Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach lipiec 2013


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

@jaceen dziwne te wasze ryby :wink: że na wobki biorą :mrgreen: u mnie biorą tylko na obrotówki i twistery , specjalnie na okonia kupiłem nawet cykady - a okoń ma je w nosie , dziś nawet jeden 30+ wziął na DS kuku z opadu :roll: klenie wcale nie chcą współpracować ,więc pozostaje mi tylko okoń na spining ,lub płotka na DS ,chociaż dziś myślałem że wyjdę z siebie tyle razy splątał mi się zestaw :roll: jak by co to nie polecam żyłki Mistrall feeder badziew jakich mało :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Wczoraj wybrałem się na Wisłę w miejscowości Zawichost . Na łowisko bylem około 14. Na białe i czerwone nie dało się łapać tak szalała drobnica. Wiec po godzinie walki z drobnica zacząłem łowić na kukurydze. Czego efektem było kilka leszczyków i krąpików. Mila niespodzianka był szczupak 62 cm który zaatakował coś drobnego co się zawiesiło na haczyku. Szczupak był zacięty za zewnętrzna cześć pyska .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedziele wybrałem sie rybki nad odre. komarów plaga ....brania sama drobnica . wiec postanowiłem przed zmierzchem wyrzucić zestaw z koszyczkiem na rosówki za leszczem jedno branie i po zestawie ......a a potem cisza ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Panom zacnych rybek ;)

Byłem wczoraj na zimowisku barek. 4:00 - 7:30 - nic, cisza, głusza. Drapieżnik żerował, jednak ni guma, ni lipa, ni plastik go nie skusiły... Szczególne wyzwanie rzucił mi szczupak, który pod jednym takim niedużym drzewkiem (na którym notabene wisi kilka zerwanych ripperów i woblerów) co chwilę bił i to z impetem wychodząc pod sam brzeg. Rzucałem mu pod sam pysk wszystko co miałem w pudełku... nic. Myślę sobie: "Trzeba uciekać do domu, jeszcze rzut na imitację okonka.". No i okonek dołączył do choinkowego drzewa pochylonego nad wodą (nawet pletka nie pomogła...).

Drań, myślę. Wracam na łowisko koło 17. Znowu bije, znowu w tym samym miejscu. No to rzucam od nowa wszystkim co mam. Ja po lewej stronie drzewa, on na prawą, ja na prawą, on na lewą... w myślach lekko już klnę ;) W pewnej chwili na białego ripperka walnięcie. Ale jakieś słabe...

Kleń 45 cm. Nosz by cię drzwi myślę... a szczupak znowu bije.

Odpuściłem tego zawistnego drania, ale jeszcze po niego wrócę.

Jeden z kolegów spiningistów, gdy ja już obławiałem inne miejsce odpuściwszy tego cwanego zębacza, postanowił też spróbować. No cóż, szczupak dalej bije a na drzewie dołączyła pierwsza błystka.

Kocham wędkowanie i takie przygody, nawet gdy zamiast zębacza wyciągam tylko klenie :D

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda na rzece opadła, więc wybrałem się wczoraj nad Wartę w poszukiwaniu leszcza, 3 wędki na grunt, jedna na spławik, od godziny 22 do 24 brały sumiki zarówno na białe jak i czerwone robale, po 24 cisza absolutna.. W sumie 4 takie kijanki złowiliśmy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj nocka na odrze,dwa feederki,bardzo dużo brań były momenty że jedną wędkę trzeba było odłożyć,efekt 9 leszczy w rozmiarze 45-59 cm.i sporo drobnego,kilka krąpi i dwa byczki.

df9855023f02ebecmed.jpg

a to największy leszcz wyprawy 59 cm.waga pokazała ok.2,5 kg.

