiornika,

5. Mycia samochodów, dokonywania czynności obsługowych i naprawczych oraz innych działań mogących mieć wpływ na zanieczyszczenie lub skażenia wody w zbiorniku i przyległym mu terenie,

6. Niszczenia urządzeń hydrologicznych mających wpływ na prawidłową eksploatację zbiornika tj. repery, piezometry, armatura wodna,

7. Używania sprzętu pływającego wyposażonego w silnik spalinowy za wyjątkiem służb patrolowych Policji oraz upoważnionych przez P.U.W HKW Sp. Z.o.o.,

8. Palenia ognisk nad zbiornikiem,

9. Biwakowania na zbiorniku i terenie przyległym (z wyjątkiem używania tzw. budek wędkarskich),

10. Śmiecenia oraz zanieczyszczania zbiornika wraz z przyległym terenem.

II Wędkowanie na zbiorniku dozwolone jest przy zachowaniu poniższych zasad :

- obowiązuje całkowity zakaz stosowania zanęt wędkarskich poza stosowaniem zanęt wędkarskich składających się z ziaren zbóż np. pszenica, kukurydza, jęczmień, pęczak w ilości do 2 kg dziennie na wędkarza,

- zakazuje się stosowania zanęt wędkarskich sypkich nie zależnie od ich składu oraz sporządzonych z pieczywa,

- zakaz wędkowania z brzegu w rejonie korony zapory czołowej oraz umocnień brzegowych (narzutki kamienne, płyta betonowa). Na zaporze bocznej (strona południowa oraz północno-wschodnia zbiornika) obowiązuje ograniczony dostęp do wędkowania, tylko na podstawie pisemnego zezwolenia,

- zakaz wędkowania z łodzi w wyznaczonych rejonach :

· ujęć wodnych,

· zasilania zbiornika w wodę z rzeki Soły w odległości mniejszej niż 100m,

· portu klubu żeglarskiego „Yaht Club OPTY”,

- wypływanie i cumowanie łodzi wędkarskich tylko z przystani wędkarskiej i portu klubu żeglarskiego „Yaht Club OPTY”,

- zakaz używania na stanowiskach wędkarskich zniczy i świec,

- utrzymanie porządku w rejonie stanowiska wędkarskiego,

- [glow=red]zakaz wywożenia sprzętem pływającym zanęt i przynęt[/glow] oraz stosowania pontonów do połowu ryb,

- pozostałe sprawy związane z wędkowaniem reguluje Regulamin amatorskiego połowu ryb PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem mieszkańcem imielina dokładnie mieszkam bardzo blisko zbiornika tuz za lasem i jestem stałym bywalcem i to co pisze kolega u góry to sie dawno zmieniło można mieć ponton lub łódz na brzegu i jest możliwość wywożenia zmieniło się to w tamtym roku ten regulamin co jest to jest jak sie nie myle z 2006 roku .

i do matzz

jest mozliwosc miec dość blisko samochow od strony chełmu śląskiego jak jedziesz do rybaczowki to nie skrecasz do niej tylko jedziesz dalej prosto po lewej stronie jest bar "tawerna" jedziesz w prawo tak jak droga prowadzi na najbliszym skrzyzowaniu w lewo i masz wode przed soba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to by było łowisko komercyjne to bym mógł zrozumieć że nie wolno wywozić ale jest to łowisko ogólnodostępne, i jak to się ma do zezwoleń wywożenia na innych zbiornikach wodnych s tego co ja wiem to od 2010 r można wywozić i stosować podrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zakaz wywożenia sprzętem pływającym zanęt i przynęt oraz stosowania pontonów do połowu ryb,
w sumie jestem zaskoczony chodzby dlatego ze jest to tam dosc powszechne zjawisko.Nasuneło mi sie jeszcze jedno pytanie:
obowiązuje całkowity zakaz stosowania zanęt wędkarskich poza stosowaniem zanęt wędkarskich składających się z ziaren zbóż np. pszenica, kukurydza, jęczmień, pęczak w ilości do 2 kg dziennie na wędkarza,
kulki nie skladaja sie wyłacznie z ziaren zboz czyli teoretycznie tez nie wolno nimi necic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyzu masz racje te przepisy są z 2006r. jeśli nie obowiązują to fajnie a jeśli obowiązują to i tak nie warto się nimi przejmować.

Po prostu ja tam dawno nie łowiłem i nie jestem zwolennikiem tego zbiornika dla mnie to pustynia.

obowiązuje całkowity zakaz stosowania zanęt wędkarskich poza stosowaniem zanęt wędkarskich składających się z ziaren zbóż np. pszenica, kukurydza, jęczmień, pęczak w ilości do 2 kg dziennie na wędkarza,
kulki nie skladaja sie wyłacznie z ziaren zboz czyli teoretycznie tez nie wolno nimi necic?

Niestety nie wolno pytałem kiedyś gościu po zastanowieniu się powiedział że nie a to że wywożą tonami na środek to już nikt nie widzi.

To tak jak z zakazem Kąpieli w zbiorniku, byłeś w wakacyjny weekend.

Niestety zbiornika i wody nie szanujemy a później to pijemy 90% Śląska ma z tond wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pływaliśmy dzisiaj od 5 do 13 i tylko jeden pistolet szczupaczek.

Po drugiej stronie na łące.

Jeden okoń ale poszedł z obrotówki :(

Kolega z rybaczówki mówił że wczoraj też było cienko. Wędkarze wracali bez ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 6 godzin z spisem za szczupłym dopiero po poddaniu się i przerzuceniu na przynęty okoniowe trzy szczupaki 38,42,53cm moje pierwsze w tym roku i to gdy się już poddałem okonia ani śladu może dziećki to nie taka pustynia.

Jutro od strony jazu zawody zamknięte od 6:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych na rybaczówce to nie słuchaj oni zawsze gadają że cieńko ale nie wsponiał już o tym

że gościu na łące złowił szczupaczka na 118 cm a na drugi dzień 94 cm sam osobiście widziałem że pozwozili kilka takich 50-70 cm .

Z brzegu od strony rybaczówki też bierze tylko te mniejsze 50-60 cm na żywca na spining słabo.

Na wspomnianych zawodach od strony Dziećkowić totalna klapa na 60 zawodników

został złowiony 1 okoniek reszta bez rybki.

Dziećki wcale nie są pustynią tylko musisz wiedzieć gdzie szukać ryby .

Co do wywózki to każdy co innego gada zeszłego roku znajomy dzwonił do komendanta i ten mu powiedział że wolno innego razu szła kontrol z Lędzin a mieliśmy ponton na brzegu

i się czepiali że nie wolno , a jeszcze innego razu usłyszałem że wolno wywozić ale do 50 m

od brzegu co mnie rozbawiło co nie miara jednym słowem czeski film . Ale wiem jedno

od zawsze wywozimy i wkoło masa ludzi to robi i jeszcze nikogo nic złego nie spotkało

tak samo jak z tym że nie wolno nęcić proteiną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przed wczoraj wyciągnąłem SUMA to mój pierwszy tak duży 120cm i 15kg z łodzi,męczyłem się z nim 35 min wziął na twistera żółtego a wczoraj echo nic.Mam pytanie na jakiego koloru gumki bardziej atakuje szczupak na Dziećkach i co sądzicie czy lepsze są Woblery czy Twistery :?::???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.