Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spro blue arc


irek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 5 months later...

Witam, mam od roku SPRO blue arc 9400 i mówiąc szczerz, wbrew różnym opiniom jestem z niego b. zadowolony. Postanowiłem kupić drugi kręciołek i też mam na oku SPRO blue arc 9400 ale wersję matchową http://www.allegro.pl/item868189403_kolowrotek_spro_bluearc_9400_match.html

Chciałbym się Was jednak poradzić w paru sprawach:

1. Czy szpule będą pasowały z jednego kołowrotka na drugi (chodzi mi o to czy są jakieś różnice w wielkościach, obwodzie pomiędzy zwykłą wersją jaką posiadam a wersją matchową)?

2. Czy pomiędzy zwykłą wersją kołowrotka a matchową są jakieś różnice konstrukcyjne i wytrzymałościowe?

3. A może w ogóle nie warto tej wersji kupować :???:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Spro poszło na oszczędność od jakiegoś czasu, wersje Match czyli np: 9401 czy 10401 mają teraz rotor z grafitu i inne mocowanie rolki załączam real foto dla porównania

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=9485&start=15

Mam starą wersje Spro Red Aec 10401 i postanowiłem dokupić drugi taki kołowrotek na Allegro,ale jak do mnie przyszedł to mi się nie spodobało mocowanie rolki no i grafitowy rotor.Odesłałem kołowrotek sprzedawcy żeby mi wymienił na 10400 z wymianą nie było problemów.

Czy szpule pasują z modelu 9400 do 9401 tak pasują , czy też np: z 10400 pasują też do modelu 9400

Pewnie dostane ostrzeżenie od administratora, ale nie posiadam Blue Arca ale mam Red Arca w wersji Match i chciałem foto wkleić dla porównania starej i nowej wersji Match.

Ale za tą cenę 249zł kołowrotek godny uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SławomirJ, dzięki za informację - z pewnością wykorzystam przy wyborze.

Niby to tylko 250 zł - mało i dużo - ale nie chcę kupić czego na co będę klął.

A co do red arca to powiem Ci, że też się zastanawiałem ale po przeczytaniu paru opinii jakoś ten mój zapał na zakup minął.

W ogóle odnoszę wrażenie, że teraz zakup kołowrotka dobrego to loteria. Poza tym niestety firmy nie trzymają standardów ( oczywiście mówię o tych sprzętach ze średniej półki). Dziś kupisz dobry sprzęt, za rok chcesz dokupić i zupełnie nie to samo.

Kurcze tak się zastanawiam idąc śladem periodyków motoryzacyjnych czy możnaby zrobić analogiczne testy sprzętu wędkarskiego jak samochodów. Takie relacje co się dzieje i po jakim czasie, jakie elementy "strzelają i w jakich warunkach, jak się do tych usterek ustosunkowują serwisy itd. Mogłoby to być dla nas pomocne przy wyborze (pod warunkiem oczywiście, że nie byłyby to relacje sponsorowane :lol: ).

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zastanawiam się nad zakupem kołowrotka do lekkiego spinningu (1-7g dragon millenium - wklejanka). Myślałem właśnie o blue arc i właściwie się zdecydowałem, teraz pytanie o rozmiar i ilość łożysk. W fishing-marcie mają z 7mioma i 9cioma łożyskami. Warto dopłacać za 2 łożyska.

Kołowrotek nie będzie jakoś nadmiernie eksploatowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim skromnym zdaniem bardzo dobry wybór. Mój 940 Blue Arc sprawdza mi się już od 2 lat i nigdy ( odpukać w niemalowane ) mnie nie zawiódł. Bardzo dobrze nawija plecionkę/żyłkę, dobrze się z niego rzuca, hamulec jest naprawdę precyzyjny i jest bardzo wygodny do kręcenia - taki "pod rękę". Ostatnio zauważyłem niestety luz na kabłąku - nie jest to rzecz pewnie jakaś trudna do naprawy ale jeszcze przed sezonem muszę go wyeliminować bo przy delikatnym łowieniu z opadu daje subtelne stuknięcia, które mylą i wypaczają brania. Poza tym z czystym sumieniem polecam.

Co do wyboru pomiędzy serią 7.. i 9.. różnice są dosyć istotne. Oprócz ilości łożysk w 7.. system nawoju żyłki to system S-Curve (czyli na wodziku ) a w serii 9.. użyto ślimaka. Do tego 9.. jest chyba odrobinę cięższa.

Osobiście polecałbym wyższy model ale... może przy leciutkim okoniowym łowieniu wystarczy seria 7.. . Pytanie jaka jest różnica cenowa.

Pozdrawiam i niech się kręci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, zapomniałem o wielkości - sądzę, że do takiego delikatnego kija wystarczy wielkość 2 (920, 720). Ja mój 940 używam do diaflexa 2,70 (10-30g) i bez kłopotów walczę z parokilowymi sandaczami i szczupakami. Ty zakładasz zabawę dużo delikatniejszą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.