Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ale zdjecie mozna zrobic w wodzie. Nie sadze zeby wyciaganie suma do lodzi

a potem taszczenie na brzeg bylo konieczne zeby zrobic pamiatkowa fote.

Chyba, ze ktos koniecznie musi sie poprzytulac, ale wtedy to nie to forum chyba ;)

q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_mce, ładna rybka moje gratulacje, ale ze wzgledu na okres ochronny suma mysle ze zdjecie powinno byc usuniete...

Wytłumacz mi proszę co ma okres ochronny do robienia zdjęć ?? Miałem odciąć plecionkę i zostawić wbitego woblera ponieważ ryba jest w okresie ochronnym ? a może najlepiej nie wędkować w ogóle bo zawsze jakiś gatunek ma okres ochronny ?

Najważniejsze, że rybka wróciła do wody.

Wielkie halo o jednego suma który złapał się w okresie ochronnym i został wypuszczony - a czy zwróciłeś uwagę, że na tym zbiorniku od paru lat nie da się w ogóle pływać w odległości mniejszej niż 150metrów od brzegu, markerów jest więcej niż ryb w zbiorniku chociaż jest (był?) zakaz wywózki i nadal obowiązuje zakaz używania pontonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdjecie mozna zrobic w wodzie. Nie sadze zeby wyciaganie suma do lodzi

a potem taszczenie na brzeg bylo konieczne zeby zrobic pamiatkowa fote.

Chyba, ze ktos koniecznie musi sie poprzytulac, ale wtedy to nie to forum chyba ;)

q

Nie przypominam sobie gdzie napisałem, że sum został wyciągnięty do łodzi - z uwagi na wagę i siłę ryby nie dało się tego zrobić - jak i wypiąć woblera w wodzie - dopiero udało się to na brzegu. Zapraszam Cie na wspólne wędkowanie - jeżeli uda się złowić znowu takiego potwora - choć jest szansa taka jak trafić szóstkę w lotto to wtedy postaram się zrobić zdjęcie w wodzie jeżeli ryba na to pozwoli.

Jeżeli jesteś chętny to mam film z całej akcji - jutro wypływam z rybaczówki ok 16 to chętnie udostępnię Ci kopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi proszę co ma okres ochronny do robienia zdjęć ??
drogi kolego (jak i cała reszta ktora sie wypowiedziała)widocznie nie zaznajomiłes sie z regulaminem wstawiania zdjec na tym forum, oto jego fragment :Aby zdjęcia umieszczone na stronach haczyk.pl, nie łamały przepisów prawa, a w szczególności RAPR i Ustawy o Rybactwie śródlądowym zabrania się umieszczania na forum zdjęć i filmów:

- złowionych ryb, które są objęte całoroczną ochroną prawną,

- złowionych ryb niewymiarowych,

- ryb, które zostały złowione w okresie ochronnym (określonym w RAPR),

Absolutnie nie podważam tego ze ryba została zle potraktowana tylko wiem ze takie zdjecia zostawały usuwane i tyle, a na przyszłosc prosze nie oburzaj sie tak bo nie ma sensu.

Dzisiaj od ok 18 do 24.00 z gruntem,pogoda średnio sympatyczna efekt jeden karpik i płoć 42 cm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego adam-mce najpierw zapoznaj sie z regulaminem zbiornika nie ma zakazu plywania pontonem a zakaz wywózki zanenty markery stawiac wolno to po 1 a po 2 to co robicie to jest skurwy.....wo bo zeby stac na makerze to trzeba naprawde miec cos nie tego chyba jakby nie mozna bylo np 10metrów dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co ci to adam_mce było pokazałeś ładna rybkę i cię zdegradowali jak zwykle.Czytam to forum i tylko czytam i już niejednego skrytykowali jak pokazał rybkę wydaje mi się,że to tylko czysta ludzka zazdrość,ci co tylko wszystko ładnie opisują to wydaje mi się,że fantazja im przychodzi coraz większa po kolejnym wieczornym piwku.Trzaśnijcie się wreszcie w piersi,że nie jesteście święci,ci co piszą o przepisach i regulaminach mają pewnie wiele na sumieniu !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pokazał suma i już problem.

