Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Haswing Osapian czy neraus? konkrety, porównanie


alan_w

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem na allegro silnika elektrycznego 55lbs:

osapian kosztuje 890zł ma śrubę 3 płatową ma 4 lata gwarancji podobo jest to dobry silnik doruwnujący nawet minn kocie która ostatnio się popsuła (takie opinie na innych forach gdzie ludzie się pytali o niego w tej firmie co podkręca silniki i sprzedaje przerobine z maximizerami) żeczywiście na stronce widać że gościu nastawiony jest głównie na minn koty i haswingi osapian, zachwala też śruby 3 płatowe.

Druga opcja to silnik neraus, dają 5 lat gwarancji, przysyłają ci części nawet do domu z tym że na jakimś forum ktoś pisał żę to fikcja z tymi częściami i żę po sezonie odda na gwarancje bo coś mu tam padło przy biegach a tak to same dobre opinie, ludzie strasznie nagadują żę sruba 2 płatowa przy tym silniku jest lepsza bo silnik ma mniej obciążeń itp tak napisał sprzedawca i pewnie powtarzaja jego słowa. koszt tego silnika to 800zł daja kapok gratis.

Koszt jaki moge przeznaczyć to 800zł ale na tego osapiana jak by naprawde był lepszy to już jakoś wyskrobie te 90zł. akumulator zastosuje 120ah zwykły samochodowy, przypne do niego miernik z obi i bedzie mi pokazywał napiecie jak spadnie do tych 10,70 to go odczepie, jakoś trzeba sobie radzić , prostownik mam to tylko 350zł za aku.

Wracjąc do silnika to wiem żę ten maximizer to fajna sprawa ale niestety nie mam pieniędzy i matrwi mnie to że te zewnętrzne na allegro czy tam w jakichś sklepach są do 40lbs a do 55 lbs nie widziałem więc jak już zakupie ten silnik to o dołożeniu tego cacka raczej zapomnij albo oddac do tego serwisu ale wtedy po gwarancji i wiadomo to bedzie wiecej kosztować.

Proszę was zatem o jakieś porady opinie część z was posiada pewnie te sprzęty niech coś napisze, są to nowe produkrty i w zasadzie nie ma jeszcze duzo złych opini bo użytkownicy krótko je eksploatują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja mam Neraus wprawdzie 40lb i katuję go niemiłosiernie. Na razie brak jakichkolwiek niepokojących objawów (używam go 2rok). Testowałem go kiedyś z Minn Kotą 50lb i śmigał równie szybko :) (trochę inne pontony, ale porównywalne masowo i wielkościowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się ciekawie jest już 3.0 dla neraus, do niedzieli coś kupie jak narazie prowadzi tańszy neraus, dzięki chłopaki bo zakup do tanich nie należy lepiej sie podpytać a i przyda się dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł jednak na osapian, nie będe się rozpisywał poprostu trzeba sobie wpisać http://www.mc-sklep.pl zadzwonić do właściciela na komórkę, ma w ofercie osapiany minnkoty nerausy i coś tam jeszcze powiedział że osapiany są obecnie najsilniejsze i że jako serwisant wróciły się może ze 2-3 sztuki za to neraus częściej wraca na gwarancje wspomniał jeszcze że te nowe minnkoty c się pogorszyły są gorzej wykonane i tam takie bzdety generalnie nakręcił mnie na tego ospiana nie wiem czy poprostu chce sie ich pozbyć czy jak ale mnie przekonał dzisiaj go zwoduje a prawdziwą żetelną recenzje to raczej zrobie za kilka lat jak sprzęt się sprawdzi albo nie. pozdrawiam temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Ospianem 55 zaliczyłem cały zeszły sezon nic się nie stało nic nie odpadło chodzi jak ta lala

jeden sezon to za mało żeby powiedzieć czy sprzęt godny polecenia okaże się po 3-4 sezonach ale wiem jedno że Mini Kotka od kumpla wysiadła w pierwszym sezonie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Najważniejsze to się przy zakupie nie podpalać :)

Ja akurat chciałem kupić Minn kote , i tez zadzwoniłem do tej firmy z Piotrkowa, oczywiście Pan wlasciciel zachwalał tylko Osapiana jakby inne marki w ogóle nie istniały !

