Skocz do zawartości
Eldorado najtańszy sklep wędkarski w sieci     przynęty na troć

jony

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  311
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

11 Good

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  okszów
 1. Rod pod

  Daj sobie spokój z takimi podami. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na dobre podpórki i buzz bary, ale odłóż jeszcze trochę kasy i rozejrzyj się za czymś solidniejszym.
 2. Pomoc przy wyborze wędziska

  Proponowałbym przymierzyć się do karpiówek z serii Daiwa BW. Są to kije stosunkowo miękkie, ale np w wersji 3 lbs będziesz miał kij uniwersalny, a i cena jest przystępna.
 3. Przypon karpiowy

  Do zestawów helikopterowych wskazane jest stosowanie przyponów na sztywniejszych materiałach, jednak ja przykładowo mam je robione z różnych plecionek. Praktycznie każdy przypon można zastosować do tych zestawów, wszystko zależy od warunków na dnie.
 4. Wędka Karpiowa

  Proponowałbym coś takiegohttps://bialaryba.pl/wedka-daiwa-black-widow-carp-3-60-m-3lbs-50mm-p-4722.html. W tych pieniądzach chyba nic lepszego nie znajdziesz. Wszystko jeszcze zależy od tego, do czego mają być wędki przeznaczone, jeżeli masz zamiar rzucać na większe odległości to szukaj opcji 3,90 3,5 lbs.
 5. Pomoc w doborze kolowrotka

  diaflex - mam odpowiednio ustawiony hamulec, do tego łowię parabolikami, więc praktycznie nigdy nie używam pokrętła do zmiany siły hamowania. Jedynym atutem przemawiającym przeciw wolnemu biegowi jest powszechnie powtarzana opinia, że wolny bieg szybciej się psuje. Natomiast Kolega, który poszukuje kołowrotka ma coraz większy dylemat Generalnie nasza dyskusja sprowadza się do dylematu, czy jajko rozbijać z ostrej czy tępej strony połamania
 6. Pomoc w doborze kolowrotka

  Tak, jeżeli kołowrotek wyposażony jest w system QD to nie ma problemu, gorzej jeżeli musisz bezpośrednio po braniu ustawić hamulec na odpowiednią siłę hamowania, co nie zawsze precyzyjnie się udaje, a z wolnym biegiem nie ma tego problemu.
 7. Pomoc w doborze kolowrotka

  Szukaj przede wszystkim takiego, który ma dużą pojemność szpuli i wolny bieg. Jeżeli miałbym coś zaproponować to ewentualnie coś ze stajni SPRO np. taki http://sklep-karpiowy.pl/kolowrotki/2355-spro-super-long-cast-lcs-555-41bb-alu-szp-graf-szp-8716851133508.html
 8. wybór karpiówki

  Torbę zawsze można zmienić. Takim najbardziej uniwersalnym kijem to jest 3,60 3 lbs. Jeżeli jednak będziesz planował rzuty w granicach 100 m to już trzeba sprzętu 3,90 i 3,5 lbs. Najlepiej jakbyś przymierzył się w stacjonarnym sklepie do poszczególnych wędek,zobaczysz wtedy jaka najbardziej Ci pasuje. Jeżeli jesteś niewysoki to kij 3,90 będzie dla Ciebie bardzo nieporęczny.
 9. Problematyczna żyłka POMOCY

  Być może skręcanie żyłki spowodowane są brakiem krętlika. Ja bym to zrobił tak: pójdź np.na łąkę rozwiń żyłkę - tak ok. 100 m a następnie nawiń ją trzymając żyłkę między palcami. Innym sposobem jest ustawienie się na moście i puszczenie żyłki z prądem rzeki, a następnie jej ponowne nawinięcie. Następnie za koszyczkiem dałbym krętlik tak np. 50-100 cm za koszykiem,to powinno zapobiec skręcaniu żyłki. Do odkręcania żyłek są też odpowiednie ciężarki tzw. spinn doctor. Sprawdź ponadto, czy rolka w kabłąku luźno się obraca/kręci.
 10. Zestaw karpiowy

  Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj. Byłoby najlepiej jakbyś się "dosiadł" do jakiegoś karpiarza. Kilka piw może uczynić cuda
 11. Zestaw karpiowy

  Jeżeli oczko krętlika będzie się przesuwało po leadcorze to nie będzie efektu samozacięcia. To co zrobiłeś to jest typowy zestaw przelotowy. Tylko po co kombinować, lepiej kupić np. taki zestaw http://tandembaits.com/fc-bezpieczny-zestaw-polprzelotowy-5-szt.html i będziesz miał typowo uniwersalny
 12. Zestaw karpiowy

  Ciężarek na leadcorze można zamontować przy pomocy bezpiecznych klipsów, przelotowo, bądź półprzelotowo, normalne techniki bardzo zbliżone do łowienia na koszyczek feederem. Swoim wędkami możesz spokojnie rzucać takimi ciężarami. Dokładne budowy poszczególnych zestawów poszukaj sobie w internecie jest tego mnóstwo., zwłaszcza, ze planujesz łowić dopiero na wiosnę. Zamiast leadcora możesz zastosować fluorocarbon ten który masz. Jak już znajdziesz w necie to co Cię interesuje, a nie będziesz czegoś wiedział to pytaj. ps. osobiście łowię karpie do momentu, w którym ciężarek odbija się od lodu
 13. Zestaw karpiowy

  No to po kolei: 1. Haczyk należy wiązać za pomocą plecionek przyponowych, chyba, że Twoim zamiarem było zrobienie sztywnego przyponu, ale wtedy zbyt grube flu, wystarczy 25 lbs. 2.Ciężarek z kretlikiem montuje się na bezpiecznych klipsach, praktycznie teraz masz zablokowany ciężarek na stałe, co będzie jak karp urwie Ci żyłkę? odpowiedź - będzie pływał z kowadłem na wardze 3. żeby był efekt samozacięcia ryby potrzebny jest ciężarek min. 80 g. 4. wszelkie krętliki na leadcorze, czy żyłce również będą blokować ciężarek i będzie jak w pkt.2. żyłki i lc łącz pętelka w pętelkę 5. Leadcor moim zdaniem powinien mieć optymalnie 120 cm 6. poprawnie zawiązany haczyk nie potrzebuje wzmacniania klejem, ponadto czy sprawdziłeś, czy przypadkiem super glue nie osłabił Ci materiałów - on ma właściwości żrąco/topiące - do wzmacniania węzłów są specjalne kleje To tak w skrócie byłoby na tyle. Pytaj dalej
 14. Zaczynam z Karpiarstwem i potrzebuję pomocy!

  Oliwero01, pytasz na kilku forach wstawiając ten sam tekst, i liczysz na to, że ktoś za Ciebie dokona wyboru sprzętu. Zanim zadasz pytania poczytaj trochę. Sezon powoli zbliża się do końca, więc masz dużo czasu, aby zapoznać się z tematyką karpiarską i podjąć decyzję na przyszły rok.
 15. Daiwa Black Widow Carp 2017

  Jak najbardziej nadaje się. Możesz ewentualnie rozważyć wersję 3,5 lbs,wtedy będziesz mógł śmiało rzucać ciężarami powyżej 100 g. Przy odrobinie wprawy 3,0 lbs też wystarczy.
×