Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sneck - zdjęcia


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Bartosz

Oki Artech! Wielkie dzięki za fotki! Znalazłem w sklepie jednego Snecka ale niestety nie wygląda on jak ten... :? No nic! Trzeba szukać dalej! Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może miałeś zleżałą, starą żyłkę tej firmy, dlatego Ci nie podpasowała. Ostatnio do kolekcji dokupiłem sobie 0,20mm, przed wyjazdem na "pstrągi" i mimo wielu zaczepów zerwałem tylko jedną obrotówkę i woblerka (ktorego kolega mi uratował) a w przynajmniej trzech przynętach po siłowym ciągnięciu rozginały się kotwiczki. Naturalnie po takim zabiegu należy odrazu przewiązać węzeł bo inaczej przy następnym zaczepie czy rybie osłabiona żyłka(mocno zaciśnięty węzeł) szybko się zerwie. Kolejna jej zaleta to brak pamięci do odkształceń, ostatnio jednak stwierdziłem skręcanie się żylki(tylko tej 0,20) prz połowie obrotowkami ale winę za to może ponosić kołowrotek, stosowany krętlik lub żylka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Artech.

Ze SNECkiem bylo tak:

kupilem ze 100 m 0,10 i uzylem jej jako zylke glowna w zestawach na bata. Jako przyponowke uzylem strofta gtm 0,08. do dzis pamietam jak snec (teoretycznie wytrzymalszy) strzelal prawie przy kazdym "mocniejszym" zaczepie. Wtedy zostawilem 4 albo 5 zestawow w rzece.

Po jakims czasie od tej przygody (nauczki?) znalazlem wzmianke bodajze w Wedkarzu Polskim na temat tej zylki i niezgadniesz! Autor zjechal ja jak psa. Tyle.

Dzisiaj uzywam zylek 2 firm:

Stroft gtm

Owner Broad

polecam szczegolnie te druga.

Aha. Nie mialem zadnego grubszego SNECa. A o zaletach (wadach) tej zylki w metodzie spiningowej sie nie wypowiadam bo jej nie kupilem po raz drugi i nie kupie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również niezbyt pochlebne recenzje w Wędkarzu Polskim o tej żyłce czytałem (robiona w Polsce, bardzo zawyżona wytrzymałość itp.) , ale to było dobrych kilka lat temu (może nawet 10) więc może się coś zmieniło na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.