Skocz do zawartości
tokarex pontony

JAK ZŁOWIĆ KARPIA GDY W STAWIE PEŁNO DROBNICY?


matix80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym forumowiczem. Mam pytanie, jestem właścicielem stawu hodowlanego, staw wielkości 0,25 hektara, o mulistym dnie. w stawie jest ok 30 karpi i mnóstwo drobnicy (karaś). Łowiąc tradycyjnym sprzetem ze spławikiem mam brania tylko małych karasi, natomiast nie ma brań karpia. Wiem, że pewnie spowodowane jest to szybkim atakiem małych karasi na przynęte. Próbowałem także łapać na kulki proteinowe bez skutku, ponieważ i one są podgryzane przez drobnicę. Jak sprowokować karpie do brania, i jak sprawić ze przynętą nie będzie sie interesować drobnica. Może są inne metody połowu na tak małym i zamulonym stawie. PROSZĘ O POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj Matix

Nie jestem specem od białej ryby, ale .... masz problem, bo drobnica zawsze bedzie przed starszyzną przy stole :(

Napisz .... duze te karpie są?

Jak mają ponad 4-5 kg ... wal je na spining!! Mówie całkiem poważnie!! Mam 6 karpi złowionych taka metodą i nie były to podhaczenia - przyneta w przełyku. Widziałem tez efekty nocnych wywózek kiełbi na sandacza - az mi gały chciały wylecieć!!! 4 karpie 9-12 kg!! Po kazdego musieli wypływać a te im fundowały darmowa jazde ;)

Ja moge jedynie tyle w temacie, ale koledzy znający ten fach na pewną coś wymyslą :) Najlepiej zaproś ich nad stawik .... zobaczysz jak opustoszeje ;):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego forowicza. Matix sposobów na karpie jest bez liku, sam znam kilkanaście ,ale problem jest tylko jeden, cierpliwości. Moge ci pomuc bo sam mieszkałem kiedyś nad stawem i karpie znam na wylot.

Ale zanim coś będe mugł napisać , to troszke opisz ten staw , jak długo go

pośadasz , jaka głębokości , jaka roślinności , jakie drzewa nad brzegiem

czy są drapieżniki, i ogulnie . Wtęczas moge coś ci doradzić . nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpie maja od 1-3 kg

Chyba nic z tego nie bedzie, za małe, choc mozesz sprawdzić mały twisterek na haku muchowym na bocznym troku. Sądzę, że szybciej w ten sposób złowisz karasia niż te karpiki

Ale opisz stawik jak mówi Miarian ... sorry, Maniek ;) On zna sie na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staw ma głębokość 2,5m łacznie z 1 metrową warstwą mułu. Drzewa wokół stawu to Osika, Wieżby i Topola. Dookoła stawu trzcina i tatarak.

Na co najlepiej je łapać? Bo nie chce używać sieci ponieważ nie po to wpuściłem sobie tam karpie, amury i skarłowaciałe karasie. Brak ryb drapieżnych. Może wpuścić tam jakieś drapieżne? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W upalne dni widać jak karpie wychodzą pod sam brzeg na cieplekjsza wode i się wygrzewają. Ryba szybko się płoszy, nie przyzwyczaiłem jej do regularnego nęcenia. Poza tym w stawie dość sporo jest roślinności , którą regularnie staram sie oczyszczać. Nie wiem jak to co wyciąga się nazywa, ale podobne jest do aszparagusa. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matix to co opisałeś nie wrozy nic dobrego dla twojch karpiczków, a szczegulnie ta głębokości mnie martwi , latem przy dużym upale może zabraknąć tlenu , a zimą to samo przy dużym mrozie .Całkiem żle się

zabrałeś do tego wszystkiego, troche literatury i byś wiedział ze Amur

odrzywia się roślinnością , a ty mu ją zabierasz jeszcze nie wiem jakie te

Amury i jle zapuściłeś Ale może się tak zdarzyć że jesienią staw będzie

wyglądał jak duża kałuża. Karpiczkom to dałbym spokuj bo to są dzieci

karpi . Natomiast karaski czy inna drobnica domaga się drapieżnika , i to

tylko SZczupaka bo wtakiej wodzie jeszcze wyżyje ,natomiast nie prubuj

wpuszczać Suma bo ten narpiew wyje twoje karpiczki , a z braku laku

zajmie się karaskami. Widziałem jak sum potrafi wszamać 3kg karpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matix proponuje ci jeszcze jedno rozwiązanie problemu z karaskami, a mianowicie dogadać się z jakimś sklepem wędkarskim i sprzedać je jako

żywca , niedługo 1maja byłby zbyt, a za zarobione pieniądze zakupić szczupaki. Co ty na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Anonymous

Słuchaj może zrobisz tak:

- zanęcaj łowisko gotowanymi ziemniakami pokrojonymi w dużą kostkę ( raczej muszą być twarde, żeby drobnica nie skubała) - najlepiej po ugotowaniu dodać jaki atraktor na karpie, ja bym nęcił z 2 tygodnie

- potem zaczynij łowić na te pokrojone w dużą kostkę

Może się uda

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Gość Anonymous
Soćko ale zapomniałeś że tam jest 1METR mułu, nawet karp tak głeboko

nie sięgnie.

