Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feeder tani


Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję kupić jakiś kijek na grunt a konkretnie feedera łowiłem już na kumpla wędce wyciągnąłem kilka karasi i stwierdziłem że trzeba iść do przodu i zacząć łowić na grunt nie tylko na spławik. Ale nie wiem na co się zdecydować mam do wydania około 80-90 zł wiem że to nie dużo bo już trochę o tych wędkach czytałem ale nie chce wydawać więcej kasy ponieważ nie jeżdżę często na ryby a nie chce rzeby drogi sprzęt leżał w kącie. Także czekam na propozycję dodam że długość raczej 360 cw około 100g bo łowię na stawach rzeka raczej odpada. Myślałem nad MIKADO TRYTHON FEEDER 3,6m/100gr ale jak już powiedziałem jestem zielony o w tych sprawach czekam na propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja polecam Ci Kongera feedery, tanie i dobre. Od wielu sezonów używałem Kongera Air Cobrę, niestety połamałem ją na początku sezonu i chyba nie do dostania już. :sad: Tak więc na jego miejsce wleciał Kongera CARBOSPIRAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :mrgreen: posiadam feeder Mikado Trython 3,3m 100cw dałem za niego 95zł. i złego słowa o nim nie powiem! bardzo fajnie mi się na niego łowi ,dobrze pokazuje brania,czy też pracuje podczas holu , ogólnie polecam.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słyszałem o Mikada sporo nie najgorszych opini o Kongerze jednak mało słyszałem ale Konger ma więcej wyrzutu który jest mi chyba zbędny. Czekam na dalsze propozycję a co powiecie o Feederach Mistralla w tym samym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stawach sprawdzi się najlepiej light feeder tzn. 70g czy 80g c.w. to i tak będzie nadwyżka mocy a hol na delikatniejszym kiju jest zawsze przyjemniejszy, na spokojnych wodach stojących koszyczki 15g sprawdzają się świetnie więc nie przesadzaj z tym c.w. ;)

Jeżeli chodzi o pickery i feedery to łowiłem na bardzo tanie takie za kilkadziesiąt złotych i na takie za 500zł i uważam że dopiero od 150-200zł zaczynają się fajne feedery ale skoro szkoda ci kasy na kij to kup jakiś tani tylko nie przesadzaj z c.w. jeżeli będziesz odwiedzać tylko małe zbiorniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zalewy lub stawy nie polecam raczej kupować feedera. Oczywiście można w miarę komfortowo łapać ale aż takie duże cw oraz moc raczej nie jest potrzebna i nie daje tyle frajdy co łapanie przy użycie delikatniejszego pickera. Chyba że masz zamiar nastawić się na większe rybki np. karpie to przyda ci się mocniejszy kij.

Posiadam jednego pickera z serii Konger Carbomaxx konkretnie model 3 metrowy o cw do 40 g, który kupiłem za niezbyt duże pieniądze ale jestem z niego zadowolony i łapie mi się na tą wędkę na stawie zdecydowanie przyjemniej niż przy użyciu feedera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feedery o cw. 80-100-150 są raczej przeznaczone na rzeki, gdzie masz uciąg. Na jeziorka polecam Ci pickery

Nie do końca ;) Ja długo szukałem light feedera i znalazłem Shimano Alivio CX Light Feeder 70g i 3,3m i jest on naprawdę light mimo że wytrzyma 70g to rzuty koszyczkiem 15g + zanęta oczywiście ;) Naprawdę solidnie go wygina a szczytówką porusza nawet delikatna fala na szczęście w zestawie jest też druga sztywniejsza szczytówka ale to chyba nikogo nie dziwi, a raczej dziwi ale to że są tylko dwie :mrgreen: Nie wszystkie Feedery to sztywne kije niektóre nie wiele odbiegają od pickerów i są czymś pomiędzy pickerem a typowym feederm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie uważam,że najlepszą opcją dla ciebie będzie zakup Feedera o cw 70 lub 90g bo więcej nie ma sensu moim zdaniem.Feedery o cw 120-150g proponuję raczej pozostawić na rzekę.Od 4 sezonów posiadam dwa feedery również z serii Carbomaxx i spisują się fajnie ale myślę że również dobrym wyborem będzie feeder od Mistralla np ten Mistrall X-treme Feeder ponieważ słyszałem o tej serii iż są to całkiem udanie kije a co najważniejsze są obecnie są tańsze od Carbomaxxów i mają trzy szczytówki a do Kongerów dołączone są dwie.

O feederach Mikado się nie wypowiadam ponieważ nie miałem z nimi nigdy do czynienia, ale podejrzewam że w tym przedziale cenowym między tymi wszystkimi modelami większa różnica raczej nie będzie odczuwalna. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feedery o cw. 80-100-150 są raczej przeznaczone na rzeki, gdzie masz uciąg. Na jeziorka polecam Ci pickery

Nie do końca ;) Ja długo szukałem light feedera i znalazłem Shimano Alivio CX Light Feeder 70g i 3,3m i jest on naprawdę light mimo że wytrzyma 70g to rzuty koszyczkiem 15g + zanęta oczywiście ;) Naprawdę solidnie go wygina a szczytówką porusza nawet delikatna fala na szczęście w zestawie jest też druga sztywniejsza szczytówka ale to chyba nikogo nie dziwi, a raczej dziwi ale to że są tylko dwie :mrgreen: Nie wszystkie Feedery to sztywne kije niektóre nie wiele odbiegają od pickerów i są czymś pomiędzy pickerem a typowym feederm ;)

Arek, mam znajomego który nie ma feedera, więc łowi pickerem na rzece :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feedery o cw. 80-100-150 są raczej przeznaczone na rzeki, gdzie masz uciąg. Na jeziorka polecam Ci pickery

Nie do końca ;) Ja długo szukałem light feedera i znalazłem Shimano Alivio CX Light Feeder 70g i 3,3m i jest on naprawdę light mimo że wytrzyma 70g to rzuty koszyczkiem 15g + zanęta oczywiście ;) Naprawdę solidnie go wygina a szczytówką porusza nawet delikatna fala na szczęście w zestawie jest też druga sztywniejsza szczytówka ale to chyba nikogo nie dziwi, a raczej dziwi ale to że są tylko dwie :mrgreen: Nie wszystkie Feedery to sztywne kije niektóre nie wiele odbiegają od pickerów i są czymś pomiędzy pickerem a typowym feederm ;)

Arek, mam znajomego który nie ma feedera, więc łowi pickerem na rzece :mrgreen:

No i :?: Z mojej wypowiedzi wywnioskowałeś że uważam że pickery nie nadają się na rzekę :?: Fakt że medium lub heavy feeder będzie się lepiej sprawdzał niż picker ale mnie chodziło o co innego i mam nadzieję że większość forumowiczów prawidłowo zinterpretuje moją wypowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.