Skocz do zawartości
tokarex pontony

wozwierz

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. witam- to jest tzw. bułgar;) metoda połowu polega na tym, że oblepią sie "toto" ciastem (najczęściej z kaszy czy mąki kukurydzianej tzw-mamałyga) w ten sposób, żeby każdy haczyk był takim ramieniu ciasta- zaleta: duża przynęta, ciężka, nieregularne kształty, które ponoć źle się rybom kojarzą wręcz samołówka- W RP zabroniony jest połów przy użyciu tego czegoś. Dawno dawno temu było to opisane w w Wędkarzu Polskim. Ot-, ciekawostka sprzętowa- podobno używają tego w Bułgarii, dorzeczu Wołgi i innych Dnieprów.
 2. każda woda powinna mieć swojego właściciela- nie koło wędkarskie itp tylko fizycznie osobę prawną-liczyłby co mu sie bardziej opłaca - rybacy czy wędkarze. jak wprowadzi no kill to nie trzeba będzie wydawać forsy na bzdurne zarybienia. ZLikwiduje się te bzdurne wpisowe , członkowskie, z których utrzymywane sa chociażby sekcje sportowe- nie życzę sobie, żeby z moich składek jakiś gość trenował sobie ileś razy w tygodniu. Chcesz łowić - płacisz-prawda, że proste? wstępując do np. do klubu filmowego za każdym razem trzeba kupic bilet a nie- jedna opłata na cały rok.
 3. tak Davly- wiemy:) po chociażby jest taka choroba jak KHV, którą przenosza karasie min. a chorują karpie
 4. zrezygnuj z calych konopii, dodaj mielone i prażone, dodatek mielonych ziaren nie jest po to , żeby był zapach tylko żeby kulka zaczeła szybciej pracować.
 5. shogun- ja robię tak- wiem ze to nie po karpiowemu do kukurydzy dodaje klej do zanęt i białe robale, z ziaren lepie kule i albo łyżką albo pet-em. na dnie robale rozwalają kule kukurydzy - ale kuku daje trochę twarda, żeby drobnica nie wyjadała
 6. witam to może zacznę z innej beczki. sam wyznaję zasadę "no kill" i staram się łowic wyjątkowo selektywnie. Nikogo nie będę nawracał na " C&R" ale zastanawia mnie jedna sprawa: większość zabierajacych ryby podpiera się w swoich wypowiedziach "zgodnie z regulaminem". OK. Pamiętacie jaki larum podniosło się na forum, gdy wprowadzono okres ochronny węgorza? Co się dzieje w niektórych kołach, gdzie wreszcie udało się wprowadzić wymiary widełkowe na niektóre gatunki ryb? A może ten regulamin tak naprawdę jest "promięsiarski"? wiem, coś musi byc podstawą, fundamentem, żeby coś takiego jak PZW chociażby mogło istnieć. Mieszkam teraz na Śląsku, przeprowadziłem sie z Mazur. Na wiele z tamtejszych jeziorek rybacy nie zagłądali a są wyłowione do dna- i to nie tylko przez kłusowników. Powiem tylko tyle: zabierając drapieżniki zakłócamy całą równowagę w zbiornikach. A ilośc "biomasy" ukochany związek dopełni wpuszczając karpia albo co tam im w gospodarstwach zalega( np szczupaka palczaka o przeżywalności do 2 %) pozdrawiam
×
×
 • Dodaj nową pozycję...