Skocz do zawartości
tokarex pontony

wędka match do 150zł


lake fishing

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Akurat mam Primaxa i jestem bardzo zadowoloy. Lekka, wygodna, wyraźnie twardsza, ale też trochę cięższa niż np. seria Vega. Bardzo dobra na odległościówkę i lekki spławik też. W sklepie zapłacisz 130~150 PLN, na Allegro trochę taniej, mogę ci polecić uczciwego sprzedawcę.

To jest oczywiście moje prywatna opinia o tych kijkach, ale ja mam słabość do sprzętu Kongera :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Witam!

Mam prośbe, moglibyście mi pomóc wybrać odpowiednią odległościówkę. Na zakup przeznaczyłem 130 zł. Czekam na odpowiedzi z propozycjami lub jeśli ktoś ma wędzisko w tej cenie o krótką opinię.

Z góry dziękuje :)

Nie śmiejcie sie z funduszy... mam więcej ale potrzebny jest mi jeszcze kołowrotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuje splawikowej wedki. Ma mi sluzyc do lowienia w jeziorze na odleglosci okolo 15 - 20m, glebokosc 1,5-2m. Natawiam sie na liny, karasie, karpie i wieksze leszcze. Nie wiem co wybrac odlglosciowke (ale zniechcecaja mnie troche te male przelotki) moze jakis teleskop albo skladowa wedka z "normalnymi" przlotkami ? Cchialbym zmiescic sie w stowce ale jak bedzie trzeba to troche doloze.

Wylukalem w sieci cos takiego, mial ktos do czynienia? Prosze takze o inne propozycje :grin:

Byron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zniechcecaja mnie troche te male przelotki

jak to w każdej odległościówce :wink: Co do odległościówki to ostatnio macałem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item406192402_mikado_trython_match_4_2m_wegiel_nowosc_2008_.html

znajomy ma od niedawna,jak narazie wszystko ok,testowana głównie na linach i muszę powiedziecieć że nawet nawet.

Potrzebuje splawikowej wedki. Ma mi sluzyc do lowienia w jeziorze na odleglosci okolo 15 - 20m

Też łowię na takich odległościach z tym że w starorzeczu,kupiłem niedawno http://www.allegro.pl/item405467734_carbomaxx_konger_420_25gr_tele_float_promocja.html dość delikatny sprzęt,po zacięciu lina powyżej 1kg jest naprawdę ciekawie,wędeczka pracuje wspaniale amortyzując odjazdy ryby :wink: Jeśli masz czyste od roślinności miejsce to śmiało możesz kupować,wędeczka niczego sobie;cena śmieszna;jakość i wykonanie super no ale przeciez to konger :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
(ale zniechcecaja mnie troche te male przelotki)

To zależy od danego modelu... Łowię feederami, gdzie przelotki są całkiem malutkie i wszystko jest ok :grin: W większości odległościówek przelotki są ok - przecież odległościówki są stworzone do spławikowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129, zgodze sie z tym co piszesz. Moje watplowiosci budzi glownie ten nieszczesny stoper o ktorym na forum bylo juz dosc szeroko pisane, bo nie wykluczam ze czasem bede wedkowal na wiekszych glebokosciach i boje sie ze nie uda mi sie samemu zrobic tego stopera nitkowego a jak wiadomo ten gumowy nie przjedzie.

stocha, Rowzniez ogladalem to Mikado, ale chyba niedawno bylo pisane ze jest trasznie miekka czy to prawda?

Co do kongera czy ta wage strasznie czuc w rece, bo do tej pory uzwalem do tej metody zwyklego teleskopu z bazaru i boje sie ze bede mial to samo a chodzi mi glownie o porecznosc. A i jeszcze jedno w miejscu ktorym lowie strasznie duzo ziela nie ma ale jezeli ryba pojdzie mi 10m w bok to juz jest przy trzcinie gdzie ziela jest duzo i to twardego, tak wiec czy stosujac grubsza zylke da rade nad ryba w miare zapanowac czy to bedzie typowa jazda do wymeczenia ? Chcialbym tego w miare mozliwosci uniknac bo wypuszczam ryby. A i jaka jest akcja tego Kongera?

Dzieki za zainteresowanie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
a jak wiadomo ten gumowy nie przjedzie.

Są różne wielkości stoperów - u mnie w feederze przelotki są malutkie, a przy mniejszych stoperach jest ok - przy rzucie troszkę przeszkadza, ale przechodzi przez przelotki i leci dość daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikado, ale chyba niedawno bylo pisane ze jest trasznie miekka

Mi właśnie wydawało się całkiem na odwrót,seria trython to wędki wytworzone z kompozytu węglowego.Nad wodą praktykowałem ją przez kilka rzutów i wydawała się raczej sztywna a zacięcia bardzo dynamiczne i szybkie.

Co do kongera czy ta wage strasznie czuc w rece

Ta wędeczka do której dałem linka kilka postów wyżej jest bardzo lekka więc bez obaw o ciężar :wink: Mam od czerwca i narazie mnie nie zawiodła.

A i jeszcze jedno w miejscu ktorym lowie strasznie duzo ziela nie ma ale jezeli ryba pojdzie mi 10m w bok to juz jest przy trzcinie gdzie ziela jest duzo i to twardego, tak wiec czy stosujac grubsza zylke da rade nad ryba w miare zapanowac

Raczej jest to nie możliwe,miałem kilka takich sytuacji kiedy lin uciekł w gąszcz grążeli i o siłowym wyciągnięciu nie ma mowy,jest to poprostu w miarę delikatna wędka jak na lina.

A i jaka jest akcja tego Kongera?

raczej paraboliczna,wędeczka podczas holu pracuje na całości(może troszkę przesadziłem) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne wielkości stoperów - u mnie w feederze przelotki są malutkie, a przy mniejszych stoperach jest ok - przy rzucie troszkę przeszkadza, ale przechodzi przez przelotki i leci dość daleko :)
a czy po takim większym, szarpiącym stoperze, lekki zestaw spławikowy nie plącze się aby zbyt często po rzucie? :wink:
boje sie ze nie uda mi sie samemu zrobic tego stopera nitkowego a jak wiadomo ten gumowy nie przjedzie.

Bzdura, uda Ci się :roll: potrzeba tylko trochę wprawy, taki węzeł wiąże się łatwiej niż najprostszy węzeł do wiązania haka, jedyne kryteria to zrobić go dokładnie, starannie i stopniowo z wyczuciem zaciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
a czy po takim większym, szarpiącym stoperze, lekki zestaw spławikowy nie plącze się aby zbyt często po rzucie? :wink:

Może jestem magikiem, ale nic się nie plącze - przy większych jedynie stoper zmieniał miejsce na żyłce - ale przy mniejszych jest ok :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dziś skończył życie mój teleskop york po 6 latach użytkowania .Więc chce kupić matchówkę 3 częściową do 120zł 3,6-3,9m jaki model wybrać? mikado trython match ,konger carbomaxx match czy coś jeszcze innego?

Posiadam kołowrotek okuma sting ray rd 330 match.

Droższe wędki mnie nie interesują york 6 lat temu kosztował 60zł i służył bardzo dobrze.A za nazwę browning czy jakąś inną nie mam zamiaru płacić :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.