Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uniwersalny kij spinningowy do 200zł ... ?


manfred

Rekomendowane odpowiedzi

Jak do tej pory zajmowałem się metodą spławikową i gruntową

Sporadycznie spinnig, potrzebuję porady przy zakupie wędki ...

Generalnie jako firmę uznaję JAXONA

Łowiska różne sprzęt raczej do połowu średniego , gumy i blachy może jakieś woblerki (szczupak , sandacz , okoń)

Hmm mam pytanie co do długości czym się kierować ?

Mam upatrzone konkretne 2 modele JAXONA

Digital Spinning 3m; 10-40 g

Solidna, niezawodna wędka spinningowa, przeznaczona do połowów szczupaków, sandaczy okoni na sztuczne przynęty typu: (twistery, kopytka, rippery, błystki, woblery....).

Rodzina wędek węglowych zbudowanych na bazie włókien grafitowych C24T. Starannie wyselekcjonowane blanki, uzbrojone w przelotki z wkładami klasy SIC-TS. Ramki przelotek wykonane z nierdzewnej stali. Rękojeść wykonana z korka

oraz

Crystalis Spinning 2,70; 20 - 60 g

CRYSTALIS spinning - super mocne, super poręczne wędzisko spinningowe do średnio ciężkiego łowienia, sandaczy, szczupaków troci oraz sumów w rzekach oraz jeziorach, na różnego rodzaju przynęty (woblery, koguty,twistery, kopyta, błystki). Wędka wykonana jest z włókna grafitowego CARBON 24T, przelotki z nierdzewnej stali z wkładami klasy SIC-TS, rękojeść wykonana z całości z korka. Kij ma elegancki oraz nowoczesny wygląd.

No i jeszcze

Jerk Spinning 1,95m 40-90g

Mocny spinning przystosowany do kołowrotka castingowego - multiplikatora. Polecamy do łowienia na duże woblery i inne ciężkie przynęty spinningowe. Rękojeść wykonana z korka.

Więc teraz co wybrać ? z praktyki wiem że rożnie bywa ...

Digital i Crystalis mają cienkie szczytówki JERK to typowa wędka siłowa na coś grubszego o wzmocnionej grubej szczytówce lecz wyrzut odstrasza

Więc moje pytanie 3m i 10-40g czy 2,70 i 20-60g :) ?

Cały czas mam wreżenie że te szczytówki są za cienkie :/

Kołowrotek już wybrałem mianowicie : Mexar RD Wielkość: 200 Liczba łożysk: 8 w tym łożysko OWC, Przełożenie: 5,5:1 Pojemność szpulki (mm/m): 0,18-240m,0,20-195m, 0,25-125m, 1 zapasowe szpulki w komplecie.

FOTKA

Czy marka JAXON az tak bardzo się zepsuła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam. Jeżeli chodzi o kryterium długości to zastanów sie gdzie będziesz łowić. Jeżeli bedziesz łowić z łodzi to im krótszy kijek tym lepiej bo bedzie wygodniej. Natomiast łowiąc z brzegu przyda się dłuższy kijek z uwagi na zielsko rosnące na brzegu. Jeżeli chodzi o wędki Jaxona to Digital i Crystalis Spinn są najbardziej łamliwymi wedkami tej firmy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci az tak duzy c.w :shock: Npisales ze zamierzasz lowic szczupaki,sandacze i okonie wiec propnuje cos z przedzialu 10-30g. Pozatym z takiej wedki bedzie ci spadac wiele ryb przede wszystkim okoni. O szczytowke sie nie mart sa naprawde wytrzymale i elestyczne...

Co do konkretnych modeli to duzo juz bylo o tym na forum, warto poszukac...

P.S Oprocz jaxona sa tez inne firmy wiec na nich bym propnowal sie skupic, choc sam mam jedna wedke j.... i nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli chodzi o kryterium długości to zastanów sie gdzie będziesz łowić. Jeżeli bedziesz łowić z łodzi to im krótszy kijek tym lepiej bo bedzie wygodniej. Natomiast łowiąc z brzegu przyda się dłuższy kijek z uwagi na zielsko rosnące na brzegu. Jeżeli chodzi o wędki Jaxona to Digital i Crystalis Spinn są najbardziej łamliwymi wedkami tej firmy. Pozdrawiam

No to mnie pocieszyłeś JAXONEM :)

Hm propo łowienia w gre wchodzi tylko brzeg raczej dobrze dostępny i wolny od drzew itp... Więc rozumiem że 3 m minimum 2,70 ?

