Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zakup komputera


Master1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mógłby mi ktoś powiedzieć jak złożyć dobry komputer za 4 tysiące? nie znam się zbytnio a chciałbym złożyć maszynę do gier :) nie musi być jakaś wypasiona ważne by nowsze tytuły uciągnęła. W razie czego jest jeszcze dodatkowo 1200 zł do tych 4 tysięcy, więc wychodzi 5200. Jak jeszcze raz powtarzam dla mnie zawsze komputery służyły głównie do internetu, a jak składałem komputer do grania to mi brat pomagał ( teraz jest za granicą więc pytam forumowiczów) chodzi mi o najbardziej wydajny sprzęt za tą cenę. liczę panowie i panie,że pomożecie kompletnemu Laikowi i,że doradzicie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie chce tu podawać żadnych linków, ale wejdź sobie na jakies forum komputerowe i tam masz zawsze podane gotowe zestawy do różnych kwot.

Mój brat zamawiał w ten sposób komputer a i znam jeszcze kilka osób które tak robiły. Osobiście polecam. Żadna z tych osób nie narzekała na swój komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Upatrzyłem sobie dwa komputery, oto ich specyfikacja

Procesor

Procesor Intel Core i5-4440

Częstotliwość taktowania [GHz] 3.1

Ilość rdzeni 4

Pamięć podręczna procesora 6 MB

Pamięć

Pamięć RAM (zainstalowana) 12 GB

Typ pamięci RAM DDR3

Typ złącza pamięci RAM DIMM

Pamięć RAM (maksymalna) 16 GB

Napędy i dyski

Ilość dysków 2

Dysk HDD 1 TB

Dysk SSD 120 GB

Napędy wbudowane DVD+/-RW

Obraz i dźwięk

Karta graficzna AMD Radeon R9 270X

Rodzaj karty graficznej Dedykowana Info

Pamięć karty graficznej 4 GB

Karta dźwiękowa HD Audio

Obudowa i zasilanie

Rodzaj obudowy Midi Tower

Moc zasilacza [W] 460

Fizyczne

Wysokość [cm] Info 40.4

Szerokość [cm] Info 25

Głębokość [cm] Info 35.9

Parametry

Chipset/Platforma Intel H81

Zastosowane technologie Intel Turbo Boost 2.0

Oprogramowanie

Inne dołączone programy G-Data Internet Security (roczna subskrypcja)

System operacyjny Info Windows 8

Komunikacja

Łączność bezprzewodowa Info WiFi 802.11 b/g/n

Karta sieciowa przewodowa 10/100/1000

Złącza

Złącza na panelu przednim 1x Mikrofonowe (wejście), 1x Słuchawkowe (wyjście), 1x USB 3.0, 2x USB 2.0

Złącza na panelu tylnym 1x D-Sub (VGA), 1x DVI-D, 1x DVI-I, 1x HDMI (wyjście), 1x LPT, 1x RJ-45, 2x PS/2, 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 3x Audio

Urządzenia peryferyjne

Klawiatura TAK

Mysz TAK

Za 3999

oraz

Podzespoły

Chipset Intel Z87 Express

Gniazdo procesora socket 1150

Procesor Intel Core i7 4790 3,6 GHz 8 MB

Pamięć RAM 16 GB DDR3 1600 MHz

Możliwość rozszerzenia do 32 GB

Dwukanałowa obsługa pamięci tak

Gniazda pamięci 4 DDR3-1600

Dysk twardy 1000 GB SATA 7200 obr/min

Karta graficzna nVIDIA GeForce GTX745 4 GB

Napęd optyczny Super Multi DVD+/-RW/RAM SATA

Karta dźwiękowa zintegrowana 7.1

Wyjścia / wejścia

Liczba złączy HDMI 1

Liczba złączy USB 3.0 6

Liczba złączy USB 2.0 4

Liczba wyjść DVI 1

Wyjście VGA tak

Złącza PS/2 nie

Wejście do mikrofonu tak

Wejście liniowe audio tak

Wyjście liniowe audio tak

Złącza IDE nie

Komunikacja

Karta sieciowa zintegrowana 10/100/1000 Mbit/s

Karta bezprzewodowa 802.11b/g/n

Bluetooth tak

Czytnik kart pamięci tak

Parametry fizyczne

Typ obudowy Mini Tower

Kolor obudowy czarny

Wymiary (szer. x wys.x gł.) 185 x 407 x 444 mm

Waga 16,8 kg

Wyposażenie

Wyposażenie kabel zasilający, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna

za 4299

i teraz nie wiem na jaki się zdecydować, przepraszam ze taki chaos w tym poście ale nie chciałem wklejać linków do sklepów aby nie robić reklamy ;)[/fade]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedną propozycję :)

