Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rozpoczęcie tegorocznego sezonu szczupakowo-boleniowego


Lesio

Rekomendowane odpowiedzi

Po wyprowadzeniu z błędu kilku znajomych, doszedłem do wniosku, że ku przestrodze warto napisać o tym, iż sezon na szczupaka/bolenia rozpoczyna się w tym roku dopiero od niedzieli, tj. standardowo - 1 maja.

Wiem, że bywa z tym mały problem, ponieważ sporo osób sądzi, iż można zaczynać już w sobotę, wszak zgodnie z RAPR (§ 8.4) oraz rozporządzeniem ministra rolnictwa w sprawie połowu ryb...(§ 7.2):

Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień.

Tyle tylko, że sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dokładnie! Już kilku znajomych przekonywałem, ale oni swoje...

Ustawowo wolne od pracy są święta państwowe, niektóre kościelne oraz wszystkie niedziele! Pracodawca nie ma obowiązku udzielać nam wolnej soboty. Zamiast soboty może ustalić dowolny dzień tygodnia, gdyż Kodeks Pracy mówi o wolnej niedzieli i jeszcze jednym dniu tygodnia. Sobota jest wolna ZWYCZAJOWO.

Dziękujemy za zwrócenie uwagi, Lesio, tym tematem uratowałeś niejednemu wędkarzowi sezon i... legitymację członkowską :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.