Skocz do zawartości
tokarex pontony

Opinia zestawów i prośba o zaproponowania nowego (spławik)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Proszę o opinię nt. mojego zestawu i zestawu mojego starszego . Więc tak wciągneli nas znajomi ( mimo , że mój dziadek był wyborowym wędkarzem i przynosił na prawdę duże szczupaki ojca dopiero teraz trafiło ) postanowiliśmy kupić sobie wędki na karpie . Więc kupiliśmy ! Są to zestawy :

Jaxon Digital 50g-100g 3,90m + Robinson Maxim 308

Jaxon Orion 20g-60g 3.90m + Robinson Solaris 306

Prosze o opinie o tych wędkach . Łowimy już 2 tygodnie , ja jeżdżę niemal co dziennie , i złowiłem już kilkanaście rybek . Dla jasności puki co jeżdżę na staw łowiecki , zresztą bardzo tanio 5zł od łepka za cały dzien . Tak czy siak , jak jadę to rozstawiam 2 wędeczki na grunt wiadomo ciasto ze słonecznikiem i kukurydzą , na jedną daje półkę , lub ziemniaka ,a na druga glizde ( tą czerwoną numer 4 ) lub kukurydzę i obserwuję skaczące pingpongi , jednak moim zdaniem one są nie potrzebne , bo jak ryba wezmie to zaraz pół żyłki wyleci ;p Czasami nawet ,jak miałem na wolnym biegu zbyt przykręcony hamulec to mi wędka do wody chciała uciec ... Jednak czasami jest cisza ... poprostu raz na 30min coś pyknie i cisza ... czasami na cały dzien siedzenia tylko 1rybke złowie , ach te wschodnie wiatry ;p Czasami fajnie tak posiedzieć , jednak czasami się nudzę , więc właśnie myśle nad spławikiem ! Doradzcie mi proszę , jaki spławikowy zestaw złożyć . To ma być prosty zestaw , zarzucasz i łowisz i tyle . Próbowałem na moim orionie ale jakiś taki sztywny , myśle więc nad jakąś z przedziału od 5g-20g Baty odpadają . Fakt podobno fajnie się łowi , jednak ja jeżdzę skuterem 20km na łowisko więc nie wyobrażam sobie jazdy z 4m-6m batem . Fakt że wydaliśmy ze starym ok 600zł na wędki i inne duperele z tym związane sprawia , ze ten 'spławiczek' musi być tani funkcjonalny ;p Co Myslicie o takim czymś nada się ? ew. proszę o inne propozycję !

http://www.maxfisch.pl/?p=productsMore&iProduct=676 wersja 4.2m mnie interesuje

oraz

http://www.maxfisch.pl/?p=productsMore&iProduct=559 rozmiar nie mam pojęcia jaki ....

Proszę o radę i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
jednak ja jeżdzę skuterem 20km na łowisko więc nie wyobrażam sobie jazdy z 4m-6m batem

Nie zauważyłem tego wcześniej :lol: Kurna do śmiechwarte :lol: Albo do ogłoszeń śmiesznych - chyba na telexpresie takowe lecą :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Może nie idealnym wyborem ale rozsądnym za nie duże pieniądze, to co mogę podpowiedzieć to zamiast Sensuala wybierz Sensei Float , jest to te samo wędzisko o tych samych parametrach, różniące się tylko malowaniem blanku , a o parę zł tańsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.