MSI A88XG41

PC Mate

[PLSFM2MSI015]

1 . AMD APU A107700K

[PRAMDAAMD031]

2 . GOODRAM DDR3 2x 8GB 1866MHz CL10 Play

[RDDDR3186GR013]

3 . ASUS Radeon R9 290 4GB

[GRATIPASU264]

4 . Modecom Triks

[OBMOD856]

5 . Gembird CCCPSU60001

600W

[OBZASGEM020]

6 . OCZ Vector ARC 100 240GB

[HDSSD25OCZ113]

7 . Lg BluRay

BH16NS40

[NPNBRHLG021]

8 . WD Blue 1TB

[HD25WD109]

teraz sam nie wiem czy to dobrze wkleiłem :D

ta propozycja jest najdroższa :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master1,

Nie kupuj gotowców. W każdym komputerowym, jeśli wybierzesz wszystkie podzespoły powinni ci je złożyć za darmo. Nie mam teraz czasu na wskazywanie dokładnych linków do sklepów, w każdym razie 4000 zł to wysoki budżet na samą budę. Jeden z portali branżowych twierdzi, że w tych pieniądzach otrzymasz:

Intel Core i5-4690K BOX

MSI Z97-G43

2x 4GB GoodRam 1866 MHz CL9

Zotac GTX 970

WD Blue 1TB

Plextor M6S 128 GB

SilentiumPC Vero L1 500W

Samsung SH-224DB/BEBE

ta lista to jakieś 3800-4000. Do tego obudowa, np bardzo fajna SilentumPC Gladius i masz maszynę do pozazdroszczenia.

Teraz wybierz sobie tylko sklep, np. morele.net, agito.pl i jedziesz.

Te zestawy które wymieniasz to wybory w twoim budżecie nieoptymalne. No i forum haczyk nie jest najszczęścliwszym źródłem eksperckim dot. zestawów komputerowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryaChi, kolega Master1, chciał poznać opinię, który zestaw wybrać więc się do tego odniosłem jaki ja bym wybrał mając te dwa zestawy do wyboru.

Wiadomo, że jeśli się znasz na podzespołach i sprzęcie komputerowym to w tych pieniądzach złożysz lepszy zestaw pod kątem gier, ale chyba nie o to pytał kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za pomoc,naprawdę jestem bardzo wdzięczny. Zdecydowalem się na propozycje numer 3, komputer ten dobral mi moj brat wiec jak cos bedzie zle to bede wiedzial na kogo zgonic i domagac sie rekompensaty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryaChi, kolega Master1, chciał poznać opinię, który zestaw wybrać więc się do tego odniosłem jaki ja bym wybrał mając te dwa zestawy do wyboru.

Wiadomo, że jeśli się znasz na podzespołach i sprzęcie komputerowym to w tych pieniądzach złożysz lepszy zestaw pod kątem gier, ale chyba nie o to pytał kolega.

Mam odmienne wrażenie. Kolega chciał złożyć komputer. Podał kilka zestawów z silnymi kartami graficznymi, co jednoznacznie wskazuje na docelowe zastosowanie - wymagające gry.

Ostatecznie wybrał najdroższą opcję, która moim zdaniem jest wyborem błędnym. Błędów jest wiele, ale najważniejsze to:

- zasilacz firmy ??? przy tej karcie graficznej może doprowadzić do katastrofy (nie musi, ale prawdopodobieństwo jest wysokie)

- CPU... apu, którego nie paruje się z kartami graficznymi, w szczególności tak mocnymi. Apu jest w stanie działać samodzielnie i do tego zostało stworzone. W parze z silnym GPU bardzo ogranicza jej potencjał.

