Skocz do zawartości
tokarex pontony

Mocny rzeczny feeder 150g/300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w tytule tematu,czyli dylemat nad wyborem odpowiedniego kija:) To pokrótce i po kolei,rewir zmagań to rzeka o umiarkowanym/silnym uciągu,długość kija 3,9m i c.w. 150g w budżecie ok 300zł który zawsze można trochę nagiąć lub uszczuplić;)Feedery o c.w. 120g już posiadam ,potrzebny jest teraz nieco "cięższy kij " z nastawieniem na atomowe brania kleni ,z oględzinami w sklepie na tą chwilę jest problem,z resztą jak w większości przypadków ponieważ to ja chcę wybrać sprzęt a nie kupować na siłę jeden kij który akurat ma sprzedający do upchnięcia.Jak większość szukających nowego sprzętu,zadając pytanie na forum mam cichą nadzieję iż może noż widelec znajdzie się ktoś kto będzie wstanie podzielić się swoim doświadczeniem,radą:)Na początek rzucę kilka propozycji znalezionych w sklepach internetowych, wezmę pod uwagę oczywiście każdą propozycję użytkowników którzy powiedzą co nie co o akcji,zachowaniu pod obciążeniem.

DAIWA POWERMESH FEEDER 3,9m/150g  -  jeśli wierzyć producentowi to inny niż dotychczasowe daiwy,czyli nie klucha a szczytowa szybka akcja co by mi odpowiadało

ROBINSON VDE-R Team Feeder MX  3,9m/150g -  producent również zamieszcza wzmiankę o szybkiej akcji ale i o tym że jest to nie bywale uniwersalny feeder

Trabucco Precision River Feeder 3,9m/150g  -  kij który jest rekomendowany do połowów silnych ryb rzecznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
12 godzin temu, stocha napisał:

Fajnie by było,gdybyś choć jedno-dwu zdaniowy zarys tego kija przedstawił skoro polecasz

Mam z tej serii 3,9 i do 120g. Łowię głównie na Wiśle i Bugu. Tak jak Tobie czasami brakuje mi paru gram żeby zakotwiczyć zestaw. Kij jest lekki sztywny i szybki, pod rybą ładnie pracuje. Myślę że ten o cw do 150g spełni Twoje oczekiwania. Jedynym minusem są dwie szczytówki a zazwyczaj dawane są trzy.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję wam wszystkim za porady:)Dodam od siebie kilka słów,to że polecacie kije Mikado wcale mnie nie dziwi gdyż są to bardzo dobre kije za relatywnie nie wygórowany budżet.Macałem kij Golden Bay i wszystko się zgadza,jest sztywny o szczytowej akcji.Kij fishfinder to jakby rozwinięcie o mocniejszy ciężar wyrzutu(oglądałem z c.w. 160g),bynajmniej na sucho sprawiają dobre wrażenie jeśli chodzi o kije na rzeczne łowy.Mam już feeder Mikado Almaz o c.w. 120g i to jest również bardzo sztywny kij,bardzo sobie go chwale,komfortowo daje radę z koszykiem 60g+towar.Jeśli kiedyś będę szukał kija już naprawdę ciężkiego o c.w. 200g z pewnością spojrzę na Mikado.Obecny już został zakupiony i to ten który w teorii miał na starcie najmniejsze szanse u mnie.Mianowicie wybrałem Daiwe Powermesh,dotychczasowe Daiwy które oglądałem były raczej bardziej miękkie zaś Powermesh podczas oględzin okazał się sztywny ze szczytową akcją.Dlaczego ten a nie tańsze Mikado?Hmm...chciałem spróbować coś do odmiany;)Trzymając go w ręku ma się wrażenie że jest o klasę wyżej od Mikado,przede wszystkim bardzo smukła rękojeść z EVA - łatwa do czyszczenia.Na całym kiju nie dopatrzyłem się żadnego uchybienia,mocowanie przelotek,lakier,widoczny oplot itp. jak pod linijkę,u Mikado(oczywiście tych które widziałem i mam)różnie bywało.Rękojeść korkowa w Mikado jak sugeruję producent to tylko cieniutka taśma korkowa,pod nią jest pianka po dwóch intensywnych sezonach widać ubytki.Tak czy inaczej,chwalę nadal Mikado a z Daiwą zobaczymy po konkretnych testach w boju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jedynym kijem daiwy który mam a mógłbym polecić w takim cw jest hv daiwy ( hf 2 już nie produkowany)   niestety następca tego kija to już nie to samo akcja kija lekko witkowata zupełnie odbiegająca od  legendarnego poprzednika  ale myśle że  Powermesh będzie dobrym wyborem  miałem  okazję obejrzeć na żywo  fajny kijek   Daiwa robi dobrej klasy kije nawet te niskobudżetowe są wyposażone w dobre przelotki i wysokiej klasy grafit  co daje jej przewagę nad  kijami innych producentów. Powiem prosto z mostu Mikado a daiwa to lata świetlne  w technologii  moje hf mam już koło 10 lat i nie widać na nich żadnych uszkodzeń poza paroma rysami na złączach co jest normalną sprawą przy tego typu kijach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.