Skocz do zawartości
tokarex pontony
Romcio.fish

Team Dragon Silver Edition Feeder 4,2 m/do 120 g

Recommended Posts

Team Dragon Silver Edition Feeder 4,2 m/do 120 g

wedziska.jpg

Specyfikacja techniczna:

producent: Dragon

model: Team Dragon Silver Edition Feeder

ciężar wyrzutu: do 120 gramów

dołączone szczytówki wymienne 3 sztuki

przeznaczenie: łowienie gruntowe z zanętnikiem (koszyk, sprężyna itp.)

Dodatkowy osprzęt w zestawie:

miękki pokrowiec, rurka ochronna na szczytówki.

Sprzęt posiadam od i jak często używam:

2 wędziska kupione wiosną 2009 r. Używane do wędkowania w rzece, zbiorniku zaporowym, sporadycznie w jeziorach naturalnych. Częstotliwość: rocznie średnio licząc 1 dzień w tygodniu.

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy:

w rzekach: kleń, brzana, leszcz, okoń, boleń na trupka ; w jeziorach: płoć, leszcz, karaś, amur, karp, szczupak i mały sum na trupka. Jeśli chodzi o wielkość złowionych ryb, to kształtują się przeciętnie: leszcz 2,6 kg, brzana 3,02 kg, szczupak 5,45 kg, boleń niecałe 2 kg, karp 6,57 kg.

Podoba mi się w nim to, że... czyli + :

+ starannie wykonane

+ poszczególne segmenty od strony nasadowej wykończone są metalowym pierścieniem wzmacniającym

+ estetycznie

+ blank jest smukły i elegancki

+ łatwo dobrać odpowiednią szczytówkę, ponieważ posiada ich 3 szt.

+ dobrze trzyma zaciętą rybę (bardzo mało spięć ryby z haczyka)

+ posiada progresywne ugięcie pod rybą

+ można używać wędzisko w rzece i w jeziorze

+ można używać wędzisko jako drgającą szczytówkę oraz na podpórkach w połączeniu z sygnalizatorami typu elektroniczne i swingery

+ długość 4,2 m pozwala na łatwe wędkowanie w rzece i w jeziorze, gdy trzeba utrzymać więcej żyłki nad wodą (roślinami)

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - :

- sporo kosztuje :cry:

- nie wiem, czy to można zaliczyć na minus, otóż w rwącym nurcie wędzisko ugina się więcej niż sama szczytówka – chodzi mi o bardzo szybki nurt Wisły, Dunajca, Warty. Mnie osobiście to trochę irytuje, bo lubię sztywne wędzisko i pracującą samą szczytówkę. Z drugiej strony rzecz biorąc, tym wędziskiem świetnie się wędkuje w spokojniejszej rzece, a takich jest więcej w moich łowiskach.

Od momentu posiadania działa bez zarzutu:

Przez te lata nie wysiadła żadna część w wędziskach. Uważam je za mało awaryjne, trwałe.

Sprzęt był dawany do naprawy:

Nie.

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model:

Na najszybszy uciąg rzeczny wybrałbym inny model, na pozostałe rzeki i jeziora – może być ten właśnie model Team Dragon SE.

Koszt sprzętu:

Bardzo duży sklep wędkarski internetowy, odpowiednio za 120 g c.w.: 456 zł i 479 zł.

Używam w komplecie z:

Kołowrotek Okuma Travertine Baitfeeder 45 - 2 sztuki.

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia:

Jestem zadowolony z używania, ma na to wpływ wiele czynników, ale najważniejszy z nich to trzymanie ryby słabo zapiętej. Możliwe to jest dzięki łagodnemu ugięciu wędziska podczas holowania, i co najważniejsze, wędzisko amortyzuje karpia 6 kg i karasia 0,4 kg.

Po założeniu najtwardszej szczytówki można użyć feedera do łowienia np. karpi, leszczy z użyciem sygnalizatorów różnego typu. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają specjalistycznego sprzętu karpiowego.

Z tego wędziska można daleko zarzucić.

2724391tdsefeeder.jpg

ugiecie.jpg

leszcz.jpg

ugiecie2.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragon