Skocz do zawartości
tokarex pontony

Problemy na rzece o dużym uciągu


siwy177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od niedawna zacząłem używać feedera.Wędkuję na rzece o dość dużym uciągu ( Mass Holandia)Problem polega na tym że zestaw jest tak okropnie znoszony że nie sposób łowić.Jeśli chodzi o zestaw to wygląda następujące Shimano feeder 330/100,żyłka gł. Mistral feeder 0,24,rurka 18 cm,koszyk 50 gr., przypon 0,16(25 cm.),hak nr.6 typu sode( lub inne)Jeśli chodzi o samo znoszenie to od miejsca zarzucenia zestawu do miejsca skąd jest ściągany jest odległość około spokojnych 20 metrów??

Nie wiem może coś robię źle,może nie ma sposobu na tak duży uciąg?? Nie wiem

Proszę o jakieś porady i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

cięższe koszyki testowane już były kolega łapie na 100 niby troszkę mniej ściągało ale minimalnie.Przekopywałem net w tej sprawie i natrafiłem też na wzmiankę o koszykach z tzw. wąsami ale nie wiem czy zdadzą egzamin ze względu na dość kamieniste dno.Sam już nie wiem gdzie szukać jakiegoś rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz ciekawy artykuł o łowieniu na dużych uciągach i nie tylko

http://www.matchangler.com/component/content/77.html?task=view

Wyjsciem z sytuacji może być tak jak pisał kocur, zwiększenie obciążenia, choć i to nie zawsze działa. No i kij, który posiadasz może tego nie wytrzymać.

Ja z Twojego zestawu wyeliminowałbym rurke w pierwszej kolejności, sam przestałem ich używać i jest ok, a napór wody na zestaw mniejszy. Podpatrz też jak łowią miejscowi, to zawsze pomaga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest sam ciężrek ,,trumienka,, mniejszy opor w wodzie, a jesli chcesz pozostac przy koszyku to spróbuj trojkatnych zamiast okraglych czy kwadratowych, lepiej sie spisuja w szybkiej wodzie. A co do łapek przy koszyku to Kostal ma w swojej ofercie z odlanymi z olowiu lapkami trojkatne koszyki, napewno sa 70gr i 100 gr.

Ja jak łowie na Sanie w Przemyslu w srodku nurtu to 70 gr-zaneta w trojkatnym koszykui trzyma sie dna.

Żylka im ciensza tym stawia mniejszy opór dlatego zdecydowanie lepsza jest plecionka, moze sprobuj wlasnie cienkiej plecionki a zylka tylko na przypon, tu może byc wlasnie klucz do sukcesu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fishFUN właśnie cały dzień czytałem i doszedłem do podobnych wniosków jednak( u mnie) nie popartych praktyką.

A co do koszyków to właśnie zamówiłem na allegro kwadratowe i trójkątne. W kwestii plecionki to muszę poczytać jaką itp bom zielony w tym temacie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Mistral feeder 0,24

mozesz obnizyc tez srednice linki i zastosowac plecionke 0.12 - 0.15. powyzej 0.17 nwet plecionki stawiaja duzy opor w wodzie. co do samego koszyka mi osobiscie na rzece lepiej sprawdzaly sie sprezyny niz kosze tez stawialy mniejszy opor w wodzie. z tesciem jak lowimy z gruntu to dajemy sprezyne bez olowiu ale dodajemy plaski ciezarek gruntowy 35 lub 50g. wazna tez jest struktura zanety po dodaniu wody. wraz z tesciem na odre robimy taka zanete ze prawie ze trzeba ja lopatka z wiadra wybierac taka zwiazana :wink: mozesz to zrobic firmowymi klejami, platkami owsianymi, dodatkiem maki lub cukru. zaneta bedzie powoli wybierana a koszyk dluzej przy dnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samego koszyka mi osobiscie na rzece lepiej sprawdzaly sie sprezyny niz kosze tez stawialy mniejszy opor w wodzie. z tesciem jak lowimy z gruntu to dajemy sprezyne bez olowiu ale dodajemy plaski ciezarek gruntowy 35 lub 50g. wazna tez jest struktura zanety po dodaniu wody. wraz z tesciem na odre robimy taka zanete ze prawie ze trzeba ja lopatka z wiadra wybierac taka zwiazana mozesz to zrobic firmowymi klejami, platkami owsianymi, dodatkiem maki lub cukru. zaneta bedzie powoli wybierana a koszyk dluzej przy dnie.

Zgodze sie z tym co piszesz grzechuce starsi wedkarze wlasnie preferuja sprezyny z zaneta ala ,,beton,, i płaskim ciezarkiem. Na sanie wlasnie wielu tak lowi z bardzo krotkim przyponem, co do efektów to nie widze roznicy pomiedzy mną a nimi. Dna taki zestaw trzyma sie rownie dobrze jak moj z koszyczkiem. Tak wiec tu pozostaje przyzwyczajenie i wiara w skutecznosc swojego zestawu :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie grunciarz po "wulgarna nazwa penisa" ale podzielę się moimi skromnymi spostrzeżeniami. Płaski, 8kątny ciężarek trzyma się najlepiej dna, na następnym miejscu lokują się płaski owalne i trójkątne tzw. samolot. Koszyki stosowałem tylko i wyłącznie trójkątne, kwadraty, okrągłe jakoś za szybko przesuwały się przy dnie. Znajomy bawił się ten w sposób ze sprężyną + płaski ciężarek i faktycznie, mimo żyłek grubych jak palec ściągało mu mniej niż mi :smile: Gruszki i cała reszta to dla mnie czyste zło, przynajmniej na rzekę. Zapomniałem dodać, próbowałem raz w rzece ciężarka z wąsem, szybko się go pozbyłem na kamienistym dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.