Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stawy w Byczeniu


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie na leszcza?????????

Oprócz Topoli rozważam zasiadkę na Bartniki na ten stawik nr 1:

http://img696.imageshack.us/img696/1231/bartniki.jpg

Na tym stawie jest taka plaza i zastanawiam się nad miejscem na leszcza czy szukać go na płytkiej wodzie czy na głębokiej?

Rozważam dwie miejscówki jedna obok tego pomostu żelaznego, a druga obok trzcin w okolicach wysepki tam gdzie jest dość głęboko.

Może ktoś tam poławiał ostatnimi czasy???

Za wszelkie ifo dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na tym stawie znajomy łowił ładne leszcze na kukurydzę z puszki, którą też nęcił. Większość wędkarzy łowi z półwyspu. Najlepiej popytaj nad wodą, wędkarze to straszne gaduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem nockę na Bartnikach. Niestety efekty zerowe, ani brania. Na dodatek woda zakwitła i jest koloru zielonego, od strony trzcin. Do godz. 2.00 dwa zestawy - jeden feederek na białą rybkę (nic kompletnie, kuku, biały, czerwony, ciast zero efektów), drugi zestawik - żywiec. Pływający karasek nie okazał się daniem wartym ataku szczupaka :cry: .

Po godz. 2.00 zamiast feederka idzie gruntówka z trupkiem. Do rana tj. godz. 6.00 nic. Woda spokojna, zero spławiających się ryb, pustynia :razz:

Za to niezliczona ilość komarów, dobrze że do godz. 3.00 wiał lekki wietrzyk więc nie atakowały, za to nad ranem - porażka.

To łowisko mi nie sprzyja :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I znowu szczęście mi nie dopisało nad tym łowiskiem. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Malduje sie nad wodą ok. 5.45, zdąrzyłem rozłożyć wędki i zarzucić i...................... zaczęło lać :twisted: Lało, lało, lało i jeszcze raz lało. Ściana wody. Siedziałem w aucie do godz. 8.00 i odpuściłem. Mokre graty do auta i "nach hause" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dambase, jeżeli dobrze pamiętam, to ten mały staw - łowisko dla członków koła Kamieniec. Wpłacać dodatkowe 10 zeta, chyba mija się z celem. Nigdy nie widziałem żeby "tamtejsi miejscowi wędkarze" złowoli coś specjalnego. Rybostan chyba tak jak na pozostałych stawach z tym że nie tak przełowiony. Ogólnie łowisko wygląda raczaj za zaniedbałe niż "łowisko specjalne", widoć pełno gałęzi, a woda do najczystszych też nie należy.To oczywiście tylko moje zdanie.

Jak będziesz na miejscu sam sie przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

jareksm2 W momencie kiedy pisałeś tego posta byliśmy dwa razy. Sporo karpi do 2kg połapaliśmy i leszczy od 40cm-50cm. Amur też się trafił.

Faktycznie, staw wygląda na zaniedbany. W miejscu gdzie byliśmy, nie dało się rzucić dalej niż 30m. bo sama trawa na dnie i pełno zaczepów. Był to czas ocieplenia po zimnym kwietniu, więc się nam poszczęściło, bo większe ryby na płytszą wodę wyszły żerować. W tej chwili nie wiem jaka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

count_martin3z Te rybki połapałeś na stawie nr 3? Tym specjalnym? Ja siedziałem tam kilka razy i tylko jedno branie ale nie udało się zaciąć... Napisz coś wiecej, np: na co brało, noc czy dzień, narobiłeś mi ochoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staw, to ten, który widać z drogi. Dojechać na to miejsce? Wybacz, ale tam są takie zawijasy, że jadać 2 raz pobłądziłem :) Nie wiem jak Ci to powiedzieć, w każdym razie jak staniesz na brzegu od strony drogi, to po drugiej stronie po lewej stronie :)

Co do brań. Jak przyjechaliśmy o 16 to brały małe płotki, krąpiki, ukleje (zdarzały się takie po 15cm :) )

Większe ryby zaczęły się po zmroku. Wędkowałem do 12 w nocy z kompletem karpii. Leszcze brały jeszcze do rana jak mi kuzyn mówił, gdyż on siedział. Brały praktycznie tylko na białe, kukurydzę. Na czerwonego były skubania, ale żadnego większego brania. Amura wyciągnąłem w sumie na cały hak białych. Wydaje mi się, że wtedy to nie była reguła, bo nie było faworyzowanej przez ryby przynęty. Po prostu żerowały na płytszej, cieplejszej wodzie i to wszystko :)

Jadę tam dzisiaj z głupia franc, bo miałem do Mściwojowa jechać. Mam trochę sprzętu do sprawdzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Na Bartnikach rzucili karpia - i to dosłownie. Połowa tego patologicznego zarybienia pływa brzuchem do góry

Zapewne na fakturze widnieje piękna kwota. Na papierze wszystko gra i to jest najważniejsze.

Profesjonalizm to podstawa :!: ale tylko co do pobierania składek. :sad:

Zastanawiam się czy za taki syf, który kosztował tyle kasy - ktoś beknie. Każdy z nas w robocie za cos odpowiada - jak coś spieprzy to ponosi konsekwencje. A tu, załoga zarybieniowa pewnie usmiechnięta bo zrobiła swoje. Nie dość że zarybiają karpiem (patologia) to jeszcze robią to jak ostatnie łajzy.

Szkoda słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Ja kilka dni temu też tam byłem. Ogólnie lipa, woda zaczynała kwitnąć no i od cholery komarów - a byłem z wieczora więc się uaktywniły. Stan wody niski (patrząc od plaży) to praktycznie cały metalowy pomost (lub jego resztki jak kto woli) był poza wodą. Wyglądało to tak jakby woda cofnęła się o kilka dobrych metrów.

A co do ryb, pewnie jakieś sztuki tam pływają jednak ja nie mam szczęścia do tego łowiska. Nigdy nic okazałego nie złowiłem, pewnie dlatego .że bywam tam rzadko.

Jak będziesz - to zdaj relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z kolegą czepiały się tylko małe okonki na stawie nr 1 wydzieliśmy sandacza między 50 a 60, później pojechaliśmy na topole i przed garbatym stało kilka kempingów ale ludzie mówili że nic nie bieże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.