Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wedka morsko sumowa


filip170

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.stoje przed wyborem wedki na suma....i tu juz jest problem :-).Mianowicie chodzi o to czy wedka morska by sie nadawala.jekiej powinna byc dlugosci i o jakim cw.

Zamierzam lowic z brzegu(grunt,zywiec).Mam nadzieje ze ktos cos doradzi,jest zieloy w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
O 20.05.2016 o 17:21, filip170 napisał:

Witam.stoje przed wyborem wedki na suma....i tu juz jest problem :-).Mianowicie chodzi o to czy wedka morska by sie nadawala.jekiej powinna byc dlugosci i o jakim cw.

Zamierzam lowic z brzegu(grunt,zywiec).Mam nadzieje ze ktos cos doradzi,jest zieloy w tym temacie.

Jeżeli nie zamierzasz kupić dedykowanej wędki na suma a chcesz łowić z brzegu (z rzutu) to poszukaj wędki do surfcastingu (wędkarstwa plażowego) długość 3,90 i ciężar wyrzutu około 200 gramów, ale szukaj wędki węglowej a nie z kompozytu, bo te z reguły mają zbyt mocne ugięcie jak na suma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc dedykowana.moze jakas podpowiedz co do marki.duzego budzetu nie mam 300 zl.jaka praca ma sie charakteryzowac kij?sztywny,moze bardziej gietki.

jezeli ewentualnie bym nie znalazl dobrej wedki sumowej w tej cenie,to nie wiem...moze surf castingowa,badz morska.Z gory dziekuje za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja zakupiłem  z Jaxona   4,20  , od 50 do 200 gr  i powiem szczerze że jestem z niej zadowolony . Dorzucam tam gdzie chcę  i to dość dużymi obciążeniami , naprawdę ten kij wiele potrafi i trochę już przeżył . Mam też z Mikado 3 m i do 300 gr ale jakoś mi nie pasuje na grunt schodź w tym roku będzie stawiany  na stacjonarkę do bojki . A co to będzie to zobaczymy , może będzie czym się pochwalić

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za kazda informacje.ten typ polowu to dla mnie nowosc,chetie dowiem sie duzo wiecej na ten temat,ale bede pisal o tym w odpowiednim miejscu...czyli wedka kolo 4 m.balem sie ze 200 gr to za malo.a mozna wiedziec jaki model jaxona??moze ktos majeszcze jakies spostrzezenia???wolalbym duzo dowiedziec sie na tem temat,gdyz kupilem wedke morsko sumowa i wlasie ja sprzedalem....gdyz wedlug mnie nie nadawala sie 2.7 m 120cw.kij od sztotki.....po okresie ochronnym mam zamiar wziasc sie ostro do pracy :) ale wedke juz trzeba szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxon  Cantara surf  , plus że jest długi , wędka wysoko postawiona nie stawia dużego oporu w wodzie i nie ściąga zestawu jak przy krótszych wędkach . Ja tym kijem łowię na Wiśle ale i mogę szczerze polecić , krótkimi  wędkami można łowić ale wtedy najlepiej na zestaw z bojką lub z zrywką ale do tego już potrzebne jest pływadełko aby to wywozić . Gdzie będziesz łowił ?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , z brzegu , co do twojego budżetu to na pewno się zmieścisz , no może trochę będziesz musiał dołożyć , proponowałbym Ci zakup kołowrotka  z wolnym biegiem , to tak o de mnie bo lubię sobie czasami pospać a Wisła potrafi zaskoczyć . W tym roku wymiana kołowrotka z Jaxona na coś lepszego , przy Jaxonie robią się luzy przy korbce co jest trochę nie komfortowe , może to przez czas który je użytkuje a może słaby materiał który zostały zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolowrotek mam,mysle ze na poczatek sie nada Robinson Galeon 606.plecionka tez jest.zostaje kij i zrobienie zestawu,jeszcze zabardzo nie wiem coz czym ale google pomoze.najwazniejszy kij,jeden nieudano udalo mi sie sprzedac...wiec nie chce kolejy raz sie pomylic.przeczytalem chyba wszystkie mozliwe fora na temat sumowek na jedychpisza tak a ana innych odwrotnie,wiec sie pogobilem.najwazniejsze dla mnie jest znalezienie porady co do dl wedki,ciezaru wyrzutu.twoja opinie juz mam zajac222(dziekuje)i biore ja pod uwage.co do budrzetu to zostaje sam kij do kupna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim bądź razie powodzenia , w razie pytań pisz , może coś tam jeszcze podpowiem i jakieś doświadczenie z tym sumowaniem mam . A tak po za tym to nie zniechęcaj się tak po paru nie udanych  wyprawach ,,JAK NIE DZIŚ TO JUTRO , JAK NIE JUTRO TO POJUTRZE "

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.jestem obczytany na maxa.wychodzi na to ze wedka sumowa do polowu z brzegu(bez wywozki)najlepiej jak by miala min 3metry a max 3,6m.wiec mam wybrane 2 wedki i teraz pytanie ktora.

1-ROBINSON TRITIUM CAT FISH LIVE BAIT 3,30 100-350g

2-MISTRALL WINDFLASH CATFISH 3,15m / 500G

sklaniam sie przy wedce nr2 wdl przecytanych postow przemawia za nia ilosc przelotek i duzy cw

i jest jeszcze ale...czy nie bedzie za sztywna?czy wybory ktorymisie kieruje sa odpowiednie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.