i ty myślisz że te ziemniaki na metr w mół sie zapadną? Pomyśl logicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam, jestem nowym forumowiczem. Mam pytanie, jestem właścicielem stawu hodowlanego, staw wielkości 0,25 hektara, o mulistym dnie. w stawie jest ok 30 karpi i mnóstwo drobnicy (karaś). Łowiąc tradycyjnym sprzetem ze spławikiem mam brania tylko małych karasi, natomiast nie ma brań karpia. Wiem, że pewnie spowodowane jest to szybkim atakiem małych karasi na przynęte. Próbowałem także łapać na kulki proteinowe bez skutku, ponieważ i one są podgryzane przez drobnicę. Jak sprowokować karpie do brania, i jak sprawić ze przynętą nie będzie sie interesować drobnica. Może są inne metody połowu na tak małym i zamulonym stawie. PROSZĘ O POMOC.

witam cię mam propozycję abyś sprubował łowić na kartofla oczywiście metodą jaką łowisz czyli na spławik tyletylko że musisz łowić z dna czyli spławik już w tym momencie pochylony a kartofelek leży na dnie nie musisz doleko machać bo tym sposobem szybko zciągniesz karpie w swoje łowisko

ZIEMNIAK DO NĘCENIA :

GOTUJESZ W MUNDURKACH TYLKO NA PÓŁ TWARDO ODLEWASZ WODĘ PO OSTUDZENIU KROISZ W GRÓBĄ KOSTKĘ I SRU W WYBRANE ŁOWISKO

NA HACZYK :

WŁAŚNIE Z TYMI JEST GORZEJ BO MUSZĘ BYĆ JESZCZE CIUT TWARDSZE OD TYCH DO NĘCENIA ŻEBY POWIEDZMY SKURKA ZCHODZIŁA BEZ PROBLEMU POD PAZNOKCIEM A SAM ZIEMNIAK BYŁ JESZCZE TWARDAWY BO PRZECIEŻ TEN MA IŚĆ NA HAK (przed zalożeniem najlepiej jest z tego ziemniaczka wykroić kwadratową kostkę ciut większą od tych którymi wcześniej nęciłeś a później jeszcze okroić go na kształt kulki rozmiar tej kulki mniej więcej 15 mm )

SPOSÓB ZAKŁADANIA :

JA ZAKŁADAM ZA POMOCĄ IGŁY DO KULEK PROTEJNOWYCH PRZECIĄGAM IGŁĘ PRZEZ ŚRODEKTEJ KULKI Z ZIEMNIAKA I DO TEGO HACZYKA W IGLE DOCZEPIAM PĘTELKĘ Z PRAYPONU I PRZECIĄGAM WYJMUJĄC TĄ IGŁE Z TEJ KULKI

O ILE NIE ROZGOTUJESZ ZIEMNIAKÓW TYCH NA HAK TO PO ZARZUCENIU ZESTAWU MOŻESZ NIE WYCIĄGAĆ ZESTAWU do 1 godz. potem sprawdź czy mniejsze nie obskubały

STARA I W DALSZYM CIĄGU SKUTECZNA PRZYNĘTA NA KARPIA

gluty będą ci skubać ale na haczyku nie będą ci się wieszać

TROCHĘ NAMIESZAŁEM I SORY ZA BŁĘDY

POZDRO :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

siemka ja mam podobny problem tez łowie na małym stawi gdzie jest mnóstwo japońców i małycg linów . są tam jeszcze dosc duze okonie i kilkadziesiąt karpi 1-2 kg. mam problrm bo ostaanio poza małym linem i japoncem nie bieze nic wiecej. aaaa i są jeszcze nie duze sumy ktore tez nie chca brac. prosze o rade jak złapac cos z wyzej wymienionych. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyplyn lodka zbadaj dno w najlepszym miesejcu postaw ''markera'' nec tam przez 2 dni kukurydza z konopiami 3 dnia rzuc 2 wedki 1 na kulke slodka np trskawka a 2 np smierdziucha np Watroba scopex , krab ...... bo te male lubia takie smierdzace .... Jesszcze te smierdziuchy pomocz w dipie Fruti die mare ...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisałem mam podobny problm ale znalazłęm rozwiazanie . uzbroj wedke w mały haczyk i lekki spławik załuz kukurydze z puszki na haczyk ustw grunt około pol metra zazuc przi brzegu włacz blokade kołowrotka i czekaj albo zostaw wendke nad wodą ja tak zrobiłem . karpie wogle w tym sezonie nie brały tak doradziła mi sasiadka ktora tez wedkuje zostawiłem cztery wedki tak zastawione na pol godziny po tym czasie przyszedłem i na jednej wedce siedzial karp ok 0,5 kg po paru minutach wyciągnelem jeszcze karasia podobnej wielkosci wiec to działa wczoraz muj wujek tez wyciagna w ten sposub karpia i spora krasnopiurke. pozdro i połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

jak stoją przy brzegu w ciągu dnia to zasuwaj z kulą wodną?radziłbym Ci troszke pogłebic staw chyba ze masz mocne zrodło bo jak Ci przyjdzie porzadna zima (chyba w 2002 była) to karpiki sobie bedziez wycinał z lodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

a pytanie skad wiesz że to karp? ;) problem moze tkwic w haczyku za mały lub za duży.Co do interpretacji spławika,az za madrze powiedziane trzeba troche praktyki ale oczywiscie jak wciagnie to zaciac to samo np gdy ciagnie splawik w jedna strone nie zanuzajac go ale kazde branie jest inne.... a nieraz rybka sprytniejsza od wedkarza i sposobu nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.