Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie

jony

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  366
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

16 Good

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  okszów

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. jony

  problem swinger mf-s11

  Czy przypadkiem od dołu nie ma pokrętła do regulacji
 2. jony

  problem swinger mf-s11

  A tak konkretnie, to z czym masz problem. Przekładasz żyłkę przez środek i po zabiegu
 3. jony

  Wędka karpiowa

  Nie zawsze sprzęt daje większe możliwości rzutowe. Potrzebna jest jeszcze umiejętność i technika rzutu.
 4. jony

  Czy ta wędka jest dobra?

  No tak, w myśl zasady - "g...no musi być dobre, przecież miliony much nie mogą się mylić". Zapytał o taką wędkę bo pewnie nie ma rozeznania w sprzęcie, i co ważne nie wiemy ile Kolega chce przeznaczyć na wędkę. Przecież można mu doradzić dozbieranie trochę większej kasy i kupno czegoś lepszego. Niestety idzie do zimy, więc będzie czas na dokonanie trafionych zakupów. ps. dopiero zauważyłem, że odgrzewamy starego kotleta,pewnie już dawno wędka została kupiona😊
 5. jony

  Czy ta wędka jest dobra?

  Czy możesz uzasadnić propozycje wyboru wędek tych firm. Osobiście poszukałbym czegoś z Daiwa, Prologic, JRC, o ile budżet Kolegi nie będzie zbytnio nadwerężony, a i w razie czego będzie można je odsprzedać. Proponowane przeze mnie wędki są już sprawdzone przez wielu karpiarzy, a Daiwa BW były również katowane w trakcie moich zasiadek i nie mogę powiedzieć o nich złego słowa. Jeżeli warunki transportowe nie będą stanowiły ograniczenia w gabarytach, to lepiej kupować kije dwuskładowe.
 6. jony

  Karpiówka na początek

  Takie kije dedykowane są pod wywózkę. Uniwersalną wędką jest 3 lbs, a jeżeli zależy nam na mocy i dalekich rzutach to 3,5 lbs.
 7. jony

  Karpiówka na początek

  Osobiście nie miałem do czynienia z tymi wędkami, ale jeżeli chcesz zająć się łowieniem karpi na poważnie to lepiej zainwestuj w coś lepszego,co ci posłuży kilka lat i da przyjemność łowienia. Jeżeli chodzi o wędki popatrz przykładowo na Daiwa BW, JRC itp. Z kołowrotków proponuję coś ze SPRO lub Anacondy. Wiem, że to trochę wyższy budżet ale przecież kupujesz sprzęt na kilka lat. Poczekaj do zimy będzie można pewnie kupić coś z używek za nie wielkie pieniądze.
 8. jony

  Rzeka ucherka Chełm

  Można, tylko proponuję łowić na Uherce😜
 9. jony

  Nie łowię żadnej ryby

  Moim zdaniem wszystkie "markowe" filmy nastawione są na reklamę sprzętu i innych wynalazków. W gazetach też jest podobnie, omawiane są różne techniki z zastosowaniem mega sprzętu. Ze swojej strony na początek sugeruję, żebyś poznał podstawy rzemiosła postaraj się o jakieś starsze książki o tematyce wędkarskiej. Osobiście polecam ":Wędkarstwo jeziorowe" , jednak ta książka była wydana dosyć dawno, i chyba w ostatnim dwudziestoleciu nie była wznawiana ( w domu sprawdzę, z którego roku mam wydanie). Dodatkowo radzę wywalić wszelkie żelastwa z zestawu typu agrafka itp. Jeżeli znasz jakiegoś wędkarza o większym doświadczeniu umów się z nim na ryby weź kilka piwek i będziesz wszystko wiedział - każdy z nas tak zaczynał, no może z wyjątkiem piwa😉
 10. jony

  Jaka żyłka karpiowa

  Ciekaw jestem, jaką wagowo największą rybę wyholowałeś na te żyłki.
 11. jony

  fox exocet controller float

  Dokładnie tak piszesz, zanęta powinna pływać wokół przynęty, ewentualnie z dna powinna intensywnie smużyć do powierzchni.
 12. Niestety, ale teraz nad każdym zbiornikiem występuje problem wypoczynku i kąpieli. Jeżeli nie odpowiada Ci jezioro Wytyckie to może Grabniak, Sumin. Osobiście Wytyckiego bym nie odpuszczał, piękna woda, a połowy mogą być rekordowe. Niestety, ale żeby połapać na tym zbiorniku musi być coś do pływania inaczej się nie da. Jest co prawda kilka miejsc dostępnych z brzegu, ale ciężko będzie znaleźć coś wolnego. Sądzę, że będziesz miał możliwość dogadania się z miejscowymi z Helenina i za przysłowiową flaszeczkę chętnie użyczą swojej łódki, a za dwie butelczyny to i siatką zaciągną po wodzie😉
 13. jony

  Dlaczego duży kołowrotek karpiowy?

  Dużo zależy też od wody na której łowisz. Mam taką wodę na której trzeba wywozić zestaw 300 m albo i więcej, do tego dochodzi odjazd karpia na kilkadziesiąt metrów i na małych kołowrotkach zabrakłoby już plecionki. Poza tym do karpiowania musi być sprzęt solidny z dużą siłą hamowania. Przykładowo angole łowią na małych zbiornikach, i na ich rynek produkowany jest już sprzęt subtelniejszy.
 14. jony

  Kołowrotek karpiowy do 200zł

  Proponuję dozbierać i kupić kołowrotek anaconda MRIV, ewentualnie poszukać używanych. Kupując nowy będziesz miał gwarancję, a proponowany przeze mnie model kilka lat Ci posłuży. Możesz jeszcze popatrzeć na ofertę SPRO, ich kołowrotki też są niegłupie.
×