Skocz do zawartości
tokarex pontony

jeziora w okolicach Chojnic


neograf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow, cos malo tych wpisow dotyczacych poczatkow tegorocznego sezonu.

Ja probowalem lapac okonie ale...nie szlo, spotkalem kilku wedkarzy lapiacych roznymi metodami i u nich podobne spostrzezenia. Ryba jakby jeszcze "nie ruszyla". Co prawda widac juz okonie krecace sie po brzegach jezior ale nie chca brac. Woda w Brdzie zimna i bardzo metna, nie chciala brac takze biala ryba. Kolejne wypady na jezioro kilka km od Chojnic przyniosly dosc slabe brania malych leszczy i ploci. Postanowilem zasadzic sie na szczupaka na zywca i jakiez bylo moje zdziwienie, ze braly. Pierwszego maja jedna sztuka, drugiego dwie, nastepnie jeszcze jeden, wszystkie z "krzakow" blisko brzegu w trzcinach. Ataki zdecydowane, ryby waleczne. Nic dziwnego, iz nastapil tak dlugo oczekiwany wedkarski przyplyw adrenaliny. Spotkalem starych znajomych, ktorzy praktycznie kazdy sezon zaczynaja na tym samym jeziorze co ja, leszczy ani linow nie bylo widac, zestawy rzucone na grunt w kazdy rodzaj dna, wszelkiej masci zanety i przynety i nic! To troche dziwi bo woda w powierzchniowych warstwach blizej brzegu juz niezle nagrzana. Plywajacy zeznwali jednak, ze dalej az "piecze" w stopy wiec byc moze glebiej jeszcze zima...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja nastawiłem się na białą rybe, głównie na lina. Efekty narazie słabe. Podszedł jedynie leszcz pojedyńcze sztuki w okolicy 40cm. Łowie na głębokości 2m i kilka dni nęce i nic. Woda chyba jeszcze za zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

witam Kolegow,

jak tam wakacyjny okres na jeziorach w okolicach Chojnic, bo cos cicho sie zrobilo? Chyba warto odswiezyc temat. Ja cesto wedkowalem w lipcu i sierpniu w Sworach na jez. Karsinskim i ujsciu Brdy. Wyniki byly bardzo mizerne w porownaniu z latami poprzednimi. Ale coz, ogolna sytuacja byla, z tego co sie orientowalem, bardzo kiepska. Moze to po prostu gorsze lato. Lipiec to totalna lipa, jesli chodzilo o polowy okonia, jak i ialej ryby. Brania zaczely sie dopiero z nadejsciem "lata", pod koniec lipca. Tylko raz, jedyny raz trafilem na doskonaly dzien, pod wzgledem bran pieknych okoni. Znajomi potwierdzali tylko moje obserwacje. Ryba brala bardzo slabo, czesto znikal z ujscia zywiec, co nie jest dobrym sygnalem.

Z poczatkiem wrzesnia, postawilem na szczupaka, ktorego bez powodzenia szukalem latem. Odwiedzialem 4 razy jez. Gluche kolo Chocinskiego Mlyna. Dobrze znane wedkarzom (a i klusownikom podobno niestety tez). Dwa razy bylem pospiningowac - efekt 2 szczupaki (wierzcie lub nie w pierwszych rzutach - jeden na Alge 3ke drugi na wobka czerwona glowka, bialy grzbiet tzw. chora). 2 razy probowalem sil na zywca - efekt 3 szczupaki wiec srednia wyszla niezla. Skoro ja czulem juz w powietrzu jesienne ochlodzenie wieczorami i szybciej zapadajacy zmrok, tym bardziej czul to chyba drapieznik. Na pocatek to tyle z podsumowania sezonu wakacyjnego a co u kolegow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 months later...
Źle mnie zrozumiałeś to zakaz połowu ryb przez rybaków a nie zakaz wędkowania

Też słyszałem o tym zakazie n j. Spierewnik, nałożonym na rybaków, ale ile w tym prawdy, nie wiem.

Może wie ktoś czy tej zimy ciągnęli sieci pod lodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, też jestem ciekawy czy w tym roku coś ciągneli w zeszłym roku to masakra była jezdziłem tam, od marca do 1 czerwca mieli wszędzie sieci kazda zatoka odgrodzona ściagneli sieci dopiero 1 czerwca i niewiem czy wszystko wyciągneli ale w porownaniu do roku 2011 gdzie połowy były zacne do w 2012 było bardzo mizernie złowiłem może z 2 leszcze :( dołaczam sie do pytania kolegi wie moze ktoś czy w tym roku rybacy szaleli? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam. Byłem dzisiaj rano na Spierewniku, brała tylko drobna ryba. Na Lina za wcześnie. Okoń lub Szczupak ganiał po trzcinach drobnice, prawdopodobnie płoć się trze.

Jutro lub w niedziele znowu pojadę sprawdzić czy Liny podchodzą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem dzisiaj rano na Spierewniku, brała tylko drobna ryba. Na Lina za wcześnie. Okoń lub Szczupak ganiał po trzcinach drobnice, prawdopodobnie płoć się trze.

Jutro lub w niedziele znowu pojadę sprawdzić czy Liny podchodzą.

Pozdrawiam

I jak kolego :) byłeś na spierewniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tak byłem w niedziele rano, parę Płoci, Wzdręg i drapieżny Krump. Kolega w sobotę popołudniu łowił to samo. Teraz dopiero na wekend, może już w piątek wieczorem podjadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witajcie. Jakoś ostatnio ucichł temat jeziora śpierewnik. Chyba rzeczywiście to co koledzy piszą o wybrykach rybaków sie sprawdziło i jest klapa. Może jeśli byl zakaz sytuacja sie poprawi... Zamierzam tej zimy kiedy tylko będzie lód wybrać sie na to jezioro i okoliczne stobno. Mam szanse tam na grubszego leszcza? Może ktoś z okolicznych wędkarzy pomoże. W okolicach Czerska do 20 km chyba innych jezior tego typu nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.