Skocz do zawartości
tokarex pontony

Davly

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  201
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kraków
 1. Davly

  Wisła w Krakowie

  A powiedz kolego, czy można jeść z Wisły. Nie jestem mięsiarzem i często puszczam ryby ale czasem też lubię coś zjeść. Wszyscy straszą, że trujące te ryby. A gdzie kolego tego posta wygrzebałeś? To już jest dawno i nieprawda Nie biorę ryb z Wisły już od jakiś 2 lat. Fakt, kiedyś zabierałem, ale przestało mnie to interesować.
 2. Davly

  Wisła w Krakowie

  Jest ok, tylko tablica po stronie Kujaw jest schowana daleko w krzakach poniżej wysokości tablicy od strony Brzegów. Nie każdy wie, że można rzucać tylko po skosie po linii łączącej te tablice. Jak to jest w rzeczywistości to każdy wie, kto tam był. Osobiście uważam, że jest zły pomysł i od razu nasuwa skojarzenia, że tablice są tak ustawione, żeby mandaty ściągać (szczególnie z nowych, którzy rzucą sobie gruncik prostopadle do prądu). Pomysł na rozwiązanie sytuacji to strefy no-kill 50-500m, na progach, który to pomysł już został zgłoszony w kole. Niestety nie wiem jak to się potoczyło, bo narazie cisza. (ponoć wniosek przeszedł). Można by było łowić od 50m jak w ustawie, najlepiej od maja, ale bez prawa zabierania ryb i wszyscy byliby happy.
 3. Davly

  Wisła w Krakowie

  Przepraszam ale się kulnę, bo rzeczywiście to już się zrobiła komedia z tymi przepisami na Przewozie ;D. Dokładnie sytuacja wygląda tak: 1. Od 1 stycznia do 30 kwietnia możesz łowić tylko poniżej tablicy przy ujściu Drwinki. 2. W pozostałym okresie poniżej tej tablicy 20m od progu. ALE!: 3. Można łowić poniżej linii skośnej przechodzącej przez tablicę 20m od progu i przez tablicę na drugim brzegu (tej pomiędzy tymi dwoma). Były jaja jak przyszedł Sz. P Strażnik i chciał wlepić mandat, bo się rzucało prostopadle do tablicy
 4. Davly

  Interpretacja "Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb"

  BIBOL. W regulaminie RAPR nie ma wyszczególnionej liczby osób wędkujących pod opieką osoby posiadającej kartę wędkarską poniżej 14 lat. Nieważne, czy jest to jedna osoba czy sto, każdy może posiadać wędkę i łowić. Żeby się upewnić, proponuje zapytać się bezpośrednio osoby, która prowadzi szkółki wędkarskie dla młodzieży. Na pewno ta osoba będzie wiedziała. Np. Adama Sikory. Ewentualnie wysłać maile na stornie PZW, żeby oficjalnie potwierdzili interpretację przepisu, wydrukować podpisanego maila i mieć go ze sobą jako podkładkę na nadgorliwego strażnika.
 5. Davly

  Wisła w Krakowie

  Witamy na Wiśle w Krakowie w czerwcu/lipcu
 6. Davly

  Wisła w Krakowie

  Coś mi się nie wydaje. Znaczy się, z tego co się nad wodą dowiedziałem nie ma jeszcze tych stad łopat w miejscach gdzie się trą. Chyba, że znajomi przegapili. Czasem tarło przeciąga się w czasie. Dlatego się pytam na forum, czy ktoś widział już stada łopat np na Dąbiu lub Przewozie.
 7. Davly

  Jaź czy boleń

  Jaż jak nic. Wystarczy zdjęcie paszczy. Boleń ma dolną szczękę bardziej wysuniętą do przodu http://narybki.net/as/404.jpg boleń http://www.clawford.co.uk/Image3.gif jaź
 8. Davly

  Wisła w Krakowie

  Leszcze się nie trą jeszcze?
 9. Moje pytanko brzmi następująco: Są jakiekolwiek firmy polskie PRODUKUJĄCE sprzęt wędkarski? Wędki itp. Czy wszystko z Chin? Pytam się, bo mam możliwość zbadania profesjonalnego wytrzymałości wędziska lub jego komponentów ale nie wiem czy takie rzeczy robi się w Polsce. Ma ktoś jakieś informacje?
 10. Davly

  Jakie wymiary ochronne ryb obowiązują

  Tak. Mam nadzieję, że pomogłem, haha . RAPR się nie zmienił, więc takie zasady tam obowiązują. Z tego co tam pisze, na Bugu masz tylko ochronę zimowisk do 31 marca - zakaz łowienia na jednym odcinku koło starorzecza. Powodzenia w wędkarstwie!
 11. Davly

  Ciekawy Wędkarz

  Co to znaczy "rzeka licencyjna"? Należy do PZW? Czy to jakiś OS typu odcinek Jeleńskiego na Rabie? Nie chciał pokazać karty? Tzn., że jeog życie jest tak beznadziejne, że chciał sobie ciśnienie podnieść tak dla jaj? Zwykle takie sprawy kończą się umorzeniem, chyba że naprawdę kłusował i złapali go któryś raz z kolei to takie sprawy się kończą w sądzie. Z resztą zależy od okręgu. Jeżeli łowił bez uprawnień to powinni go ścigać z urzędu. ale często to więcej można stracić niż ugrać na takim "cwaniaku". Ogólnie to strażnik ma obowiązek sporządzenia notatki z kontroli i przekazania jej przełożonemu, który przekazuje sprawę do sądu. Ale takie sprawy tak się kończą raczej tylko wtedy jak PSR chce sobie nabić statystyki. No i tak dojdą po numerze PESEL jaki podaje w starostwie, który jest przypisany do karty wędkarskiej.
 12. Davly

  Zdychające Ryby W Stawie

  Może być ospa rybia. Siarczan miedzi może pomóc. Musisz iść do weterynarza i się po prostu go zapytać. Musi się znać na chorobach ryb też. Poza tym może ma ten odczynnik w gabinecie.
 13. Ustawa o okresach ochronnych i wymiarach dotyczy każdego rodzaju zbiornika, nawet oczka wodnego 1x1 jaki sobie wykopałeś latem w ogródku. Tzn. jak w kwietniu wpuścisz sobie sandacza do swojego bajorka to niby nie masz prawa go ruszać do czerwca. Ale w praktyce ten przepis jest martwy jak widać na półkach w tesco.
 14. Gdzieś czytałem, że wojewoda może uchylić jakieś wymiary/okresy ochronne jeżeli jest to uzasadnione. Piszę z pamięci to ręki za to nie dam sobie uciąć, ale widocznie uzasadnienie opiera się na mamonie w kasie miejskiej.
 15. Davly

  Szreniawa

  ku...wa ale po co naprawiać jak Szreniawa nie jest zepsuta? Jeszcze zrozumiem Prądnik, bo wylewał w Zielonkach ale Szreniawe? Pajace i tyle.
×