Skocz do zawartości
tokarex pontony

Topiołki


jmk81

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Prosze Bardzo ;)

Topiołki jest młodym zbiornikiem (powstał 3 lata temu) położonym w miejscowości Piaski Brzóstowskie, gmina Ćmielów. ;) Wczesniej były tu stawy(glinianki) w których jak nazwa wskazuje utopilo sie wiele osób. Ja osobiscie nie pamiętam kiedy ostatnia osoba utonełą ( 15 lat mieszkam nie opodal bo w Ćmielowie)

Powierzchnia to około 6 hektarów.

A wygląda to tak : http://www.piaski.ath.cx/index.php?option=com_zoom&Itemid=2&catid=27

Dojechać możemy : http://www.piaski.ath.cx/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=8&Itemid=15

Szczegółowy dojazd robiony w paincie : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e910fe63a28c4e4d.html

Jadąc od Ostrowca Św drogą nr 755 mijamy miejscowosci: Goździelin, Bodzechów, Grójec, Brzóstowa. W tej ostatniej miejscowosci jak to na mapkach jest przedstawione skręcamy na końcu miejscowosci w lewo. Jedziemy przez przejazd kolejowy następnie mijamy most. Ukazuja nam się Piaski Brzóstowskie. Skręcamy w pierwszą droge w prawo i jedziemy asfaltem do samego końca nie zjeżdżając na żadne polne drogi. Dojechaliśmy nad Topiołki.

Jak widać miejsce jest dość ładnie położone :) z jedenj strony las, a z drógiej panorama Ćmielowa i słynnych Gawrońców, w których zostały odkryte ślady pradawnych ludzi, widzimy starodawny kościółek ( XIV w. ) oraz fabrykę porcelany. Spoglądając dalej w stronę wschodu ujrzymy jaką piękną dolinę wyżłobiła Kamienna, oraz możemy spostrzec ruiny zamku, których właścicielem był Krzysztof Szydłowiecki. Ale to już inna historia.

Jeżeli chodzi o ryby występujące w zbiorniku ,,małej retencji'' to: Karp, Lin, Karaś, Płotka, Leszcz, Amur (pewnie inne białe ryby) oraz Szczupak Okoń ( kilka okazów sandaczy i sumów).

Jutro wybieram się do koła to udziele więcej informacji na temat tego zbiornika :) (zarybianie, opłaty, i co tam sie jeszcze dowiem)

Pytajcie a odpowiem :D

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc byłem w kole i na ,,Topiołkach''

Opłata to 15 zł

Nie wolno łowić szczupaków i amurów narazie.

Zbiorniczek teraz na brzegach ma trzcinki głębokość maks 5 m. Bardzo przyjemnie jest tam zrobic sbie grila albo jakiś biwak, narazie nikt nie wykupił działek więc nie musimy płacić za rozstawianie namiotu itp.

Wybiore sie nie raz tam ;) połapać i zjeść kiełbaske z grila ;)

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zapowiada się ciekawie, nie jest może olbrzymi ale ładny kawałek wody. Krajobraz który opisałeś zapowiada się ciekawie co dopinguje mnie do wybrania się na to łowisko. :wink::wink::wink:

No ale jeszcze jedno pytanie: gdzie uiszczać opłatę i czy to jest opłata sezonowa czy jednorazowa :?:

Jeśli to zbiornik paroletni to można spodziewać się jakiś ładnych sztuk czy sama młodzież tam pływa??? czy jest jakiś dodatkowy wewnętrzny regulamin na tym łowisku?? :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc:

Regulamin różni się o tyle, że:

Szczupak i amur całkowity zakaz łowienia

karp można 2 sztuki zabrac z łowiska powyzej 35 cm...

płoć 18 cm, karaś, ukleja ~~, wzdręga, okoń nie wiecej niż 2 kg

nie pamiętam jak tam z leszczem jest.

To tak jeszcze dodatkowo, a jeśli chodzi o opłaty 15 zł ( z tego co mam w karcie wpisane i na ogłoszeniu na zbiorniku wychodzi na to ze jest to na sezon opłata ). Musze sobie przyblizyć to co jest napisane na regulaminie topiolek ale trzeba mieć jakiś kwit. Podjade kiedyś to podam dokładnie o co chodzi czy płaci sie na poczcie czy mozna do koła jakos, koło urzęduje w ostatnie czwartki danego miesiąca między 17-18 od 1 maja ;) a przed 1 maja 16-18 w kazdy czwartek.

