Skocz do zawartości
tokarex pontony

30 kwietnia


P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie wiecie moze czy jest nadal przepis ze jesli ostatni dzien okresu ochronnego przypada w dzien powszechnie wolny od pracy to okres ulega skroceniu o ten dzien?

Bo w tym roku jest dokladnie taka sytuacja (30 kwietnia)

I zastanawia mnie to czysto teoretycznie bo i tak na wisle przy poziomie wody ktora z reguly jest w tym czasie nie ma sensu chodzic za szczupakiem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Sytuacja jest podobna lecz nie taka sama - w tym roku 30 kwietnia to niedziela - więc okres ochronny szczupaka ulega skróceniu do 30 kwietnia - mówi o tym RAPR cyt: "Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień"

w zeszłym roku była to sobota - i cały problem w tym, że niektórzy myśleli iż sobota to także dzień ustawowo wolny od pracy - jednak tak nie jest (wiedzą ci co mają na co dzień do czynienia z terminami. itp) więc w zeszłym roku nawet ZG (po mylnych artykułach w gazetach wędkarskich) wydał opinię, że nie można zastosować tego zapisu - jednak w tym roku jak najbardziej - niedziala jest dniem ustawowo wolnym zaś sobota nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec w niedziele 30 kwietnia tysiące gum, blach i żywców zawita w naszych wodach. Ciekawi mnie ile szt szczupaków i boleni zostanie złowionych przez weekend majowy :?: Setki :?: a może tysiace :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko regulamin to jedno - a przyroda to drugie - więc z racji opóźnionej w tym roku wiosny postanowiłem osobiście nie polować na szczupłego conajmniej do połowy maja ! już widzę tą rzeź ikrzyc i wykończonych amorami kaczodziobych - do czego i was serdecznie namawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Maniek tylko jak tu wytrzymac gdy sloneczko swieci i nie lapac?

Bo ja raczej pojde w dlugi weekend na ryby i to na spining jednak jesli nawet mi sie poszczesci i cos zlapie to i tak zamierzam to wypuscic

Bo jakos nie bede potrafil usiedziec w domq

Wiem zaraz mi pewnie pojedziecie ale i tak pewnie szanse na zlapanie czegokolwiek na wisle kolo Torunia w tym okresie marnie widze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie nie tkne rybek do "Dnia Dziecka" Szczypki mnie nie unteresuja a moje ulubione .... jeszcze nie czas na nie.

Bo jak sie na nie tak wyczekam, wyczekam, wyczekam, to tak nienawidze, ze ..... :wink::lol:8)

Zartowalem ;)

Ale Kinux ma racje ... powstrzymajcie koledzy chec zezarcia ikrzycy ... niech sobie plywaja i za rok ponownie zniosa wiadro jajeczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Maniek tylko jak tu wytrzymac gdy sloneczko swieci i nie lapac?

Bo ja raczej pojde w dlugi weekend na ryby i to na spining jednak jesli nawet mi sie poszczesci i cos zlapie to i tak zamierzam to wypuscic

Ciekawe co byś powiedział jakby Tobie w "trakcie" babę zabrali :shock::twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ WEDKARZE KOLEDZY WKURZA MNIE JAK CO NIEKTUŻY CHWALĄ SIĘ O ZŁAPAŁEM SIEDEM SZCZUPAKÓW PRZEZ DWIE GODZINY OK. ALE PYTANIE JAKICH …………….. DO 80 GRAM ALE MI SUKCES CO DALEJ SŁYSZE TU NIEMA RYBY ABSURD WĘDKUJE OD MAŁOLATA WIEM ŻE SAMI WĘDKARZE STWARZAJĄ TEN PROBLEM CHOWIE RYBY PO TORBACH

POZDRAWIAM….

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Artech ale mnie zastrzeliles tym tekstem :lol:

Jednak tobrze wiesz ze tak to nie jest ze w trakcie da sie oderwac szczupaka od .... tarla :lol:

Jedynie po lub prze (ale mysle ze w tym terminie powinny byc po)

A poza tym jesli cokolwiek bym zlapal zamierzam wypuscic

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nagadałem na temat "przeszkadzania" szczupakom podczas tarła a tu o:

q3c969tc5wd8pwwjm.jpg :oops:

całkiem przypadkiem na srebnego longa 0 (słownie - zero). taki wymiarowy śledzik, dzisiaj na odyńcu poza tym dwa okonki w granicach 15 cm i płotka za grzbiecik :???: wszystkie rybki dalej pływają i mają się świetnie :cool:

Jakość zdjęcia pozostawia wiele do życzenia ale robione było telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc P ja tam nie widzę jakiś tam wielkich problemów z złowieniem szczupłego na wiśle koło torunia nad wisłę w tej chwili mozna prawie wszędzie wejść ja 30 kwietnia wybieram się w okolice mostu autostradowego potem na kaszczorek a dalej to juz bede się kierował w strone pacyfiku i tam zakończę chyba na dołkach poniżej statoilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.