Skocz do zawartości
tokarex pontony

Staw Wygoda


seop1906

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Łowić? Mój Boże. Napuszczają kroczki a później emeryci mięsiarczyki  siedzą do skutku aż wyłowią wszystko. Szkoda iść przez las nad ten staw. Generalnie PZW Betoniarnia nic z takimi sprawami nie zrobi. Byłem kiedyś na Odrze napuszczono pstrąga a hieny od nocy czekały na mięso i do skutku aż przestały brać. Generalnie uważam, że wszystkie wody powinny być komercyjne inaczej nic z tego nie będzie. Kilkanaście lat temu wystarczyło pojechać na Feliks na  do Sosnowca i złowić karpia 10 kg na bułkę z powierzchni. Teraz jest las bo wody nie ma. Na Dziećkowicach człowiek szukał towarzystwa na noc bo jakoś nieswojo było samemu na całym brzegu a teraz? Mam 50 lat. Na ryby chodzę od dwunastego roku życia. Zmiany są porażające. Trzeba koniecznie skomercjalizować wszystko bo w tym kraju a raczej przy tych obywatelach nie ma szans na nic. Syn był w Anglii w pracy to opowiadał jak w lesie było jezioro a na nim sami Polacy kłusowali bo zezwoleń nie mieli całe wiadra ryby. Miejscowych nie było. Ja się płynie na zachód z Odry to też widać jak się granice mija ilu mięsiarzy u nas jest. Niestety wędkarstwo jak i łowiectwo powinno być stosownie drogie aby zachować przyzwoitość nad wodą. Praca na rzecz koła powinna być wymierna jak w związku łowieckim czy kole żeglarskim. Sprzątnie, zarybianie budowanie pomostów naprawy. Nie pracujesz dla koła płacisz np. 100 zł/na mc.  Karta też powinna kosztować przynajmniej 100zł na jedno jezioro a nie województwo. łowisz na Pogorii I 100zł wtedy byś dbał o wodę o miejscówki o brzeg i wszystko inne. Jak można wrzucać do do wody np. 8 kg zanęty przez kilka dni a tutaj siedzi 200 wędkarzy. Szkoda, że tak to wygląda w tym kraju. Ale tu zawsze tutaj wszystkim się należało. Jestem często na Goczałkowicach karta 170/rok ryby mało bo gospodarstwo rybackie a raczej złodziejskie ciągnie sieci ze wszystkich stron. Ryby mało karta droga a jednak ludzie kupują więc i na wodach zwykłych też by kupowali. Niska cena zawsze doprowadza do obniżenia jakości.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolego polar - ponarzekałeś, ale jednak autor wątku bardziej zainteresowany jest chyba konkretami, a nie Twoim światopoglądem.

Odpowiadając na pytanie seop'a - można łowić na 2 wędki, dopuszczono wędkowanie w nocy. Można nęcić, ale IMO jest to bez sensu, bo w zbiorniku jest tyle zanęty, że nie musisz wydawać już swojej kasy ;) 
Spinning od 1.06. Zakaz palenia ognisk i biwakowania na brzegach zbiornika. Ale w pobliżu jest wiata, miejsce na ognisko i drewna pod dostatkiem. Jak będziesz szukał miejscówy, to najczęściej wędkują przy tarlisku po prawej stronie od rybaczówki.
Przynęty to kukurydza i pinka/białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.