Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie
Shadow0

Ile plecionki na kołowrotek Daiwa 3000A

Recommended Posts

Witam,

Zaczynam przygodę z wędkowaniem kupiłem wędke spinningową i kołowrotek jak w tytule. Co do żyłki na kołowrotku jest napisane 0.28 - 220 / 0.30 - 185. Zdecydowałem się na plecionkę i mam problem z wyborem :) Znalazłem plecionkę np. berkley 0,10 - 14,8kg. Jest ktoś w stanie ocenić ile m takiej plecionki wejdzie na ten kołowrotek? Mi się wydaje, że potrzebowałbym koło 250-300m... Czy lepsze będzie 0.10 i np. podkład czy może poszukać czegoś tańszego większej średnicy? Większej średnicy gdyż tańsze plecionki widziałem np. 0.14 z udźwigiem ~11kg. Czy możecie mi polecić jakąś plecionkę? :) Czytałem tematy odnośnie żyłka/plecionka wiele osób mówi, że na początek lepiej żyłkę jednak zdecydowałem się na plecionkę i przy tym zostanę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragon

Linki nie dobiera się do kołowrotka chyba... Przynajmniej ja dobieram w pierwszej kolejności do przynęty i gatunku ryby. Nie wiem na jakie przynęty chcesz łowić i jakie ryby. Bo jeśli klenie na lekkie wobki to nawet te 0,10 może być grubo. A być może szczupaki metrowe w Szwecji na 15cm gumy wtedy te 0,14 może być mało. 300m  to też moim zdaniem duża przesada jeśli łowi siew Polsce na niewielkich odległościach. Łowisz średnio na 50-60m a 200 metrów plećki tylko parcieje nieużywane. Lepiej dać podkład.

Jeśli chodzi o niedrogie dobre plecionki to ja polecam Robinson Phantom Green Spin. Mam już prawie wszystkie średnice. Od 0,06 na Pulsarze, przez 0,8 na Method Crank w pickerze, 0,10 na Dualu i 0,15 w ciężkim feederze. Świetna plecionka z włókien Spectra tak jak PP

DSC_0183.thumb.JPG.26dbea29f156260112af92bb139be182.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach