Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okręg - Toruń : PZW pozbyło się odcinka Wisły


pablotor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie właściwie do wędkarzy z Torunia i okolic...

Słyszałem że część Wisły z tego okręgu nie będzie należeć już do PZW. Z tego co plotka niesie przetarg wygrał właściciel Zalewu Koronowskiego...nie wiem ile w tym prawdy...o fakcie, że Wisłę "wziął" ktoś inny słyszałem już z 4 źródeł...

Wiecie coś o tym ? To gdzie teraz mam opłacić składkę ? Podobno ci którzy wykupili w PZW nie mają prawa do odzyskania pieniędzy :neutral:

Wiem, że w kole mogę się dowiedzieć co i jak, ale tam pewnie nie mówią ze szczegółami a Wy może wiecie coś ciekawego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam,

Tu jest stronka naszego okregu

http://www.pzw.torun.pl/

W zasadach wedkowania na 2008 napisali ze te dotyczace Wisly obowiazuja tylko do lutego a beda obowiazywaly dalej jesli przetarg na Wisle wygra PZW

Jutro zadzwonie do PZW i bede z nimi rozmawial

Relacja jutro ;)

Oczywiscie mam nadzieje Pablotor ze sie pomyliles :twisted:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

:roll::mad:

Pogloski sa jednak prawdziwym informacjami

Po kolei

Pani w sekretariacie PZW okregu Torun na poczatku nie za bardzo chciala cokolwiek powiedziec

Ograniczyla sie do stwierdzenia ze do konca lutego PZW jest dzierzawca obwodu numer ... (chyba 2) itp itd

Jednak zadalem jej kilka pytan kiedy bedzie rozstrzygniecie przetargu bo jestem wedkarzem dla ktorego lowiskiem numer 1 byla Wisla i jestem wysoce zainteresowanu informacjami na ten temat, kto startowal w przetargu, jakie sa szanse na wygranie itp

Pani wowczas powiedziala sporo

Po pierwsze przetarg jest juz rozstrzygniety

Wygral go pan Kaczmarek (jako osoba fizyczna) - przy okazji wie ktos co to za osoba?

PZW probuje cos goraczkowo robic - pani jednak nie chciala powiedziec co :roll:

Sytuacja podobno moze sie jeszcze wyklarowac i jest plynna

Za jakis tydzien lub 2 zadzwonie i zapytam czy wiadomo cos nowego

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku nie wiem czy zmiana na lepsze

Specjalnie zapytalem kiedy padlo zdanie ze przetarg wygral "pan Kaczmarek" czy jest to osoba fizyczna czy firma

Jak juz napisalem jest to osoba fizyczna i jakos watpie aby osobie fizycznej chcialo "bawic sie" w zarybianie i dbanie o rozwoj wody

Obawiam sie ze moze sie to skonczyc na stawianiu siatek i innych zabawek gdzie i kiedy tylko popadnie ( w koncu Wisla idzie caly ciag tarlowy troci i lososka do Drwecy ale tez i cala masa innych rybek) a wedkarze beda do niczego niepotrzebni - w koncu za duzo by widzieli :roll:

Mam nadzieje choc moze plonna ze powyzszy scenariusz sie nie spelni

Po prostu gdyby przetarg wygrala jakas firma ktora zajmuje sie gospodarka rybacka zna sie na tym itp itd

Ale poki co staram sie dowiedziec kim jest wymieniony juz wyzej pan :wink:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszperalem po sieci (i jesli wskazówka Pablotora o tym ze jest to gosc wyjamujacy byla wlasciwa):

Jacek Kaczmarek

SALAR

ul. Szosa Chełmińska 145 A / 26

87-100 Toruń

tel. 510 169 573,

faks 056 62 36 379

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=219&Itemid=155

Skorzystalem z tego artykulu a dokladnie z komentarzy pod nim - czwarty komentarz od dolu - zawiera zarowno dane firmy jak i opis przepisow nowego dzierzawcy

Ostatnia opinia jest hmmmm :roll:

Tylko ze w sieci bylo tez sporo ocen na onecie

Oto one:

http://wedkarstwo.onet.pl/4,134,8,1031922,0,37897129,forum2.html

Ciekawe jak bedzie teraz :?:

Jesli opinie sa prawdziwe to okolice ujscia Drwecy to bedzie jedna wielka siatka :roll::mad:

Czuje ze ogolnie bedzie lipa :roll:

Pozdr

Jeszcze szybki edit

Jak rozstrzygniecie przetargu na Zalew Koronowski widzi PZW Bydgoszcz

http://www.opzw.bydgoszcz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=70&Itemid=41

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam trochę informacji na ten temat.

Pan Kaczmarek wygrał przetarg jako osoba fizyczna i zadeklarował w ciągu roku "włożyć" w Wisłe około 560 tyś zł (dokładnej kwoty nie pamiętam. Temat mi obcy ale z tego co rozmawiałem z niektórymi jest to po prostu kwota z nieba która wywołuje raczej zdziwienie. Potwierdzają to osoby z PZW w Toruniu, że kwota jest kosmiczna i oni po prostu nie byliby w stanie tego przebić...

Pan Kaczmarek z tego co się zorientowałem posiada Zalew Koronowski i nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to że on tam najprawdopodobniej świeci tylko nazwiskiem a rzeczywistym zarządcą jest Ojciec Dyrektor...

Sprawa z Wisła wyglądała podobno tak, że Ojciec Rydzyk chciał za wszelką cenę przejąć dla siebie port drzewny...PZW odmawiało i w rezultacie nie doszedł z nimi do porozumienia...więc dogadał się z kim trzeba i zrobił to sposobem...tak, tak...z moich informacji wynika że za całą Wiślaną sprawą w naszym regionie odpowiada nikt inny jak sam Ojciec Tadeusz...A nazwiska to tylko nazwiska...ktoś musi dać nazwisko, ktoś musi dać kase...każdy ma w tym jakiś interes...każdy z nas wie doskonale na pewno jak to działa.

Moje zdanie w tej sprawie jest takie - już mamy po Wiśle. Z góry wiadomo że kwoty zainwestowane, zarybienia i całość działań związanych z gospodarką na tym terenie będzie tylko widnieć na pismach...nikt nie zobaczy tej kasy i nikt nie zobaczy tych działań.

Ja póki co podarowałem sobie wykupienie pozwolenia na Wisłę. Podobno na koniec lutego mają być już oficjalne informację...wszystko ma się uprawomocnić itd. Nie wiadomo czy PZW zapłaci kwotę zryczałtowaną nowemu zarządcy aby wędkarze PZW mogli wędkować na jego wodach...czy może nie uda im się dogadać, wtedy pewnie trzeba będzie uiszczać dodatkową opłatę u Pana Kaczmarka a 100 wpłacane do PZW będzie obowiązywać tylko na odcinku który zostanie pod ich opieką (dokładnie jak te odcinki się kształtują nie wiem).

Tak wygląda sprawa na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że w ten sam sposób Rydzyk poprzez figurantów może stopniowo przejąć wszystkie atrakcyjne wody w regionie i nie tylko, oferując przy przetargach gotowość zarybień wprawdzie niezgodnych z prawidłowa gospodarką rybacką, ale za najwyższe kwoty. PZW zna przepisy obowiązujące przy przetargach, przez poprzednie lata mogło coś robić na rzecz ich zmiany.

Właśnie powstała komisja sejmowa - "przyjazne państwo" - gdzie można zgłaszać buble prawne - rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lutego 2004 r. w sprawie konkursu ofert na oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego (Dz.U. Nr 34), chyba zasługuje na to miano - możecie pisać http://orka.sejm.gov.pl/ListydoS6.nsf/JK1?OpenForm&NPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest już wydane nowe rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi z dnia 31 stycznia 2007 r. w sprawie konkursu ofert na oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego (Dz. U. z dnia 20 lutego 2007 r.) Do każdej oferty powinna być dołączona kopia pozytywnie zaopiniowanego operatu rybackiego - więc jeżeli jest problem, to tkwi w podmiocie opiniującym. Ponadto wojewoda minimum raz na 3 lata przeprowadza kontrolę w zakresie prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Poniewaz dzis w PZW po raz kolejny nikt nic nie wiedzial to zadzwonilem do pana Kaczmarka

O dziwo spokojnie odpowiedzial mi na wszystkie pytania (czego nie mozna powiedziec o PZW)

I tak:

- przetarg na dzierzawe torunskiego odcinka Wisly nie jest rozstrzygniety, wiadomo ktora oferta byla najlepsza ale do 29 lutego powinna zapasc decyzja w sprawie ewentualnych odwolan podmiotow startujacych w konkursie - dopiero pozniej nastapi podpisanie umowy

- strona pana Kaczmarka nie dziala ale jesli wygra to powinny sie pojawic ogloszenia w lokalnej prasie - pomorska, nowosci)

- sposob dystrybucji ewentualnych zezwolen to sklepy wedkarskie

- koszt pozwolenia to okolo: 110 zl z brzegu, jesli spining z brzegu to 130 zl (o reszte nie pytalem bo te dwa intersowaly mnie najbardziej)

Gosc odpowiadal zwiezle i na temat - kiedy czegos do konca nie rozumialem wytlumaczyl

Rozmawialo sie raczej milo co nie znaczy ze musi (ale oczwiscie moze) byc z dobrym ewentualnym gospodarowaniem wodami Wisly

Tyle z mojej strony

Pozostaje poki co tylko czekac :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że naprawdę sporo się dowiedziałeś.

Czyli to co kiedyś kosztowało 100 zł teraz będzie kosztować 210 zł. 110 za odcinek którym zarządzać będzie Pan Kaczmarek i 100 za odcinek którym zarządzać będzie PZW...licząc aż tam pod Grudziądz bo przecież płacąc 100zł w PZW można było tam też wędkować (nie liczę spinningu).

Nie wiem...mi się wydaję, że z naszą Wisłą będzie lipa biorąc pod uwagę kto tak naprawdę za tym stoi.

Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co kiedyś kosztowało 100 zł teraz będzie kosztować 210 zł. 110 za odcinek którym zarządzać będzie Pan Kaczmarek i 100 za odcinek którym zarządzać będzie PZW...licząc aż tam pod Grudziądz bo przecież płacąc 100zł w PZW można było tam też wędkować (nie liczę spinningu).

Nie bardzo cie rozumiem :roll:

Odcinek torunski o ktory jest taka burza wydaje to ten najblizszy nam

No chyba ze jezdzisz az gdzies pod Grudziadz aby tam lapac :twisted: (zreszta nie wiem czy jego tez to nie dotyczy bo jakos nigdy w PZW nie mowili odcinek torunski lub grudziadzki tylko Wisla)

Karta wcale nie kosztowala 100 zl bo to samo pozwolenie na Wisle do tego spining bodajze 45 zl i skladka jakies 50 pare

razem wychodzilo cos lekko ponad 200 zl

Teraz ta sama opcja u tego goscia okolo 130 zl

To sa suche fakty jesli chodzi o liczby (a spora czesc wedkarzy wedkowala tak jak ja praktycznie tylko na Wisle) wiec nie oplaci skladek PZW bo po co?

Nie wiem...mi się wydaję, że z naszą Wisłą będzie lipa biorąc pod uwagę kto tak naprawdę za tym stoi.

Co do suchych faktow wyzej niby taniej ale wcale sie jakos nie ciesze

Boje sie ze moze byc nie za ciekawie :roll:

Mam obawy co do rzetelnosci postepowania tego pana szczegolnie po przeczytaniu opinii na temat Zalewu Koronowskiego

Co do tego mowienia nie byl bym taki pewien

Ludzie duzo gadaja

Jesli jednak faktycznie tak jest to predzej czy pozniej to wyjdzie

Jeszcze jedno co mi umknelo

Z tego co mowil gosc PZW kreci i klamie (akurat dzwoniac na Slowackiego mialem to samo wrazenie ze w siedzibie glownej torunskiej trwa goraczkowe ustalanie co powiedziec wku.... wedkarzom :lol: )

Poza tym twierdzil ze PZW wcale nie dzierzawilo odcinka torunskiego a jedynie dogadalo sie ze spolka "Troc" ktora miala podpisana umowe o dzierzawe :roll:

I wedlug niego on zrobi wszystko aby PZW stacilo prawa do Wisly nawet jesli on przetargu nie wygra tylko "Troc"

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pod Grudziądz nie zamierzam jeździć, ale bądź co bądź płacąc kiedyś PZW te 100 zł miałeś i Wisłę w Toruniu i Grudziądzu...a teraz aby mieć w Toruniu zapłacisz ponad 100, a aby mieć dalszy odcinek musisz zapłacić w PZW te 100zł. (bo tak mnie poinformowano, że za 100zł mogę sobie kupić u nich odcinek do którego prawa nadal mają ) Wiadomo, że nikt nie będzie kupował Grudziądza kto mieszka w Toruniu. To tylko takie moje suche obliczenia i tyle. Ale masz rację, zapomniałem o 50 zł składka i 45 spinning...zresztą no nieważne ;)

W to że w PZW kręcą jestem skłonny uwierzyć. Sporo kasy przejdzie im obok nosa a z tego co się zorientowałem ten cały prezes czy tam dyrektor który grzeje krzesło na Słowackiego jest nieco cięty na pieniądze...było to bardzo widać gdy zdawałem na kartę wędkarską a ten ciągle się przy mnie kręcił i cisnął że mam opłacać jak najszybciej....zresztą była tam też inna sytuacja która nie przekonała mnie do tego Pana...

Widać, że Panu Kaczmarkowi bardzo zależy aby PZW wypadło z obiegu...pytanie tylko dlaczego ?

Jedna odpowiedź już jest - dlatego że dogadał się z Ojcem Dyrektorem...a PZW nie. Miejmy tylko nadzieję, że poza interesem związanym z portem drzewnym Pan Kaczmarek ma dobre intencje jeśli chodzi o naszą Wisłę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablotor nie wiem czy sie dogadal z Rydzykiem czy nie

Poki co nie ma na to zadnych dowodow a tylko argumenty

Jesli sie dogadal to chyba logiczne bedzie ze w porcie drzewnym bedzie calkowity zakaz wedkowania :wink: ale poki co poza plotkami (notabene ja takich nie slyszalem) to nie ma nic

Co do odcinka kolo Grudziadza wydaje mi sie ze jak PZW straci prawo do Wisly to do calego odcinka czyli tamtego tez (mimo ze mielismy fizycznie 2 odcinki bo dzielila je Bydgoszcz to one zawsze byly traktowane razem i obawiam sie ze oba wowczas zostana oddane nowemu wlascicielowi)

Ja poki co nie wykupuje zadnego zezwolenia i czekam na rozstrzygniecie sprawy

Obecnie sytuacja finansowa ludzi ktorzy wykupuja karte w Toruniu i chca wedkowac i na Wisle i na innych wodach sie tylko nieznacznie pogorszyla w stosunku do zeszlego roku (okolo 30 zl w opcji lapiesz z brzegu + spinning) - tyle tylko ze trzeba (chyba) wykupic dwa rozne pozwolenia na Wisle i na reszte

Co do zamiarow to sie juz wkrotce przekonamy (albo i nie)

Bedzie juz po kilku miesiacach widac jak facet gospodarzy

Jeszcze co do PZW to dzwonilem tam od zalozenia tematu 3 lub 4 razy i za kazdym razem pani nie byla nawet podac terminu w ktorym bedzie cos wiadomo

Trzeba dzwonic :lol: i pytac to moze bedzie cos wiadomo :lol: (ta sa tego typu odp)

Ale raz pani stwierdzila ze mam zadzwonic za godzine bo ta druga pani co sie orientuje teraz wyszla :lol: no i musialem zadzwonic drugi raz aby uslyszec ze nadal nic nie wiadomo :lol:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie panowie tragicznie! Co z nami będzie Torunianie.

Osobiście sam chodzę akurat tam nad wodę ( Kaszczorek, winnica i tereny do mostu w Grabowcu ). Nie mam zamiaru płacić ponad 3 bańki za roczny połów. I tak za panowania okręgu dużo ryb w Wiśle nie pływało ( tylko nawałnica "babek" - chociaż coraz to mniej ich ). Pewnie zdecyduję się na Dzikowo albo Osiek. Dla wiadomości jestem w z koła na Skarpie.

Oby to wszystko okazało się nieszczęściem tego "Cwaniaka Kaczmarka"

Co poradzić...

Pozdrawiam,

Zaratow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy i nie dramatyzujmy bo nic nie jest przesadzone poki co

Nie mam zamiaru płacić ponad 3 bańki za roczny połów.

Polecam lekture tematu raz jeszcze

Z tego co pisalem gosc wstepnie deklarowal ze jesli on podpisze umowe to beda nizsze oplaty (nie placi sie skladki PZW)

A skad wzialem 300 zl to chyba juz tylko twoja tajemnica :lol:

I tak za panowania okręgu dużo ryb w Wiśle nie pływało ( tylko nawałnica "babek" - chociaż coraz to mniej ich ).

Nie mowie ze Wisla jest eldorado ale ryb w niej jest duzo

Tylko trzeba umiec je zlapac jeszcze

A ze chodzisz na bardzo licznie uczeszczany odcinek to na pewno ciezej jest je skusic do brania :twisted: Ale nie poddawaj sie albo zmien rejony "dzialania" :twisted:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle "biczuje" Wisłę. Od lat. Nawet przychodzą tacy napastnicy w wieku około 60. Z tego co wiem tacy mają większe doświadczenie ale i oni nic nie łapią. Nie wiemy jak tam przysmaczyć rybom. Dokładnie chodzę na główki koło kolektora jak idzie się na wprost od stadniny.