Wczesniej poczytałem o firmie . Jest to serwis silników elektrycznych różnych marek , i logicznie myśląc: gość poleca tylko jedną bezawaryjną markę - jakby rzeczywiście tak było, to by stracił pracę nie byłoby co robić . Więc może poleca dlatego że ma największą stawkę za roboczogodzinę albo osapianów psuję się najwięcej i ma robotę :) Więc to co mowią sprzedawcy podziel przez dwa . A minn kote i tak kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam osapian 40lbs i aku kwasowy głębokiego rozładowania solar 100.

I Super sprawa napędza to 4m łódkę o wadze około 100kg bez załogi i gratów.

Pływam na jeziorach ale większości na rzece w 2 osoby i sprawuję się znakomicie.

Wykonany bardzo solidnie i zero problemów polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ja akurat chciałem kupić Minn kote , i tez zadzwoniłem do tej firmy z Piotrkowa, oczywiście Pan wlasciciel zachwalał tylko Osapiana jakby inne marki w ogóle nie istniały !

Wczesniej poczytałem o firmie . Jest to serwis silników elektrycznych różnych marek , i logicznie myśląc: gość poleca tylko jedną bezawaryjną markę - jakby rzeczywiście tak było, to by stracił pracę nie byłoby co robić . Więc może poleca dlatego że ma największą stawkę za roboczogodzinę albo osapianów psuję się najwięcej i ma robotę Więc to co mowią sprzedawcy podziel przez dwa . A minn kote i tak kupiłem

Osapian srapian, smoleńsk ....

Witamy kolejnego kolegę z krainy teorii spiskowej. To że oglądałeś dokument o aferze żarówkowej nie znaczy że na papę możesz wszystko do jednego worka wrzucać. Wolę zaufać takiemu osapianowi który wchodząc na rynek poza azjatycki stara się ulokować markę jako solidną (a nią naprawdę jest na ten moment) niż starej i wysłużonej Minnkocie która poza nakładem budżetu na wprowadzanie nowości zaczęła klepać swoje silniki właśnie w Chinach i "to co było kiedyś" już takie nie jest.

Mówiąc tu o produktach typu Endura czy Traxxis

40 lbs = 480W

480W/12V = 40A

100A/H/40A = 2,5H (przy maxymalnej mocy)

Ps. co z tymi OSAPIAN bo tez chce kupić. A w moim wedkarskim poleca Jaxon.

Jak się nie znasz na akumulatorach to się nie baw w pisanie takich bzdur... Akumulator pod większym obciążeniem niż znamionowe C20 ma mniejszą pojemność, przy C2 mogę się założyć że jest w okolicach 65-75Ah. Zależnie czy jest to akumulator kwasowy/żelowy/AGM/LIPO

100Ah to on ma jak go będziesz rozładowywał prądem C20, czyli 5 Amperami.

Mam osapiana 45LBS, w obwodzie mam zainstalowany amperomierz i na pontonie 360 żre na maxa 35A (wersja z maxymizerem i grubymi kablami zasilającymi)

Pisać o solidności lub nie, mogą jedynie ci którym coś padło albo się spaliło, to że działa i jest SUPER DUPER mogę napisać o Osapianie bo nadal działa, ale co z tego skoro jak na razie to wszystkich wszystkie silniki są super bo działają.

Odnośnie firmy MC-Sklep, bo już widać że niektórzy przed napisaniem swojego postu odmówili "Modlitwę Polaka":

Naprawdę nie wiem jak można mieć taki ból dupy że komuś się udało z biznesem i ma prawo na tym zarabiać po latach pracy nad silnikami z regualtorami obrotów.

Pewnie stanley00 nie kojarzy tej firmy z przed lat gdzie jako jedyni robili testy i wprowadzali na rynek własne układy do silników trollingowych.

38 lat a zachowujesz się jak bachor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.