Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

feeder na jeziora/stawy


zrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Chcialbym zaczac przygode z feederem i chyba potrzebuje pomocy z dobraniem sprzetu.. Nie bardzo sie na tym znam wiec wole posluchac rad innych. Bede potrzebowal wedki i kolowrotka na jeziora i stawy hodowlane. Ryby to takie jakie glownie tam plywaja czyli leczszcze, karpie itd... Kwota jaka moge przeznaczyc na kupno tego zestawu to okolo 500 zloty. Jesli jakies dodatkowe informacje bylyby potrzebne to prosze zadawac pytania. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

zrz, takich tematów na forum jest już masa. Poczytaj je bo jak każdy nowy na tym forum zaraz dostaniesz ostrzeżenie :lol: No i przeczytaj dokładnie regulamin forum (jak uda Ci się go znaleźć) - jest podwieszony w np. tematach ogólnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem forum i nie natknalem sie na zaden temat, ktory odpowiedzialby na moje pytanie... Nie wiem co wybrac na jezioro akurat w tym przedziale cenowym. Zazwyczaj jest mowa o rzekach.. Jezeli jest tak trudno udzielic odpowiedzi to niestety bede zmuszony polegac na sprzedawcy, ktory raczej bedzie probowal mi wcisnac cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrz, feeder zazwyczaj jest wyposarzony w dwie (więcej) szczytówki. Różnią się one "ugięciem" czyli twardsza jest na wody płynące a miększa na stojące. Długość zależna powinna być od miejsca w którym wędkujesz - generalnie dłuższa wędka lepsza - ale jeśli za plecami masz np. krzaczory to możesz miec problem z podaniem zestawu. 3.6m wydaje się uniwersalą długością. Co do cw. to jeśli w grę wchodzą wody stojące to między 40g a 60g powinien być OK ale ja bym radził kupić z nieco większym np. 90g wtedy i na rzeczce da radę powędkować. Oczywiście skoro czytałeś forum to wiesz że na rzeke - zwłaszcza z dużym uciągiem to też będzie za mało i wtedy lepiej mieć cw około 110g 120g. Duży cw w niczym nie będzie przeszkadzał gdy będziesz wędkował na wodzie stojącej.

Co do marek to Polecam Shimano - wędki są dobrze wykończone, dobrej jakości i za niewygórowaną cenę. Odradzam jak zwykle Jaxona (znajdziesz na forum 1000 postów dlaczego) oraz Mikado (jw) Zresztą przy zakupie kieruj się marką a nie ceną - to zwykle dokonasz dobrego wyboru.

Kołowrotek - wybór może być tylko jeden - Shimano Catana FA lub Nexave FA rozmiar 4000. Nie jeden przetrenował już tego kręcioła i zwarzywszy jego śmieszną cenę naprawdę jest wart polecenia - stosowny wątek również znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś z Robinsona. Sam używam Robinsona Lumixa ale oglądałem wczoraj Robinsona Xenona cw 90g bardzo przyjemna wędeczka kosztowała 128zł. Jeśli chodzi o kreciołka to ja używam Mikado Ultrafiolet 3008. Sprzęt wyciągnął już wiele kilogramów ryb i nigdy nie zawiódł. Co do długości to wedle uznania.3,6m lub 3,9m. Przed dokonaniem zakupu przemyśl dobrze decyzję co do cw gdyż może się okazać że zechcesz powedkować na rzece i jak kupisz z mniejszym ciężarem no to niestety. Podzielam zadanie Tomaszka w żadnym wypadku Jaxon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperalem troche i wydaje mi sie ze kolowrotek Shimano Catana FA4000 bedzie bardzo odpowiedni i nie ma chyba co doplacac 100 do nexave.

Co do wedziska...

Shimano Catana AX Feeder Multi Heavy (390zl):

-długość: 3,60/4,20m

-długość transportowa: 147cm

-waga: 325g

-ilość przelotek: 17

-ilość elementów: 5

-ciężar wyrzutu: 110g

Shimano Wędka Beast Master Feeder 369,90zł -

dl - 390

waga 312

ilosc sekcji 4+3 tip

ilosc przelotek 15

c.w do 110

Ktora bys mi bardziej polecil? A jesli cos innego to chetnie poslucham rady...

A, pytanie do tego pierwszego wedziska - Catana - co to znaczy ze dlugosc jest 3.60/4.20, mozna ja dostosowac do takiej dlugosci dodatkowym elementem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Catany to pierwsze słyszę żeby był model ze zmienną długością - ale może taki wypuścili (AX) - ja takiej Catany nie widziałem, widziałem model BX. Co do cen to jestem szczerze zdziwiony że Beast Master jest tańszy od Catany - a skoro tak to tego bym doradzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu sie to i na rzeke tez bym czasem z nim wyskoczyl, wiec moje pytanie czy c.w 110 bedzie tez sie jako tako sprawowal. Wedkowac bede na wisle - Warszawa. Pewnie obszar kepy tarchominskiej i kanal zeranski. Mam nadzieje ze wiecie o czym mowie poniewaz nie wiem jakie tam sa wody i sila nurtu... :( Co do wedki dobrze, wiec beast master.

Dziekuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu sie to i na rzeke tez bym czasem z nim wyskoczyl, wiec moje pytanie czy c.w 110 bedzie tez sie jako tako sprawowal. Wedkowac bede na wisle - Warszawa. Pewnie obszar kepy tarchominskiej i kanal zeranski. Mam nadzieje ze wiecie o czym mowie poniewaz nie wiem jakie tam sa wody i sila nurtu... Co do wedki dobrze, wiec beast master
Tomaszek długo (często) katujesz tę catankę? Jak chamulec?
Odpowiem jedocześnie. Cały sezon 2006 (od czerwca) wędkowałem na Wiśle w Warszawie (okolica kępy tarchomińskiej ;):lol: ) mniej więcej 2 - 3 razy w tygodniu a weekendy na łowiskach z woda stojącą - i tak do końca października. Na Wiśle w danej lokalizacji używałem kwadratowego koszyczka 80g i wędka z cw 110g sprawdzała się bardzo dobrze. Może chwilami w szybszym nurcie przydał by się cięższy koszyczek ale naprawdę bez przesady. Na stojącej tą wędką łowiłem nawet koszyczkiem 5g i nie było z tym żadnych problemów.

Teraz co do kołowrotka to używałem go z tą właśnie wędką i nie mam najmniejszych zastrzeżeń - zresztą za kilka dni (mam nadzieję) przyleci tu do mnie i żywię przekonanie że będzie się sprawował równie dobrze.

Acha - opisywanym sprzętem również próbowałem wędkować z plaży w Darłówku (z mizernymi efektami oczywiście) ale kołowrotek zniósł to dzielnie tzn. trochę słonej wody też mu nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.