Skocz do zawartości
tokarex pontony

Boczny trok


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo wiele dobrego moge powiedziec o metodzie bocznego troka. Coraz więcej pozytywów słysze u swoich kolegów wędkarzy. No ale co wędkarz to opinia co do techniki jedni sądzą że trok krotszy od przyponu inni że dłuższy. Jedni że to tylko metoda z paproszkiem na okonia a inni że na dużego woblera. Ja jestem ciekaw waszych praktyk.

Bardzo proszę o nie przesyłanie mnie do jakiś dziwnych stron www. poprostu podyskutujmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 351
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No po wielu męczarniach, przekształceniach i pomniejszeniach wkońcu jest :lol:

pomysł nie jest mój, podkreślam to jeszcze raz, żeby nie było że sobie przywłaszczyłem :wink:8) ale z powodzeniem go stosuje, jedyna jego wada to, to że przy każdej rybie czy zaczepie trzeba od nowa ustawiać wysokość na jakiej ma być przynęta , jak widać ruchomy jest przypon z przynętą ale wydłużamy lub skracamy odcinek z obciążeniem.

ps. sorki za jakość rysunku ale zdolności plastycznych to ja nie mam. jeżeli będziecie mieli jakieś pytanka to walcie śmiało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję Artech, że z takim rozwiązaniem jeszcze się nie spotkałem. No i jestem pod wrażeniem prostoty rozwiązania a jednocześnie dającego duże możliwości regulacji troka.

Miałem je dzisiaj testować ale jak to w życiu niewyszło nic z wyprawy nad wodę.

Zachęcam wszystkich spiningistów i nietylko znających ciekawe rozwiązania tego tematu aby podzielili sie swoją wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe.

Artech, czy ten zestaw się nie plącze?

Czy oliwka w stosunku do gumy i odwrotnie, guma do oliwki - pod względem wielkości ma jakieś znaczenie?

Spróbowałbym bym tego "bocznego troka", nadszedł właśnie w moim życiu czas na spining 8) .

P.S.

Osobiście jestem "spławikowco - gruntowcem" 8) ale w piątek kupiłem sobie pierwszy raz parę gum i spróbowałem pospiningować (pospiningować, choć wędką niebył spining :D ) niemniej spodobało mi się ( choć wiekszość gum straciłem), ale jednego okonka juz prawie miałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMIK :Mimo wszystko, poczytaj tutaj:

http://www.vendi.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=4822&mode=&order=0&thold=0

Nie ma, moim zdaniem, lepszego rozwiązania!

Bawiłem się trokiem w ostatnią sobotę i po raz kolejny okazało się, że TROK to jest to!!!

Niemal każdy rzut obfitywał w okonia. A ponieważ wszystkie ryby wróciły do wody, to przestrzegam przed jego stosowaniem przez "mięsiarzy" bowiem, mogą doprowdzić do bezrybia. Ale wierzę, że na www.haczyk.pl - takich nie ma.

Powodzenia i dobrej zabawy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech, czy ten zestaw się nie plącze?

Ja stosuję plecionkę jako "główną" i przypon z żyłki ok 0,16 - 0,18 mm i po około 20 rzutach trzeba przewiązać przypon bo się skręca, pracuję teraz nad tym aby wyeliminować ten problem, nie wiem jaka jest relacja żyłka-żyłka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie RomanS

Pańskie przemyślenia są bardzo adekwatne do stanu na dzień dzisiejszy. Wędkuje ok 20 lat i widziałem w życiu wiele bardzo nieodpowiedzialnych zachowań pseudo wędkarzy "mięsiarzy".

Ja osobiście też uważam ze metoda bocznego troka jest trochę niebezpieczna dla rybostanu naszych i tak bardzo ubogich wód. W praktyce niestety sam miałem wiele przypadków przy tej metodzie że musiałem niestety uśmiercic parę okonków nasto centymetrowych które połkneły przynęte tak że wypuszczenie ich z tą przynętą w przełykach a niejednokrotnie w żołądkach byłoby nieodpowiedzialne. Apel jest oczywisty i mam nadzieję że wielu mięsiarzy to przemyśli.

Jednocześnie proszę o opisywanie nowych nowatorskich rozwiązań w tej metodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle rzadko mała ryba połyka w całości paprocha. Na ogół zapięta jest na sam haczyk pyszczkiem, co znacznie upraszcza odhaczenie, a jednocześnie zmniejsza ryzyko jej śmierci. Chociaż i takie przypadki się zdarzają - to fakt. Jednak są to mniejsze przypadki ewentualnego zmniejszenia rybostanu, niż w przypadku stosowania troka przez typowych "mięsiarzy", którzy w sposób radykalny mają wpływ na rybostan i bez najmniejszego zastanowienia biorą wszystkie złowione ryby. Ważne jest, aby to sobie uświadomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Gość Sławosz(+)
no

7py1o0x16ticx6zx.jpg

To mój debiut na tym forum więc witam serdecznie wszystkich Kolegów "po kiju" !!

oj artech, obawiam się, że twój pomysł nie jest do końca przemyślany

ok, regulujesz sobie wysokość prowadzenia przynęty, wszystko spoko, wielka zaleta

ale przychodzi moment brania i rybę trzeba zaciąć! porządnie bo... "spadnie"...

i tu zaczynają się schody...

w momencie zacięcia, a nie wykluczone, że nawet podczas brania przepon nam się ześlizguje w dół

spowodowane jest to umieszczeniem stopera na żyłce głównej,a każdy wie jak zachowuje się stoper na żyłce...

na twoim obrazku to nie wygląda tak źle, bo stoper umieszczony jest w odległości 5 cm od oliwki

przy łowieniu na wysokości 20- 30 cm nad dnem droga pokonywana przez stoper w stronę oliwki radykalnie się zwiększa

wtedy dobre zacięcie staje się loterią i podczas holu spięcie się ryby jest bardzo prawdopodobne

no chyba, że będziemy cięli za plecy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment brania i rybę trzeba zaciąć! porządnie bo... "spadnie"...

i tu zaczynają się schody...

w momencie zacięcia, a nie wykluczone, że nawet podczas brania przepon nam się ześlizguje w dół

No i chyba masz racje. Pozostaje zamiana miejscami troka z haczykiem, wtedy haczyk będzie na stałej lince a trokiem można regulować długość przyponu. Tylko czy to będzie miało sens :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam was panowie, że nie ma najmniejszego problemu ani z zacięciem ani z wyczuwaniem brania, jednak po każdym holu rybki "grunt" trzeba ustawiać odnowa. Zacinałem w tamtym roku ładne okonie i małe szczupaczki w ten sposób, bardzo mało było niezaciętych brań, a nierzadko "grunt" ustawiony był na około 70 cm, (nawet przy zadużych - dosyć "luźnych" stoperach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławosz(+)

a co ja tam wiem

kolega artech zapewnia, więc wiecie do kogo z pretensjami :wink::lol:

na luźnych stoperach to już prawdopodobnie przy rzucie przepon zjeżdża do oliwki :idea:

mojego chłopskiego rozumu ten sposób nie przekonuje

Połamania kija

PS. W piątek jadę na Siemianówkę więc jak się uda połów to zdam relację i wrzucę jakieś fotki, a jak się nie uda to tylko zdam relację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.