Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach - sierpień 2013


michorn

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trzy dni na Odrze w Kędzierzynie, ryba się ruszyła, ale trafiliśmy na ostatki, jednak coś się połowiło :)

Cieszy mnie fakt, że pobiłem swoje dwa dotychczasowe rezultaty i myślę, że świnka jest już całkiem okej. Złowione na rzece Odrze, białe robaki, a kleń na kuku i czerwonego. Zimne te nocki już kurcze ;)

klen

klen miarka

swinka miarka

swinka

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mały wypad na Ślęzę przed robotą na swoje lube miejscówki. Przed świtem parę trzaśnięć klenia pod nogami (na pusto, chyba czas plecionki się pozbyć), by zaraz po świcie na brzegu pojawił się mały szczupaczek (może z 20cm) oraz kolejny zarybieniowy pstrąg.

Generalnie zabawy było co niemiara, zaskakujące jak to nawet małe rybki na małej rzece potrafią dostarczyć niemałych emocji (zwłaszcza jak lecą za woblerkiem pod same nogi ;)).

PS - ostatnio zaliczyliśmy z kolegą z forum (maniu394) parę wypadów nad Odrę. Drobnica, ukleja, krąp, jeszcze trochę drobnicy i uklei no i krąp jeszcze. Nie można zapomnieć o uklei oraz krąpiu... no dobra, wzięło parę mikrych boleni i leszczyków, ale żeby coś więcej niż 30cm miało to wątpię. Aha - no i jeszcze ukleja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni wolnego w pracy trzeba było jakoś wykorzystać. Na początek, czyli wczoraj, odwiedziłem Oderkę. 2:1 dla mnie, tzn. 3 ryby na haku i dwie wyjęte. Kurdupel w kole 50 z plusem i średniak 65 cm.

aq1r.jpg

o7d8.jpg

zd48.jpg

Oczywiście spiął się największy. Pięknie przywalił na rh12 z dna. Już szukałem dobrego miejsca do foty i ..... zostałem z kocią mordą :shock:

Jak go poczułem na kiju a później zobaczyłem to stwierdziłem, że musi mieć z 8 dych. Biorąc poprawkę na wyobraźnię i adrenalinę to była pewnie gruba 70 ;)

Dzisiaj postanowiłem pożegnać sezon pstrągowy. Bez rewelacji, ale jeden wymiarowy się trafił

7g7x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie go złapałem niema japońców a kolega wędkarz z wieloletnim doświadczeniem sam powiedział ładny karaś ;D

Kolegę z wieloletnim doświadczeniem należy więc wysłać na douczanki. Ryba, którą pokazałeś na zdjęciu to książkowy karaś srebrzysty - inaczej japoniec, bąk. Nie widać w nim żadnej cechy, która mogłaby choć dać przypuszczenie, że to karaś pospolity (nasz złoty, prawdziwy).

Karasie pospolite są w obecnej chwili bardzo rzadkie i trzeba znać konkretne miejscówki, żeby je z powodzeniem łowić (znam 2 takie miejsca). W tym roku nie polowałem na karasie pospolite, złowiłem za to przypadkiem japońca 37cm. Wyglądał niemal identycznie jak twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że ostatnio jako coraz częściej udawało mi się regularnie łowić świnki na spinning, wczoraj postanowiłem oblecieć wszystkie miejscówki gdzie je do tej pory łapałem kosztem szukania kleni. Największą jaką udało się wyciągnąć miała 37 cm, 2 podobnych rozmiarów oraz jedna większa spadła z kija podczas podniebnych akrobacji :D Wyskakujące ponad lustro wody holowane świnki to naprawdę piękny widok.

Wspomniana wieprzowina :D

clsv.jpg

id4w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.W tym tygodniu dwie wyprawy na rybki.Najpierw we wtorek 27.08.2013. łowiłem płotki.

l869.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Złowiłem ich 16szt.w bardzo brudnej,zielonej wodzie w tym miejscu.

4xdv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

W piątek 30.08.2013.pojechałem na staw z karasiami.Staw kiedyś należał do jakiegoś PGR-u,teraz jest to łowisko PZW.Tylko dzięki okolicznym wędkarzom,którzy trochę oczyścili staw z zarośli jest gdzie zarzucić wędkę.

Złowiłem 10szt. karasi 25-35cm.

kyvo.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Łowiłem na robaki(mady)w kombinacji:biały i czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie streszczenie wakacji :

Od 15 do 27 sierpnia prawie cały czas na wodzie , ale bardzo pechowy, ojciec z bratem po sandaczu , sporo niewymiarowych a u mnie jeden okonek 20cm na spinning a drugi mój osobisty rekord 27cm. Oprócz tego sporo leszcza i płoci. Ale strat przy tym ...utopiliśmy dwie siatki , odczepiacz do przynęt-nówka sztuka a o ilości zerwanych przynęt nie wspominam nawet bo o wartości ich aż głowa boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.