Skocz do zawartości
tokarex pontony
musss

Ankieta za odwołaniem obecnego ZG PZW

Recommended Posts

Na stronie PZW pojawiła się Ankieta za odwołaniem obecnego ZG PZW http://www.pzw.org.pl/forum/index.php?topic=4422.0

o następującej treści :

 

W związku z odebraniem wędkarzom praw gwarantowanych w statucie PZW ( § 13 Członek  Związku,  z  ograniczeniami  wynikającymi  z  ustawy  Prawo  o  stowarzyszeniach,  ma prawo: 2) wybierać i być wybieranym do władz i organów Związku na zasadach określonych w niniejszym Statucie; ) poprzez zatwierdzenie Uchwały ZG nr 152 z dnia 17.09.2016, par.1, pkt 2, w brzmieniu "...Warunkiem wyboru na funkcję delegata jest pełnienie funkcji statutowych we władzach lub organach PZW przez okres nie krótszy niż 5 lat..." wnoszę o nie udzielenie absolutorium dla zarządu głównego co będzie skutkowało brakiem możliwości kandydowania obecnego ZG w najbliższej kadencji na podstawie § 18 3.) Członkowie  ustępujących  zarządów  Związku,  którzy  nie  otrzymali  absolutorium,  nie  mogą kandydować  do  władz  i  organów  Związku  danego  i  wyższego  szczebla  organizacyjnego  w najbliższej kadencji. Jestem w stanie zrozumieć że na zebraniach kół są zgłaszane "dziwne " pomysły ludzi nie mających pojęcia o przepisach obowiązujących w PZW jednak osoby takie powinny być weryfikowane przez " wyborców" wędkarzy . Ograniczenie dostępności funkcji delegata mogłoby być zrealizowane jedynie poprzez wprowadzenie zmiany w statucie określającej okres próbny dla nowych członków PZW co może zrealizować jedynie krajowy zjazd delegatów § 74 1.) Zmianę Statutu uchwala Krajowy Zjazd Delegatów większością 2/3 głosów, przy obecności co najmniej 2/3 delegatów. .
Jednak nawet to nie jest w stanie uchronić nas przed ........ nie znającymi naszych przepisów co widać w Uchwale ZG nr 152 z dnia 17.09.2016 .
Apeluję do delegatów na zjazd krajowy (również ten nadzwyczajny) PZW w 2017r.  abyście nie brali udziału w akcji "betonowania" władz PZW , pamiętajcie ,że to wędkarze was wybrali i oni was rozliczą z działalności (wcześniej czy później) . NIE UDZIELAJCIE IM ABSOLUTORIUM !
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat koledzy wędkarze ?
Kto wie może ZG zwołując zjazd nadzwyczajny tylko skrócił swoją kadencję o kilka miesięcy  .
ANKIETA WIDOCZNA PO ZALOGOWANIU
Treść ankiety:
Czy jesteś za nie udzieleniem absolutorium dla obecnego ZarząduGłównego PZW ?
NIE interesuje mnie to
NIE
TAK Chyba że ZG unieważni uchwałę nr 152 z dnia 17.09.2016, par.1, pkt 2
TAK

Proszę o aktywny udział .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragon
2 godziny temu, musss napisał:

Proszę o aktywny udział

Tylko co zmieni ta ankieta? Rozumiem i popieram protest, bo intencje uchwały są chyba dla wszystkich jasne. Czy nie lepiej wybrać drogę prawną do zablokowania tej uchwały?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Zgadzam się z Tomkiem PZW to beton nie do przebicia tylko drogą prawną można coś zdziałać . Każda próba przeforsowania  jakiegokolwiek wniosku lub uchwały natychmiast jest odrzucana przez władze  związku to taka walka z wiatrakami 

  • Super 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rzecz w tym że  PZW a zwłaszcza jego najwyższe władze nie zauważyły że mamy 21 wiek i  demokracje (oni są jeszcze w głębokiej komunie) może trzeba im to uświadomić  to my wędkarze ich wybieramy i mamy prawo do ich odwołania to my wędkarze płacimy składki i mamy decydujący głos jak mają wyglądać nasze łowiska .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • Jestem za , ale panowie tam jest tak jak w tym pie______ym PISIE , żadna świnia nie puści się takiego koryta , podejrzewam że to się rozejdzie po kościach , trochę szumu i ucichnie
  • Super 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zmienić się musi zwłaszcza że ZG ma wspaniały pomysł dwu krotnego podniesienia składek . Pod pozorem dostosowania do nowych umów z RZGW chcą nas doić jeszcze bardziej .

Niedługo pojawi się ankieta na nie zależnej stronie z możliwością komentowania .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam

To własnie pokazuje jak nieudolne i pazerne jest PZW .Ciekawe ile osób nie będzie opłacać składek bo ich po prostu nie będzie na to stać lub w ogóle odejdzie ze związku czy wtedy ZG  się ocknie że to nie tędy droga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam! komu i do czego potrzebny jest ZG? ZG był potrzebny jak mogłem za jedną opłatą łowić na wszystkich wodach PZW. Teraz Zarządy Okręgów rządzą się swoimi prawami a ja muszę płacić dodatkowo za połów na ich wodach. Na domiar wszystkiego PZW traci coraz więcej wód. Przykładem może być Parsęta, mogę na niej łowić nie będąc członkiem PZW, wystarczy karta wędkarska i opłata zbliżona do tej, którą płaciłem jak zarządzał nią Okręg Koszalin. Problem chyba nie tkwi w ZG tylko w ogóle w PZW. Wg mnie ankieta powinna dotyczyć tego czy jest nam potrzebne PZW?!

  • Super 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Marek24 napisał:

Witam! komu i do czego potrzebny jest ZG? ZG był potrzebny jak mogłem za jedną opłatą łowić na wszystkich wodach PZW.

Dokładnie, 100 % racji - PZW w miarę upływu czasu samo się rozpadnie, zresztą już się to dzieje, coraz więcej wód prywatnych, stowarzyszeń, łowisk komercyjnych. Znajomy jest działaczem w PZW i sam mówi, że od kilku lat systematycznie maleje ilość osób opłacających kartę = mniej kasy na zarybienia = mniej atrakcyjne wody = mniej chętnych do płacenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponieważ w temacie pozbawienia wędkarzy praw wyborczych nie wiele się dzieje ,a jak wiadomo na stronie opłacanej przez wędkarzy swobodnie wypowiadać się nie można ankieta powróciła na nie zależnej stronie http://ankietawedkarska.keep.pl/ nie jest wymagana rejestracja.
W międzyczasie pojawił się wątek składek - ZG PZW wpadł na wspaniały pomysł PODWOJENIA SKŁADEK wędkarzom szczegóły na stronie http://ankietawedkarska.keep.pl/ . Proszę nie używać "wulgaryzmów" w komentarzach powyższej strony - to automatycznie zablokuje komentarz .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko droga prawna jak napisał Tomek. Takie ankiety, pikiety, machanie szmatami nic nie daje, chyba, że ktoś sam chce się dowartościować.

 

  • Super 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link został automatycznie zagnieżdżony.   Wyświetl jako link tekstowy

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
  • Dodaj nową pozycję...