642871021d16d86dmed.jpg

rybki po sesji zdjęciowej w dobrej kondycji wróciły do wody :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z rana, jedno branie na jednego robala, pół metra od pomostu na przystani zeglarskiej PTŻ (Zalew Czorsztyński) Młody delikatnie podciąga spławik w kierunku zacumowanej łódki i w tym momencie antenka daje nura pod wode. Kij się gnie w kierunku wody a Synek ledwo trzyma go w rękach. Doskakuje do niego widząc co się dzieje popuszczam chamulec i pomagam mu holować rybe. Efektem końcowym jest okoń na 42 cm złowiony przez pieciolatka.

Fotki do obejrzenia tutaj http://ptznowytarg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=239:historia-jednego-okonia&catid=44:zawiadomienie&Itemid=194

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj na jeziorko, nad wodą byłem kilka minut po 3. Efektem łowienia na spławik było 7 leszczy +/- 30 cm i trochę drobnicy. Około godziny 7 jak i już wcześniej brania niemal całkowicie siadły. Nęciłem z marszu pęczakiem zaparzonym z nostrzykiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj pierwsza w tym sezonie zasiadka na węgorza i niestety zakończona całkowitą klapą. Siedziałem do północy i ani jednego pociągnięcia. Przynętą był filet z płoci oraz dendrobena nr. 4 (zakładałem 2 szt. na hak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w niedziele na rybach.

Niestety nad rzeką młodzieży mase......jak się nie kąpią to wędkują i wyciągają wszystko jak leci czy ma wymiar czy nie.

Tak więc o szczupakach i innych trzeba zapomnieć bo rzeka odłowiona dokumentnie.

Może we wrzesniu jak pójda do szkoły to może ryba podejdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz wybrałem się na ryby sam. Łowiłem na suchym zbiorniku w Kaczorowie. Najpierw z mojego skromnego arsenału ;) zarzucałem przynety gumowe lecz zero brań. Później jedną straciłem. Dopiero pod koniec złowiłem szczupaczka 30 cm. Szybko wrócił do wody. Wyłowiłam jeszcze dwie małże? Przypadkowo je wyłowiłem czy one tez mogą polować na przynety?

Jestem zadowolony :) często bedę tu wpadał bo mam niedaleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JGDouglas dzisiaj wybrałem się na Odrę na feeder i też złapałem małże (haczyk był zaciśnięty wewnątrz) więc chyba polują ;-)

A co do dzisiejszego wypadu nad Odrę to musiałem szybko uciekać bo komary by mnie żywcem zeżarły i żadnej ryby nie zdążyłem złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do spinningujących, jak u was wyniki ostatnio? W ciągu ostatnich 7 dni byłem 4 razy na rybach. 2 razy na rzece i 2 razy na zbiorniku zamkniętym, niestety, miałem tylko jedno szarpnięcie. Ryba się spławia, pływa przy samym lustrze. Nie kusi sie na nic, od woblerów, przez blachy po gumy. Czy u was też taka susza? Jutro może uderzę od czwartej do siódmej rano, to może coś wyczaruję, no ale jakoś tak się zniechęcam, bo nie wiem, czy teraz czas zły jest, czy może coś zacząłem źle robić -.-...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złowiłem dzisiaj pstrąga życia... po silnym braniu. Zacinam. Ryba odjeżdża kilka metrów po czym podchodzi do powierzchni. Myśle kurde.. łosoś :) Co to za monstrum. Masakra. Ryba nie daje mi za duża czasu na myślenie i szaleńczo odjeżdża. Po jakiś 8 minutach mam rybę blisko siebie. Jest zaczepiona za czubek na jedną kotwice. Myśle, jak mi spadnie chłopaki mi nie uwierzą :-) Próbuje ją podbierakiem, mieści się tylko ogon. Ryba się wkurza i odjeżdża. Za jakieś kilka minut znów mam szanse, próbuje podebrać za ogon, nie daje rady. Chwila zwątpienia, jak ja ją wyjmę? W końcu udało mi się złapać ją za pokrywy skrzelowe, przycisnąłem ją do siebie i z trudem wytargałem na brzeg:) Szybka sesja i cały trzęsąc się zwracam króla z powrotem wodzie... :)

x85m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.