To że składek nie będzie się płacić to się domyśliłem ale ja przecież mam zamiar wykupić Mlewo no i jeszcze coś ale to w swoim czasie.

Wniosek: Trzeba czekać do marca. Okaże się...

Pozdrawiam,

Zaratow =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle "biczuje" Wisłę. Od lat. Nawet przychodzą tacy napastnicy w wieku około 60. Z tego co wiem tacy mają większe doświadczenie ale i oni nic nie łapią.

Co do tego ze robisz cos czesto nie znaczy ze robisz to dobrze :twisted: (to samo tyczy dziadkow ktorzy laza czesto bo mysla ze cos zlapia albo podpatrza kogos kto lapie i bede go podsiadac :evil: )

Poczytaj o zanentach i sposobach wabienia ryb w swoje miejsca (szczegolnie tak abys tylko ty wiedzial na co biora) - sporo tego jest na forum - wiem ze dziala choc w tamtych rejonach mozesz miec duzy problem ze wzgledu na to ile ludzi tam lazi :evil:

Dokładnie chodzę na główki koło kolektora jak idzie się na wprost od stadniny.

A dziala on jeszcze :?:

Pomine "uroki" wedkowania w takim miejscu ale wiem ze najskuteczniejsze bywa w takich miejscach miesko - najczesciej stosuja tam czerwone robale - ale zdecydowanie nie polecam takich miejsc

To że składek nie będzie się płacić to się domyśliłem ale ja przecież mam zamiar wykupić Mlewo no i jeszcze coś ale to w swoim czasie.

No jesli ktos wykupuje lacznie Wisle + wody PZW to pewnie wyjdzie troche wiecej

Wniosek: Trzeba czekać do marca. Okaże się...

Pawidlowy wniosek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba wątpisz w moje zdolności. Nie wiesz jaką mam wiedzę teoretyczną. Akurat w połowie metodą gruntową nie ma żadnych wymyślnych taktyk. To że mam 17 lat to nie znaczy to że nic nie wiem o połowie. Mogę przyznać rację że jest duże przesilenie wędkarzy tam łowiących. Co do kolektorów lub portów to się z tobą nie zgadzam że to złe miejsca. Akurat w takich rejonach przesiaduje dużo płoci i to dość sporych bo wiślanych ( to nie to co na jeziorach ). Starsi panowie łowią tam na pęczak, pszenice i nęcą tym samym a efekty mają ( czasami ). Naturalnie i bez zanęt i dopalaczy typu " Dodatki zanętowe ".

Tak ten kolektor dalej jest czynny ( chyba :D ). Ostatnio co byłem nad Wisełką wydobywała się z rury jakaś wydzielina czyli czynny =D

Dalej nam czekać do marca panowie, co mi się wcale nie uśmiecha..

Pozdrowienia,

Zaratow =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jesli ci nie idzie lapanie (sam tak napisales) to warto pokombinowac

Nie wiem nic o twoich zdolnosciach ani wiedzy ale chyba skoro narzekasz na polowy to robiles cos nie tak :?::wink:

Po drugie najwyczajniej w swiecie kolektory sa miejscami hardorowymi

Plywaja tam rozne rzeczy a i zapaszek (mimo tego ze mam bardzo slaby wech) odstrasza :lol:

I wlasnie o takich urokach pisalem

Jesli jednak lubisz takie kliamty to probuj lowic na skraju "smugi" :lol: na robala - powinno dac oczekiwane efekty :lol:

Jednak ryby zeruja tam na wszlekim syfie ktory wyplywa wiec miejsca takie sa jakby neceone przez ludzkosc :roll:

Co do portow sie nie wypowiadalem :cool:

Zawsze mozesz zadzwonic do PZW i spytac (choc pewnie wiele ci nie powiedza) :lol:

Poza tym proponowalbym poszukac (lub zalozyc temat) o Wisle bo tutaj zdecydowanie odbiegamy od tematu :???:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze informacje z PZW :twisted:

Brak informacji :lol: (tych najbardziej interesujacych)

Pani powiedziala tym razem ze raczej bankowo nic przed 29 lutego nie bedzie wiadomo

Ale byla rozmowniejsza i tak

Odcinek o ktory jest teraz batalia tzw "torunski" jest od ujscia Tezyny (?) okolice Ciechocinka az do ujscia Zielonki (Zielona Struga) kawalek na Cierpicami nie pamietam jak ta wioska sie nazywa

PZW oferuje skladke 20 zl za wedkowanie do konca lutego

Pozostale odcinki maja nalezec z tego co mowila pani nadal do PZW

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.