Mleko już rozlane, pieniądze zapłacone. Oby zestaw więc sprawował się jak najdłużej i tyle samo cieszył.

Na przyszłość wszystkim zainteresowanym polecam fora branżowe. Przesiaduje tam grono zapaleńców, którzy jak założysz taki temat podadzą w 5 minut optymalne na tu i teraz rozwiązanie. Pytanie tutaj o PC to trochę jak pytanie o kołowrotek na forum OverClockerskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mleko jeszcze nie pozostało rozlane :) dziś dopiero jadę kupić, co do zestawu to idąc tym tokiem myślenia to bym musiał wydać z 6 tysięcy na komuputer :D a mnie niestety nie stać na tyle, pozostanę przy tej opcji gdyż wydaje mi się najlepsza, na sprzęcie komputerowym się nie znam więc wierzę bratu, oraz wam panowie, najgorsze jest teraz że mam mętlik w głowie, tym bardziej ze w sklepie sprzedawca też mówił że to jest z głową złożone... najlepiej chyba jest brać w ciemno i nie pytać o zdanie nikogo bo jak zawsze każda osoba ma swoje zdanie i swoje przekonania oraz racje ;) Najlepiej będzie chyba jak tą kasę w błoto wyrzucę, przynajmniej nie będę narzekał na komputer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

Prawda jest taka że ile byś nie wydał i jakiego sprzętu byś nie kupił to i tak to pewnym czasie będzie za słaby na nowe gry.... ale tak jest zawsze.... cóż postęp i rozwój technologii mknie do przodu...

Miłego grania jak się już zdecydujesz i zakupisz kompa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeszcze nie kupiłeś to przeczytaj proszę co napiszę :)

Ten komputer który zamierzasz kupić jest zaplanowany bardzo źle. Masz ładną sumę do wydania, a to co wybrałeś oprócz tego że się uruchomi niewiele więcej dobrego wniesie.

W kwocie jaką posiadasz powinieneś kupić procesor firmy Intel (zdecydowanie najlepszym wyborem będzie core i5 z końcówką "K"). APU firmy AMD to procesor ze zintegrowaną grafiką. W swoim okienku dot. poboru mocy (poboru Watów z zasilacza) rywalizuje on z najtańszymi celeronami/pentiumami Intela. Tak w tej chwili wygląda rynek, że procesory AMD nadają się wprawdzie do pewnych nietypowych zastosowań, ale do karty graficznej R9 290 rozsądnie pasuje, tylko i wyłącznie, intel core i5. To procesor zapewniający wydajność w grach blisko 100% wyższą niż wybrane przez Ciebie APU.

Poza tym nie kupuj tego zasilacza. Zasilacz, mimo, że nie zapewnia żadnej wydajności i nie przyspiesza komputera, pełni krytycznie ważną rolę w zestawie. Mianowicie ma zapewnić stały, bezpieczny i optymalny poziom mocy elektrycznej wszystkim podzespołom. W przypadku niepoprawnej pracy w najlepszym wypadku trzeba będzie zaraz kupować nowy. W gorszym, choć wysoce prawdopodobnym może zniszczyć (spalić) ci część lub nawet wszystko co masz w budzie. Dlatego istnieją czarne listy zasilaczy, a ten który wybrałeś już na jednej znalazłem. Zasilacze produkowane są przez firmy "krzak" oraz przez firmy znane, sprawdzone. Do znanych, sprawdzonych należą Corsair, OCZ, Chieftec, beQuiet, SilentumPC (polska firma). Trzeba zapłacić 100-200zł więcej niż za noname, ale można spokojnie używać komputera wyciskając z niego wszystko co oferuje.

Postaraj się jeszcze raz przemyśleć swój wybór. Sam mówisz, że na więcej cię nie stać. Wydaj więc to co masz z uwagą, bo masz moje słowo, że wybrany przez ciebie zestaw zawiera kilka bardzo wyraźnych błędów. W sklepie sprzedadzą ci wszystko, a usatysfakcjonowani będą tym bardziej, im częściej będziesz do nich wracał wydawać kolejne pieniądze. Czy to z powodu awarii, czy frustracji - nieistotne.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.