Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stawik na ul.Gałowskiej Wrocław


breslau45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Koleżanki i Koledzy mam pytanie , dziś na przejażdżce rowerowej znalazłem mały płytki stawik położony na końcu pasa startowego wrocławskiego lotniska zaraz za płotem zjazd z ul.Gałowskiej na Jerzmanowie.Woda płytka , parę powalonych drzew , dno piaszczysto-żwirowe.Moje pytanie czy ktoś kiedyś coś tam złapał , zna ten teren?

Pozdrawiam-Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kiedyś prywatne, teraz stan nieznany mi przynajmniej. Podobno dzielni strażnicy obdzielają mandatami, domniemuję więc, że to Zieleń Miejska, bądź coś innego związanego z miastem. Do tego ekipie lotniska bardzo nie podoba się przebywanie w okolicy, potrafią stać za płotem i patrzeć na Ciebie póki nie pójdziesz. Inna sprawa, spuszczają tam gnojówkę, często niezbyt fajnie to wygląda i niezbyt fajnie to pachnie (ale małże i raki są tam dalej). Do tego nie jest to żadna ulica Gałowska i zapewne nie jest to już Jerzmanowo (choć krąży kilka podziałów miasta, ale cóż, taki to mamy standardowy syf). Drzewa nie są powalone tylko wycięte, kiedyś tam ostro teren równali. I proszę, używaj przecinków.

Na zakończenie - myślę, że znajdziesz coś ciekawszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skąd Pan wziął takie brednie i głupoty ?!

Po pierwsze staw jest w rękach prywatnych, właścicielowi nie przeszkadza to, że ktoś łapie tam ryby czy spędza czas z rodziną nad zbiornikiem.

Po drugie nigdy nikt nie dostał tam mandatu, bo po pierwsze to staw prywatny po drugie nikomu tam nie chciało by się jechać po tych wertepach.

Po trzecie nigdy a to nigdy straż ochrony lotniska nie stoi i nie przygląda się a jedynie przejeżdża po drugiej stronie płotu i to tyle z ich strony.

Po czwarte na ten staw jeżdżę około 20 lat (jako, że jest niedaleko), kilkanaście lat temu faktycznie ludzie myli tam auta, ciągniki czy nawet konie. Od kilku dobrych lat nic takiego nie ma tam miejsca. Na staw mówi się "Barożka" i woda jest tam na metr przejrzysta, oprócz wyżej wspomnianych raków, można tam spotkać także żółwie...

Jeżeli chodzi o ryby to jest tam mnóstwo karasi, płotek i krasnopiór. Ludzie powpuszczali tam karpie wigilijne, leszcze z nad odry i inne gatunki ryb. W większości przypadków łowi się "żywczyki" ale od czasu do czasu trafi się ładny karaś czy karpik (ale to rzadko i w nocy).

A jeżeli chodzi o ostre równanie terenu to zwyczajnie w świecie wyrównywali tam teren bo rozszerzali tam teren lotniska. Tyle w temacie !

Wchodzę na tę stronkę bo chcę znaleźć fajne miejscówki o których nie mam pojęcia z rzetelnym komentarzem osób które tam łowiły i wiedzą co piszą. Prosiłbym więc o niepisanie takich bzdur jak powyżej. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżko, jak chcesz jechać po kimś, to najpierw zastanów się o czym sam piszesz. Baroszka to staw od zupełnie innej strony lotniska, więc nie siej tutaj. Co do bredni i głupot - większość z własnego doświadczenia, a beczki dalej tam jeżdżą :-)

Zwyczajnie rozszerzali teren lotniska - to dlaczego płot stoi dalej w tym samym miejscu?

To, że Ty czegoś nie widziałeś, to nie znaczy, że nie miało to miejsca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham ? Zjazd od ul.Gałowskiej czy jakiejkolwiek innej z Jerzmanowa i Jarnałtowa w kierunku lotniska prowadzi do stawu "Barożka". Mój ojciec tam jeździł i ja tam jeżdżę ! Lotnisko powiększali dalej. Pojedziesz na stare pasy startowe o których wiesz zapewne tyle samo co o stawie to zrozumiesz. Tyle w temacie. Dziękuje i najlepiej sami pojedźcie sprawdzić, bo albo ktoś chce Was powstrzymać od łowienia tam albo gada głupoty w celu, sam nie wiem jakim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Baroszka jest na Strachowicach. Tu jest Piotr. Swoją drogą, o wszechwiedzący, czyj w końcu jest ten staw? Z tego co pamiętam miał go Piotr, ale odkąd zaiwanili mu słupki od ogrodzenia, które chciał tam postawić, chyba grubo zaczął się zastanawiał nad dalszym posiadaniem tego terenu. Stare pasy, jak to nazwałeś - nie sądzisz, że są zbyt blisko obsadzone drzewami i ogólnie za wąskie, aby rzeczywiście były pasami? Chyba, że znowu mówimy o innej stronie lotniska, Kolego. Co do celu wygadywania głupot - podaj mi jakiś dobry powód proszę, może powinienem zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.