Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wymiary ochronne ryb


wcizmowski

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

jak w temacie, na forum nie znalazłem jakiegoś przejrzystego postu na ten temat a wg mnie powinien być jakiś "przyjklejony" traktujący własnie o wymiarach i okresach ochronnych.

w sieci też jest bałagan bo spotkałem różne odnośnie szczupaka: czy to może wynikać z różnic w różnych okręgach PZW?

proszę o jakieś namiary na aktualne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb jest jeden obowiązujący w całej Polsce. A różnice czy to w okresach czy wymiarach ochronnych wynikają z możliwości ich zaostrzenia przez gospodarza danej wody. Np. na zbiorniku A obowiązują przepisy zgodne z RAPR, weźmy tego szczupaka - 45cm. Natomiast na zbiorniku B tego samego okręgu wymiar ochronny wynosi już 55cm ze względu na np. młodą populację.

proszę o jakieś namiary na aktualne dane.

Nie da się. Po I - RAPR. Po II jak ja to mówię: obowiązkiem każdego wędkarza jest zapoznanie się z regulaminem łowiska. I po problemie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi jeszcze właściciel/dzierżawca wody. Na morskich jest inaczej, w spółdzielniach rybackich jeszcze inaczej. Nie wszystko pokrywa się z RAPR i nie wszystko na szczęście w tym kraju to PZW. Może i dlatego panuje takie przekonanie że niby bałagan w sieci jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
w sieci też jest bałagan bo spotkałem różne odnośnie szczupaka: czy to może wynikać z różnic w różnych okręgach PZW?

to nie w sieci jest balagan tylko kazdy ma inne regulcje. sprawdz najpier do kogo nalezy konkretna woda a pozniej zapytaj u wlasciciela co i jak jest. wiele for to powielane bzdury przez ludzi ktorzy nie maja za wiele sensownego do napsiania. takze podobnie jak w reklamie: moral z tego jest krotki i niektorym znany najlepsze informacje mamy gdy zdobedziemy je sami.

co samego internetu to wez poprawke czesto sa posty z roku dalekiego od naszego. jak nie wiesz jakiego mozesz szczupaka zabrac to najlepiej wez sam dla siebie ustw wymiar 50 cm i po problemie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie wiesz jakiego mozesz szczupaka zabrac to najlepiej wez sam dla siebie ustw wymiar 50 cm i po problemie :cool:

Gorzej jak ma wymiar 55cm lub jest całkowity zakaz połowu szczupaka. Niedawno u mnie na jednym z akwenów był zakaz połowu sandacza, równoznaczny z zakazem połowu met. spinningową, na żywca i martwą rybkę. Zakaz oczywiście już zniesiony. Taka informacja znajdowała się i w internecie, w Kole, jak również na tablicy przy zbiorniku. Jednak są tacy wędkarze, którzy sądzą, że przepisy są niezmienne. Trafiali się tacy podczas kilkukrotnych kontroli, którzy żyli w błogiej nieświadomości :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

dlatego walsnie najwazniejszy jest wywiad. internet Ci nic nie da. stracisz czas a gorzej jak natniesz sie z niewymiarowa lub chroniona ryba na kontrole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
jest wiele takich miejsc gdzie obowiązują widełki np. Zbiornik Kozielno gdzie karpia powyżej 65cm musisz wypościć do wody

szkoda ze ta inicjatywa nie przeszla przez PZW link do akcji ratuj szczupaka (rozeszl sie tez na inne ryby) http://szczupak.org/

osobiscie poparlem do czego innych namawiam. warto tez sie zastanowic na procederem rybakow by im tez troche srube przykrecic bo oni nie znaja limitow i wymiarow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQra, Gdybyś nie wiedział okoń jest rybą naturalnie występującą w naszych wodach, jego pogłowie było kiedyś kilkaset razy większe i nie zaburzało to ekosystemu. Teraz gdy okoń jest rybą niemalże wytrzebioną ty uważasz go za chwasta. Gratuluje twojej wielkiej wiedzy. Zanim coś napiszesz zastanów się, bo tylko możesz wystawić się na pośmiewisko. Wybacz że staram się bronić NASZE wody przed obcymi gatunkami które robią więcej złego niż dobrego.

grzechuce, jest to niezdrowe, zgadzam się w 100% jednak Sum jest rybą rodzimą. A to że wypiera inne gatunki jest jedynie błędem naszych pierdzistołków z PZW.

Niemniej, koniec Off-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.