Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do 350zł


miskof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio rozglądam się za kołowrotkiem, ale że wybór jest ogromny sam nie wiem co wybrać dlatego proszę Was o pomoc.

Wędkować będę na Wiśle.

Ryby jakie zamierzam łowić to głównie szczupaki, sandacze, ale jak wiadomo na Wiśle można trafić różnego rodzaju drapieżniki z brzegu.

Używam przynęt maksymalnie do 15-20g, ale nie mniejsze  niż 5g i są to głównie gumy, czasami jak już nic nie daje rady zakładam jakąś wahadłówkę lub obrotówkę ale też nie mniejszą niż rozmiar 3, a na kołowrotek raczej będę nawijał żyłkę bo plecionka jakoś mi nie podchodzi..

Rozmiar kołowrotka między 3000 a 4000 bo mam 1000 ale to stanowczo za mały młynek na tego typu zabawę.

Proszę doradźcie coś bo wybór jest bardzo ciężki, a już bym chciał wyskoczyć nad wodę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Niestety nikt mi nie udzielił odpowiedzi :( ale trudno ;) Obrażać się nie będę! :D

Wybór padł na Ryobi Zauber 4000.

Trochę poczytałem, poszperałem i podjąłem decyzję.

Młynek jest tej samej wielkości co rozmiar 3000, wielkość szpuli jest tylko większa (lepiej mieć większego niż mniejszego :lol:)

Jutro wyskoczę z wędeczką na wieczorne obrzucanie Wisełki, sprawdzę jak się sprzęt spisze ;)

 

Pozdrawiam, Miskof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Goliat napisał:

mam ten kręcioł. Polecam, jest wytrzymały, dobrze nawija i ma dobry hamulec

aaa i pamiętaj, że często w Ryobi jest fabrycznie naprawdę mało smaru. Warto go przesmarować dobrym mazidłem do kołowrotków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piotr chorzów napisał:

Goliat masz 100% racji - większość firm daje mało smaru lub bardzo rzadki .

Ja też używam rzadkiego smaru, ale smaruję go tak 2-3 razy w roku. Wtedy i praca jest maślana, i kołowrotek się nie zużywa. Poprzedniego Zaubera miałem 5 lat i jeszcze śmiga teraz na matchu :) Ten nowy pracuje u mnie od tego roku. Na szczęście się w nim nic od tego czasu nie zmieniło. Jest to dobry kręcioł z mocną przekładnią. W tych pieniądzach chyba najlepszy wybór na rynku. Chociaż jestem trochę do tyłu z nowościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Wam za dobre rady :)

Powiedzcie mi jeszcze w jaki sposób smarować kołowrotek? <_<

Chodzi o rozkręcenie rączki, oraz zdjęcie szpuli i w tych dwóch miejscach użyć tego specyfiku?

 

Dzisiaj jazda nad wodę po godzinie 18:00, zapoluje na jakiegoś szczupłego albo sandała ;) i dam znać jutro jak poszło :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.