Skocz do zawartości
tokarex pontony
Mirekwaw

Haczyki na węgorza

Recommended Posts

Hej hej wszystkim! Mam kilka pytań do osób doświadczonych w połowach węgorza. Osobiście sam mam o tym małe pojęcie, ale co by nie stać w miejscu- postanowiłem rozwinąć moje możliwości o ten właśnie gatunek. Zainwestowałem w baitholdery- i tutaj moje pierwsze pytanie, ktoś sprawdzał? Jak się sprawują? Oraz na co i kiedy najlepiej łowić? :) Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc :)

14446355_1140656716002025_207340561_o.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragon

Haczyki typu baitholder mają dodatkowe zadziory - to typowe haki do łowienia na rosówki i czerwone robaki. Jak dla mnie to trochę za may numer haków kupiłeś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 27.09.2016 o 10:57, rybiastycznie napisał:

No kolego, powiem ci, że z węgorzem to możesz się trochę pomęczyć. Proponowałbym łowy nocne, choć podobno w dzień też można coś dorwać. Chcesz łowić na spławik czy grunt?

Grunt :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 godzin temu, okonhel napisał:

Haczyki typu baitholder mają dodatkowe zadziory - to typowe haki do łowienia na rosówki i czerwone robaki. Jak dla mnie to trochę za may numer haków kupiłeś.

Za mały? Z jakiego powodu? I jakie byłyby lepsze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli już się wybieram na węgorze to używam haków nr 1 lub nr 1/0 (i pewnie większość wędkarzy też wybiera podobne).

Tak mały hak jaki pokazałeś na zdjęciu (hak nr 4) "wciągnie nosem" byle "sznurówka" i nie wyjmiesz go bo nie będziesz mu grzebać szczypcami w brzuchu.
Przy większym haku "sznurówki" tak szybko go nie połkną, co najwyżej ogryzą przynętę a normalnych rozmiarów węgorz spokojnie się na niego zapnie. Większe haki są też dłuższe, więc zazwyczaj coś tam z pyska wystaje - jest za co chwycić szczypcami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 28.09.2016 o 17:18, okonhel napisał:

Jeśli już się wybieram na węgorze to używam haków nr 1 lub nr 1/0 (i pewnie większość wędkarzy też wybiera podobne).

Tak mały hak jaki pokazałeś na zdjęciu (hak nr 4) "wciągnie nosem" byle "sznurówka" i nie wyjmiesz go bo nie będziesz mu grzebać szczypcami w brzuchu.
Przy większym haku "sznurówki" tak szybko go nie połkną, co najwyżej ogryzą przynętę a normalnych rozmiarów węgorz spokojnie się na niego zapnie. Większe haki są też dłuższe, więc zazwyczaj coś tam z pyska wystaje - jest za co chwycić szczypcami.

W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko zainwestować w większy rozmiar :) Natomiast małe również chętnie bym wypróbował. Może jakaś mała rybka się na skusi ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 28.09.2016 o 12:49, Mirekwaw napisał:

Grunt :)

Myślę, że grunt to dobry wybór. Proponuję wybrać jakieś mocne wędzisko, około 2,5-4,5 m do tego stały kołowrotek i haczyki z długim trzonkiem, jak już pisał któryś kolega wyżej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach