Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

TURAWA


Gość Wielgos85

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Wielgos85

Z piątku na sobotę na wale lekko naliczyłem się 30 wędkarzy to co gołym okiem sięgłem dookoła. Samochodów 22. Wszyscy łapią ale nikt nie opisuje rezultatów. Społeczność wędkarska ta obecnie schodzi na "psy". Każdy wędkuje i trzyma dla siebie wiadomości, dzielących się informacjami jest coraz mniej.

Ja z kolegą zajeliśmy stanowisko w piątek okolo 15. każdy z obecnych miał siatkę zamoczoną. Do wieczora trafiły się leszcze powyżej 45cm, Połowa wału pozostała na nockę. Sąsiad sąsiada trafił rewelacyjnie. Jak zanęcił miejscówkę wieczorem to o godz. 1.30 pierwsza sztuka , 10 min druga i kolejna. O 6.00 jak się zbierał to wymik jego był 16 sztuk 60-70 cm leszcza :roll: oraz 2 szt około 50cm. Trafił w zachcianki lewinych "łopat".

Mój wynik do 7 rano to 8 leszczy.

Ktoś jak był niech się dzieli na temat Turawy, lada moment sezon na sandacza i szczupaka.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

4 dni spinningowania na początek sezonu z kuzynem i ojcem, efekt 2 miarowe szczupaczki i sandacze oraz ok 20 niemiarowych sandaczyków i kilka niemiarowych zębatych. Ogólnie większość narzekała z początku sezonu choć paru szczęśliwców też widziałem z pięknymi sandaczami i szczupakami,widziałem również 3 hole sumików w przedziale 70-120cm zakończone sukcesem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym roku na wakacje może, ale szanse są pół na pół, wybiore się tam pod namiot, na tydzień.

Mam prosbę mógłby, ktoś przy najbliższej okazji porobić kilka zdjęć i wrzucić do tego tematu, mamy zamiar z rodziną zobaczyć jak tam wygląda, ostatnim razem byliśmy tam jak miałem półtora roku, a teraz mam lekko ponad 15;)

Z góry bardzo dziękuję, za udzielenie zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam po postach umieszczonych w dziale opolskie i się zastanawiam "złowiłem" "złapali" 12 , 15 , 16 , 18 leszczy 50-60 cm

czy naprawdę nikt nie zauważył w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką że w okręgu Opolskim obowiązuje LIMIT ILOŚCIOWY LESZCZA 10 SZTUK LESZCZA O WYMIARZE POW 35 CM NA WSZYSTKICH WODACH OKRĘGU ? Punkt .9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

Widzę że kolego powyżej piszesz jak kto opisuje ile sztuk. Nie wiem czy siedziałem minimum 24 godziny na wale, ale jak byś posiedział to są kolesie co od rana do południa mają komplet i zanoszą do auta. popołudnie kolejny komplet. co z tego że kontrola przeszła u nich jak mieli komplet i ani sztuki więcej w siadce. nie mają prawa przeszukiwania samochodu wiec są bezkarni. Wiec piszą 15,16,17,18, 20., 30 bo taki jest stan faktyczny na wale a kto ma władze żeby ich pogonić? "złowiłem", "złapali" a jedni "zabrali" a inni "wypuścili". Mam nadzieję że rozwiałem Ci trochę niewątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jutro wybieram się na Turawe, na Dylaki tak bardziej piknikowo bez kijów, więc jak będzie ktoś chytać ryby to popytam co i jak z leszczem i przy okazji porobię zdjęcia i wrzucę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie.

Czy nad jeziorem Turawskim da się jeszcze gdzieś zatrzymać pod namiotem na dziko? tak żeby móc spokojnie połowić rybki i ewentualnie popływać ??

Jeżeli tak to poproszę o jakieć namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da zatrzymać pod namiotem na dziko. Byłem tam wczoraj z rodziną zobaczyć miejsca, miało być bez kijów, ale jeden zabrałem i był to strzał w dziesiątkę bo złowiłem pierwszą rybę na tym jeziorzę. Leszcza nie znam wymiaru ale na oko to tak z 40cm. Za półtora tygodnia jade tam pod namiot na tydzień. Miejsca są i to dużo, stan wody wysoki bo plaża przykryta.

Kilka zdjęć.

Turawa1-0_hwaenqa.jpgTurawa1-0_hwaeepp.jpgTurawa1-0_hwaeepr.jpgTurawa1-0_hwaeepn.jpg

No i leszczyk, złowiony na ryż. Przepraszam, za jakoś ale fotka robiona telefonem.

Turawa-01_hwaeepx.jpg

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Uff, bogu dzięki już się bałem, że pech dalej mnie prześladuję.

Co mamy jechać na Turawe coś nam zawadza i myślałem, że tym razem też coś stanie na drodze, a jednak nie:).

Wielkie dzięki za info.

Mam jeszcze jedno pytanko jaki stan wody na rzece Libawce(Libawie)?

I czy woda zakwitła w tym roku równierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakwitem to nie ma problemu, tylko z tą rzeką, lubieliśmy tam jeździć zawsze było można trafić grubego leszcza, sporą wzdręgę, a w nocy mętnookiego, ale tym razem chyba nie będzie mowy o łowieniu w tym miejscu.

Poleciłbyś nam jakieś ciekawe miejsca na jedną noc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem.

Byłem na nocce na Turawie tak jak godołech z soboty na niedzielę.

Stan wody na Rzece Libawce, zaskakująco wysoki, taki jak był w lipcu, zakwit wody jest, ale połowić można, wcześnie rano smugi zielonego czegoś po wodzie pływały, ale z upływem czasu było tego co raz mniej.

Turawa-20_harpahr.jpg

Jak z rybą? Słabiutko. Jeden leszcz 43cm na rosówke w nocy, a tak przez te kilkanaście godzin bez brania? W nocy cisza, w dzień cisza, w południe cisza. Nie trefiliśmy na brania.

Duzo ludzi z spiningiem chodziło, coś tam poławiali zazwyczaj szczupaczki nie wymiarowe i mase okonie poniżej 18cm.

A spławy ryb nad ranem i wieczorem, coś pięknego...;)

Bynajmniej grzyby rosły :lol:

Turawa-20_harpahx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem.
jeśli od ostatniego posta mineło 40 minut czyli nie masz możliwośći edycji zakładasz nowego i nie przepraszaj za to :wink:

Całkiem niezłe zdjęcia :idea: (pomijając sprawę datownika) w pierwszym trochę przekrzywiona lina horyzontu (warto na to zwrócić uwagę robiąc następnym razem, będziesz miał idealne)

drugie natomiast jest źle opisane , oznaczało by, że wcale grzyby nie rosły :wink:http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej

Już nie pamiętam kiedy ostatni raz na Turawie byłem :???: , prawie co jesieni obiecuje sobie,że wybiore się na sandacza , ale zawsze coś wypadnie a jak już się odkręci to pogoda się spieprzy. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.