Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Kąpielisko i Ozdobny


Ryan

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ten Wędkarski Świat to słynie z tego, że lubi przesadza. Ja to tłumacze tak, że już po prostu zbiorników do opisu brakło. Oba zbiorniki czasy świetności mają dawno za sobą, a miały je jak ja mialem 12 lat. Był tam ladny karaś, piękny lin. W zbionikach nie brakowało karpia, amura czy szczupaka. Na Ozdobnym złowiłem nawet swojego pierwszego węgorza. W tej chwili oba zbiorniki w okresie letnim są dośc mocno porośnięte. Na Ozdobnym dozwolony jest tylko połów metodą spławikową, na obu od świtu do zmierzchu. Byłem tam ostatnio ze dwa razy w zeszłym roku, bardzo słabiutko, mimo, że zbiorniki sa doś systematycznie zarybiane. Jesli miałbym cokolwiek polecic to lepiej przejśc pare metrów dalej na pozostale zbiorniki tworzące "doline trzech stawów" (stawów jest chyba sześc :mrgreen: ) mianowicie "Kajakowy" i "Łąka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Łąka powiadasz kolego. Byłem tam dziś spacerem pytałem wędkarzy o zwyczaje jakie tam panują. Kilku z nich narzekało, na brak ryby. Podobno po zarybianiu emeryci siedzą całymi dniami i łapią co do sztuki, olewając każdą normę. Ja rozmawiałem z trójką wędkarzy, lecz u nikogo nie widziałem ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Całkiem całkiem ten Amur. W niedzielę rano byłem tam ze spiningiem ale nic nie udało się mi złapać. Za to na zbiorniku obok "Łąka" miałem efekty. Na małe seledynowe kopyto udało się mi dorwać sandacza 57cm, a godzinę później widziałem jak szczupak zaatakował. Szybko w jego stronę rzuciłem obrotówką. Atak był momentalny. Szczupak miał 64cm a w jego pysku był jeszcze mały okonik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na Kajakowym od prawie dwóch miesięcy panuje klasyczna studnia. Jestem tam systematycznie, w lipcu wrzuciłem pare ładnych kilo i przez cały miesiąc miałem cztery brania. Wszystko to ładne leszcze (50 - 55 cm) jednak wiadomo, że ładując kulkami nie to chciałem łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam !

Nie widzę problemu, co prawda miesiąc już tam nie byłem, a to za sprawą bardzo słabych brań. Kulek już nawet leszcz nie chciał zasysać, co jednak nie świadczy o tym, że przy troszke innej, jeśiennej pogodzie się to nie zmnieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.