A jak sprawa czegoś oprócz JAXONA no i ciężar wyrzutu może MIKADO lub DRAGON ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek już wybrałem mianowicie : Mexar RD Wielkość: 200 Liczba łożysk: 8 w tym łożysko OWC, Przełożenie: 5,5:1 Pojemność szpulki (mm/m): 0,18-240m,0,20-195m, 0,25-125m, 1 zapasowe szpulki w komplecie.

Sa na tym forum conajmniej dwie osoby ktore mialy mexara i raczej dobrego zdania o nim nie mialy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaxona odpuść . skupili sie na wyglądzie optycznym i tylko tyle

Wiem że zaraz post się rozszerzy o kolejne modele i każdy będzie chwalił coraz to innych. ja zaproponuje tylko 2 kije i możesz być pewny że nie będzie to kasa wyrzucona w błoto

1. Konger Tiger Cross Max 2,7 z twojego opisu dobry będzie z literką L

2. Mikado Silver Eagle 2,7 5-20gr

pierwsza chwalona chyba na każdym forum i testowana przez wielu druga wpadła mi w oko rok temu ( bardzo fajny kijek) Wedki te dostaniesz w granicy 110-120 zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że catana jest kluchowata....

A co to znaczy???

:roll:

W tej cenie miałem kilka kijów i ten mi najlepiej leży, widać rzecz gustu. Po to jest ich tyle na rynku by ktoś wybrał coś dla siebie, mnie odpowiada. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa na tym forum conajmniej dwie osoby ktore mialy mexara i raczej dobrego zdania o nim nie mialy :lol:

Hmm a JAXON Votus i Tronx ?

Wszyscy chwalą Catanę a ma łożyska 2+1 :roll: ?

JA wiem że łożyska to jedno a wykonanie drugie ale chyba coś w tym jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzisz ze lepiej miec 3 w miare dobre lozyska, niz 8 badziewnych :roll:

Co do catany jak pewnie czytales jedni chwala inni nie... spinning to metoda w ktorej mlynek chodzi non stop wiec warto zastanowic sie nad czyms pozadnym by troche wytrzymalo. A ile mozesz wydac na mlyn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzisz ze lepiej miec 3 w miare dobre lozyska, niz 8 badziewnych :roll:

Co do catany jak pewnie czytales jedni chwala inni nie... spinning to metoda w ktorej mlynek chodzi non stop wiec warto zastanowic sie nad czyms pozadnym by troche wytrzymalo. A ile mozesz wydac na mlyn ?

Generalnie węda jakieś 200 zł i młynek 150 zł max wolałbym za 100 bo budżet ograniczony zakupem fona :);)

Hmm więc nie wiem jak z Tą Catanką :) A może jakiś JAXON TRONX albo coś tym stylu :)

A co to za Młynki Abu GArcia ? NAtknąłem się na nie :) ? Aha i Jeszcze jakiś Cormoran GTI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węda jakieś 200 zł i młynek 150 zł max

Ja ostatnio zakupiłem wędkę Dragon Mystery 10-30g - koszt ok 130 zł i Spro Blue Arc 730 za 199 (poszukasz to trafisz) i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony, choć w wodzie jeszcze go nie testowałem. czytając opinie na forumowicze polecili mi ten zestawik właśnie pod sandacza, szczupaka, bolenia. wędka ma akcję x-tra fast i kołowrotek - świetny. Skorzystaj z funkcji "szukaj" na forum i poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co powiedzie żebym zaopatrzył się w CATANKĘ :) Zarówno kołowrotek jak i wędzisko :)

Kołowrotek RA2500 a wędzisko BX 2,70m wyrzut tak 40-50 g ?

Shimano Catana Spinning BX 270 H (cw 15-40)

Shimano Catana Spinning BX 270 MH (cw 15-40)

Czym one się różnią ???

Mogę mieć taki komplet za 235zł

Co o tym sądzicie ?

Co do kołowrotka wątpliwości nie mam pozostaje wędzisko ?

Dzisiaj robię rajd po sklepach :) Ale w Płocku nie mam ich za wiele :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxon Perseus 2,70m do 50g

Od siebie: nie polecam wędek Jaxona, wiele o tym było na forum. Sam się naciąłem i żałuje jak diabli. Spinning Jaxon XT-Pro leży w domu i.... leży. Zrobisz jak uważasz. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.