Najlepiej ryby nie pokazywać tylko od razu do bagażnika :)

Wystarczy pojechać nad Wisełkę w okolice Gromca, Bobrka, Jankowic i innych miejscowości.

Jak weźmie sum do trafia od razu do auta albo na rower i jedzie do domu.

Bez zbędnych dyskusji, komentarzy i zdjęć.

Dobrze że od zeszłego roku nasiliły się kontrole bo wszystko by wyciągnęli i zjedli.

Pozdrawiam i gratuluje pięknej sztuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się kolegi który humanitarnie potraktował rybkę i pochwalił się zdjęciem łamiąc regulamin ale wejście pod uwagę że nie polował na tą rybę i złapanie takiego okazu było takim szokiem że postanowił się pochwalić.

Ciekawy jestem cobyście powiedzieli na taki przypadek jaki miałem dzisiaj. 6 godzin pływania po zalewie i nic ale gdy byłem na łące łowił obok mnie gościu z żoną, siedzę sobie spokojnie i spinninguje aż przypływa ten klient patrzę rozkłada jakiś chiński teleskop rzuca parę razy chyba jakąś bombą 25g i straszy wszystko w okolicy więc odpływam trochę bo gość prawie mnie trafił tą bombą. Po kilku rzutach wszystko mu się plącze co daje jakąś godzinkę spokoju jak klient rozplątywał po tym czasie ja nawet bez podbicia. Gościu wstaje to oznacza że powiązał bo zamierza rzucać i znów w moim kierunku więc odpływam dalej tak na wszelki wypadek bo widać że gościu nie kontroluje tego co robi.

Najlepsze to że po kilku następnych rzutach coś ciągnie z ciekawości podpływam bliżej widzę że się męczy i nie umie podnieś ryby do łodzi więc pytam czy nie podebrać zgodził się więc podpływam i podbieram podaję gościowi a on w panice czegoś szuka w plecaku pytam czy czegoś nie potrzebuje on mówi że rękawiczek szuka nie uwierzycie ubiera rękawice takie budowlane makówy i chce nimi brać rybę, to ja go pytam czy nie oszalał a on mi tłumaczy że nielubi dotykać ryb więc proponuję że odhaczę zgodził się uwolniłem rybę.

Pytam go co zamierza zrobić z rybą mówi że chce ją zabrać, więc mówię żeby dał siatkę to mu wrzucę bo jak pomyślałem że ją ma zgnieść tymi makówami to mnie aż coś...

I znowu szuka czegoś w plecaku okazuje się że niema siatki i pyta czy nie wrzucę mu do reklamówki ja do niego że chyba oszalał trzymać rybę w foliowej reklamówce po chwili przekonywania że tak niemożna stwierdza żebym ją wypuścił więc nie czekając na zmianę decyzji uwalniam szczupłego nawet go nie mierzyłem ale tak na oko to sporo ponad 90cm.

Klient przypłynął na godzinę des sprzętu i jak domniemywam umiejętności wciąga taki okaz a ja pływam i się męczę przez 6 godzin i nawet podbicia :evil::evil::evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzaśnijcie się wreszcie w piersi,że nie jesteście święci,ci co piszą o przepisach i regulaminach mają pewnie wiele na sumieniu !!!!
czytaj ze zrozumieniem ja tylko zasugerowałem ze kolega nie powinien umieszczac tego zdjecia bo łamie regulamin forum(zreszta moderatorzy juz usuneli to zdjecie) nie bardzo rozumie skad to całe oburzenie nikt nie pisał o przepisach,rzecz normalna ze sum sie powiesil na woblera.Proponuje sie czasami napic szklanke zimnej wody przed pisaniem nastenych postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic złego z pokazywania i robienia zdjęc.Pet 87 jeśli jesteś takim skrupulatnym regulaminowcem zapraszam do ochotniczego patrolowania brzegu i zaglądania ludziom do plecaków ,albo lepiej czatowania z lornetką i telefonem w krzakach. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey wszystkim :) Mam pytanie gdzie lepiej sie wyrbac na dziecki ? brzeg ? a jak tak to gdzie dokladnie ? Czy może z łódki, bo swoją mam to jak tak to gdzię dokładnie , jak wogóle ryba obecnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.