Skocz do zawartości
tokarex pontony

kołowrotek do Feedera


dawid27154

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję zakup Feedera 3,60m cw 100g a co za tym idzi zakup kołowrotka do tego kijka chciałbym przeznaczyć na to 100zł nie mam jakiś wymagań typu wolny bieg jak będzi to dobrze jak nie to nie jest mi on raczej zbędny przy łowieniu na Feedera także co polecacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
nie mam jakiś wymagań typu wolny bieg jak będzie to dobrze jak nie to nie jest mi on raczej zbędny przy łowieniu na Feedera

Oprócz że jest on zbędny przy drgającej to zwiększa on cenę kołowrotka.

W innym temacie poleciłem ci feedera w wersji light więc jeżeli się zdecydujesz na coś delikatnego i finezyjnego to zastosuj do tego kija kołowrotek spławikowy najlepiej typu Match np. ja rozważam kupno młynka Okuma Carbonite 2M http://allegro.pl/listing.php/search?category=13462&sg=0&string=Okuma+Carbonite+2M za 115zł lub Dragon Maxima HS Match za 200zł http://allegro.pl/listing.php/search?string=Dragon+Maxima+HS+Match&category=13462&sg=0 o tym drugim można znaleźć w internecie dużo dobrych opinij ale niestety o tym tańszym nie ma nic bo to nowość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem przyglądałem się już temu kołowrotkowi z Okumy. Masz rację rozważałem kupno tego co mi zaproponowałeś czyli delikatniejszego Feedera. Ale raczej sie nie zdecyduję bo nie mam kart wędkarskiej (jeżeli uzbieram kase to planuję zrobić jeszcze w tym roku). A ten młynek do lekkiego zestawu plus ten Feeder zbytnio mi nie odpowiadają bo po ewentualnym zrobieniu karty moim docelowym łowiskiem byłby zalew o powierzchni 50 ha (9 km od domu) więc rozumiesz byłbym tak kilka razy w tygodniu a taki light byłby tam złym wyborem dlatego planuję kupić zestaw który będzie miał cięzar wyżutu około 100 g by ewentualnie tam łowić. I wycholować dosyć sporą rybę (karp, amur) Więc jakieś jeszcze propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że się lekki feeder na dużym zbiorniku nie sprawdzi to się nie zgodzę bo ja swoje Alivio 70g zabieram nad zalew sulejowski na sprężynę ale do połowu dużych karpi to faktycznie może być nie bardzo, wprawdzie wujek na feedera 80g wyholował bez większych problemów karpia 5kg ale z dwucyfrowym miśkiem mogłyby być problemy :roll:

Jak się nastawiasz na duże ryby to kup feedera oznaczonego jako heavy to będzie jakieś 140-160g c.w. i do tego spory młynek z żyłką 0,30mm

Z czystym sumieniem mogę polecić kołowrotek Okuma Travertine rozmiar 40 http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-travertine-40-fd40-wysylka-0zl-i2378269487.html

Ja miałem dwa sezony Travertine Baitfeeder FD 45 http://allegro.pl/okuma-travertine-baitfeeder-fd-45-promocja-i2363557188.html teraz ma ją ojciec bo mi jest już nie potrzebna a jemu się bardzo podobała i nie ma się czemu dziwić bo jest bez wad, dobrze wykonana, spasowana, dobrze układa żyłkę, ma precyzyjny hamulec i można by tak bez końca jak za te pieniądze to nie ma sobie równych jak poszukasz na forum to znajdziesz dużo dobrych opinij o tym kołowrotku ;) Wersja Baitfeeder (z biegiem wolnej szpuli) jest sporo droższa ale wersja "podstawowa" prawie mieści się w twoim budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.