Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Fotel do pontonu


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu chwaliłem się nowym nabytkiem od mikołaja. Fotel do łódki - kajaku plus obrotowa podstawa. Plan był taki żeby spiąć to razem i więcej nie męczyć kręgosłupa na pontonie.

f373af46a4b2af21med.jpg

77886f677b548054med.jpg

e67df4b422f65f42med.jpg

4adc27844d345bdemed.jpg

Zdecydowałem się na mocowanie fotela razem z obrotnicą do ławki za pomocą motylków z racji łatwiejszego montażu. W razie czego zawsze mogę odczepić fotel od ławki.

Fotel i obrotnicę znalazłem na znanym serwisie aukcyjnym. Koszt to około 100 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Fajna rzecz, ale mam małą uwagę - główki od śrub chyba trochę za bardzo wystają - przyda się je wymienić na takie z płaskimi zakończeniami (nic się nie będzie wbijać w tyłek).

No i trochę kocur przepłaciłeś :wink: , to jest polipropylenowy fotelik stadionowy, który w innym miejscu na tymże portalu aukcyjnym znajdziesz w cenie 18zł http://allegro.pl/siedziska-stadionowe-fotel-krzeselka-na-stadion-i1367299872.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesio, główki nie wystają tak bardzo a przez poduchę nie czuć ich. Sprawdzałem i wiem że księżniczką na ziarnku grochu nie jestem :mrgreen: Docelowo mam zamiar wymienić je na inne. Myślę o wpuszczanych łbach z imbusem w środku. To powinno ułatwić ewentualny montaż/demontaż. Jak znajdę i dopasuję to pochwalę się.

Dzięki również Lesio, za tego linka do krzesełek. W życiu bym nie pomyślał żeby szukać w sprzęcie stadionowym :roll: Mikołajowi nie powiem że przepłacił bo będzie wkurzona chodziła do końca roku :twisted: A najlepsze jest to że to też allegrowicz ze Szczecina. No cóż drugi fotel kupi się po kosztach :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur, nawet jak będą wpuszczane śruby, to i tak raczej trzeba dać podkładkę pod łeb, aby była większa powierzchnia trzymająca i nie doszło potem do przypadkowego wyrwania. No i chyba jednak lepsze będzie wejście pod śrubokręt niż imbus - w razie potrzeby odkręcisz nawet scyzorykiem. Jeżeli natomiast fotelik ma być sprzężony na stałe z obrotnicą i dopiero całość chcesz odkręcać od deski pontonowej, to alternatywą są również nity + podkładka od dołu - w tym przypadku najmniej będzie czegokolwiek wystawać.

Sam fotelik byłby jeszcze bardziej ok, gdyby miał trochę dłuższe oparcie - sam szukam czegoś podobnego do łódki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nitach myślałem tylko nie wiem jak z wytrzymałością. W końcu moja waga oscyluje przy około 95 - 100 kg :roll: Może opcja 8 nitów zamiast 4 będzie lepsza :?: Wszystko jest do przemyślenia i jak na dzień dzisiejszy do testów na "sucho". Pewnie kilka wypadów na wodę zweryfikuje to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.