Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Plecionka daj w koncu kakretna odp.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szykam w necie i nie moge sie doszukac kakretnej odpowiedzi na temat ile plecionki na szpule. Mam kolowrotek szpula 0.18-215 0.20-175 0.25-110 wchodzilem na kalkulator i obliczyl mi ze zylke o sre. 0.22 wejdzie 144 m

Chcialbym zakupic plecionke o srednicy 0.22 badz 0.20 ale nie wiem ile takiej plecionki zmiesci sie na szpuli mojego kolowrotka z gory dzieki za odpowiedz

Plecionka konger CarboMaxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeżeli ktoś odpowie Ci konkretnie, na to pytanie to świadomie, lub nie- ściemni. Plecionki nie mają zasadniczo ściśle określonej grubości, a to, co producenci piszą na opakowaniach to ściema, aczkolwiek z mojego doświadczenia obstawiałbym, że wejdzie Ci tam max 100metrów. A swoją drogą dlaczego chcesz nawinąć tak grubą pletkę na tak mała szpulę (kołowrotek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zacznij od podania mocy plecionki .. średnica to ściema w pletkach (coś co nie ma okrągłego przekroju nie może mieć średnicy) i firmy/modelu linki

pletka 0.22 takiego np mistrala może odpowiadać średnicą żyłce 0.35 i grubiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam rozwiazelem problem kosztem kolowrotka wczoraj kupilem plecionke 0.19 135 m

firmy mistrall SHIRO 39 zl. myslalem ze wejdzie na ten kolowrotek 0.18-215 0.20-175 0.25-110 ale okazale sie ze jeszcze pol plecionki zostalo mi do nawiniecia zalozylem 2 kolowrotek a mianowicie 0.25 260 0.30 160 0.35 120 i mozna powiedziec ze idealnie do tej plecionki pasuje mozna nawinac jeszcze jakies pare metrow bo do kantu brakuje paru milimetrow ale to szczegol pozniej zrobie zdjecie i pokaze jak plecionka lezy na szpuli moze kiedys komus sie przyda mniej wiecej ile takiej plecionki wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam rozwiazelem problem kosztem kolowrotka wczoraj kupilem plecionke 0.19 135 m

firmy mistrall SHIRO 39 zl. myslalem ze wejdzie na ten kolowrotek 0.18-215 0.20-175 0.25-110 ale okazale sie ze jeszcze pol plecionki zostalo mi do nawiniecia zalozylem 2 kolowrotek a mianowicie 0.25 260 0.30 160 0.35 120 i mozna powiedziec ze idealnie do tej plecionki pasuje mozna nawinac jeszcze jakies pare metrow bo do kantu brakuje paru milimetrow ale to szczegol pozniej zrobie zdjecie i pokaze jak plecionka lezy na szpuli moze kiedys komus sie przyda mniej wiecej ile takiej plecionki wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem podawane średnice plecionek są o kant tyłka roztrzasnąć

shiro niby 0.10 ma faktycznie 6kg deklarowanej mocy ale średnica na moje oko odpowiadająca żyłce 0.22-0.25 co nie zmienia faktu ze za tą kasą całkiem okrągłe pletki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.