Chyba tyle jak podjade jeszcze raz to ważniejsze rzeczy sobie zapisze ;).

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A jak jest z tą opłatą? Czy jest to 15 zł na dzien? Czy może na cały sezon :D. AA i jeszcze jedno czy można łapać w nocy, i jeżeli bym jechał z dwoma osobami, z których tylko jedna wędkuje a tylko ja mam karte to ile by wyniosła opłata?

Czyli dwie wędki na jedną kartę, jak Pan Bóg przykazał :)

Jeszcze jedno, gdzie to się płaci? W kole związku do którego należę czy nad wodą tam. Bo ja jako młody członek PZW (jak robiłem kartę w tym roku miałem jeszcze 15 lat) mogę łowić na wszystkich wodach PZW. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej wizycie na Topiołkach.

Straciłem uznanie dla tego zbiornika.

5 osób żadnej ryby, jedynie drobnica pociągała za pinke.

Mimo, że nad dobre miejsca nad kamienną mam podobną odległość co do topiołków to wybieram kamienną ;)

Pewnie w tym roku jeszcze skocze tam ale nie wiem czy jest sens :D

15 zł opłata za sezon = ] jest to mały zbiorniczek...

W regulaminie nie ma nic o łapaniu w nocy z tego co pamiętam. tzn raczej nie ma zakazu.

A co do kolejnych pytań :D to nie mam zielonego pojęcia :D ja zapłaciłem w kole jak opłacałem karte. Z tym, że koło jest otwarte tylko w ostatnie czwartki miesiąca od 17 do 18 = ]

Może ktoś inny Ci udzieli odpowiedzi na temat gdzie to sie opłaca :D bo ja jak na razie na żadne dodatkowe łowiska nie opłacałem.

Jeszcze zaznacze ze Topiołki podlegają pod pzw tarnobrzeg

Krzyś :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

W tym roku składka dla wędkarzy z poza okręgu cmielowskiego wynosi 25 zł.

Wpuszczony został pstrąg w tym roku z tego co udało mi sie dowiedzieć, troche nie mialem czasu czytać ale mam zamiar tam wlasnie rozpoczac sezon ;) w tym tygodniu wiec jeśli ktoś zainteresowany to śledźcie ten temat.

Tak nawiasem mówiąc to w Ćmielowie jest planowany zbiornik o powierzchni lustra 40-50 hektarów ;) (tylko nie mówcie nikomu, że to ja napisalem bo to top secret xD )

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Znowu chcą Kamienną przegrodzić :shock: , już w Wąchocku wywalili tamę. Niedługo to co 5 km na Kamiennej będzie zalew. Ciekawe tylko po co. Wiórami zniszczyli Świślinę i trochę Pokrzywianki, teraz niszczą Kamienną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zalew w Wąchocku to akurat jest bardzo potrzebny ze względu na duże zagrożenie powodziowe.Już widziałem jak Kamienna tam wylewała. A co do zbiorników na Kamiennej to rzeczywiście często będą Wąchock- Starachowice-Brody bo co do Ćmielowa to tylko plany narazie jak Krzyś xD,napisał .Teraz jak wybudują ten zbiornik w Wąchocku to pewnie często tam będę bo mam dość blisko.Bardzo mnie martwi tylko że na napuszczonej już w Wąchocku jest dość zielona woda(jak na brodach-glony :cry:)Wybudują zalew i znów będą sie martwić co zrobić z tymi glonami jak myślą co zrobić na Brodach, bo tam z kolei słyszałem już historię o planach spuszczenia wody i oczyszczenia zalewu tylko co to da?I tak tego nie zrobią bo nie mają funduszy i szukają innego sposobu na glony. A co do tego zbiornika to wie ktoś może o planach zakończenia zalewu w Wąchocku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Małe info odnośnie Topiołków oraz sprostowanie odnośnie zalewu w Ćmielowie.

http://pzwcmielow.republika.pl/lowisko.html

Wszystko pięknie opisane.

Jest obecnie dużo karpi, ładne leszcze napewno 50 cm są bo takowe widziałem szczupaki są ale raczej ciężko złapać ( 80 cm 2 lata temu w GO zdjęcie było :P ), mają dużo pokarmu.

Póki co zbiornik w takiej formie ma 5 lat więc jakichś ogromnych okazów nie ma z tego co się orientuje ale można spotkać karpie,amury 5 kilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.